Chci se s Polívkou dohodnout, říká nový majitel jeho olšanské farmy

  8:18aktualizováno  8:18
Miliardář a hercův přítel Alexandr Seidl, jehož společnost koupila bývalou Farmu Bolka Polívky, plánuje stavbu zrekonstruovat. Areál chce upravit tak, aby byl méně energeticky náročný. Rád by se také domluvil na spolupráci přímo s Polívkou.

Nový majitel farmy v Olšanech podnikatel Alexandr Seidl | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Podnikatel Alexandr Seidl si momentálně užívá na dovolené v Thajsku. Od příštího týdne se ale plánuje osobně angažovat na zkrachovalé Farmě Bolka Polívky, kterou tento týden koupila jeho firma Severočeská správa nemovitostí.

Alexandr Seidl

Jednašedesátiletý Seidl patří mezi sto nejbohatších lidí v Česku. Do povědomí veřejnosti se dostal v roce 2003 sporem s bývalou Českou konsolidační agenturou, jejíž pracovníky nařkl z korupce. Miliardář Seidl podniká především v realitách, jeho jméno figuruje v desítkách obchodních společností. Vlastní třeba nemocnici ve Vrchlabí nebo obchodní domy Prior. Je přítelem Bolka Polívky.

Seidl, který je hercovým přítelem a o němž se od začátku spekulovalo jako o potenciálním zájemci o stavbu, chce farmu nejprve zrekonstruovat. Budova má podle něj závady, které lze odstranit jen přestavbou.

"Farma není dobře postavená. Problémem je hlavně její energetická náročnost. Není tam pořádná regulace tepla, topí se pánubohu do komína. To se musí změnit," podotkl Seidl.

Zvažuje na farmě namontovat třeba solární panely. "Bude to trvat nejmíň tři měsíce. Dáme do toho nejméně čtyři miliony," dodal Seidl.

Do té doby, než rekonstrukce skončí, budou restaurace i penzion dál zavřené. Restauraci chce později Seidl pronajmout. "V Česku se krade a já nemám čas hlídat personál," řekl.

V minulosti Seidl několikrát prohlásil, že bez Polívky bude farma jen bezvýznamným penzionem. Chtěl by se s ním proto domluvit na nějaké formě spolupráce. "Kdyby tam byl Polívka jako host, lidi tam budou ze zvědavosti jezdit. Budu se snažit s ním domluvit, ale nejdřív musí farma fungovat," zdůraznil Seidl.

Že by se farma vrátila Polívkovi? I to je možné

S Polívkou o tom podle svých slov zatím nemluvil, schůzku plánuje po návratu z dovolené. Možnost, že Polívkovi v budoucnu farmu odprodá zpět, zcela nevyloučil. "Možné je všechno," reagoval na dotaz.

Hercův manažer Ladislav Krapek ve středu vzkázal, že se herec nechce k situaci kolem farmy vyjadřovat. "Bolku Polívkovi už několik měsíců farma nepatří a vývoj kolem ní nijak neovlivňuje a nekomentuje," uvedl Krapek.

Podle Polívkova právníka Miroslava Bartoně je vyloučené, že by se bývalý majitel podílel na provozu penzionu či restaurace. "Ale vím, že farmu vždy viděl jako kulturní stánek. Pokud by jeho přínos farmě byl v této oblasti, nějaká forma spolupráce by byla možná," uvedl Bartoň.

I ochranné známky skončily u bavičova příznivce

Kromě farmy se prodala i sada pěti ochranných známek jako Manéž Bolka Polívky nebo Bolkovica. I ty koupil hercův příznivec. Za několik desítek korun je získala kyjovská firma Wiky Josefa Kouřila. Ten je v regionu známý například tím, že nechal postavit kostel v obci Bukovany.

"S Bolkem se známe a já nechtěl, aby známky koupil nějaký spekulant," řekl Kouřil, který se chce s hercem sejít a jednat o využití známek. Sám je nebude nijak používat.

Hercova farma se dostala do problémů po přístavbě wellness centra, na kterou získala evropskou dotaci.

Od loňského dubna byl podnik v konkurzu (více čtěte zde). Na scéně se pak objevil Polívkův přítel Seidl, který skoupil několik pohledávek a herec mu prodal také pozemky kolem farmy. Na nich se nachází i příjezdová cesta, což podstatně snížilo zájem jiných investorů (o kupci, který se kvůli tomu farmy vzdal, čtěte zde).

Po neúspěšné dražbě se insolvenční správce rozhodl pro přímý prodej. Za 11 a půl milionu korun koupil farmu právě Seidl (více čtěte zde).

Nejčtenější

Po celém dni na poli mívám halucinace, říká mladý řidič kombajnu

Dvaadvacetiletý Daniel Masnica z Hajan na Brněnsku tráví minimálně šest letních...

Většina studentů zamíří na léto do zahraničí, na vodu či tábory. Dvaadvacetiletý Daniel Masnica z Hajan na Brněnsku...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Vynálezce z Blanska svými nápady předběhl dobu, žasnul nad ním i Edison

Vynálezce Ericha Roučku, který v Blansku položil základ místního...

Měl výjimečný talent. O cokoliv se zajímal, v tom přišel s nějakým objevem či vynálezem. Ericha Roučku, který v Blansku...

Prvotřídní domácí kvalita. Prohlédněte si 10 nejlepších staveb v Česku

Vodárenská věž a observatoř Praha. Oživlá zděná dominanta pražské Letné je dnes...

Do letošní ročenky české architektury se dostalo přes třicet realizací. Ambice bydlet v pěkném domě nemají jen soukromí...

V nákladně opravené brněnské tržnici chybí čerstvé zboží i zákazníci

Takto to vypadalo tento týden ve všední den dopoledne v prvním patře budovy...

O stánkový prodej v opravené budově na brněnském Zelném trhu není ani po dvou letech od otevření zájem. Podle opozice...

Další z rubriky

Příliš hluční návštěvníci. Obyvatele Valtic dráždí nájezdy turistů

Zámek Valtice

Obyvatelé Valtic se peticí postavili proti záměru zpřístupnit zámecký park dalším vchodem. Bojí se, že v ulicích, kde...

Vepřo knedlo zelo ve formě zmrzliny neprošlo, ale plísňový sýr boduje

Alžběta Floriánová a Aneli Mrázová (na snímku) nabízí své Brnuky na Zelném...

Lidé na jižní Moravě zaplatí za originální zmrzlinu i 55 korun. Zákazníky lákají hlavně kvalitní suroviny a neobvyklé...

Brno se stává městem důchodců, mladí odcházejí do nových bytů v okolí

Stavba nového parkovacího domu v Kopečné ulici v Brně finišuje.

Developeři staví v okolí Brna stovky bytů. Do nich se z velké části stěhují mladé páry a rodiny z krajského města. Ceny...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz