Přesně před 170 lety vyrazila z Brna do Vídně lokomotiva Herkules

  7:29aktualizováno  7:29
Přesně před 170 lety to na brněnském hlavním nádraží vypadalo jako v mraveništi. Tisíce zvědavých lidí zde netrpělivě čekaly, až se ze zatáčky vynoří funící parní lokomotiva Herkules. Sedmého července roku 1839 byl totiž zahájen provoz na železniční trati Vídeň-Břeclav-Brno, první parostrojní železniční trati v českých zemích.

Ilustrační foto. | foto: České dráhy

Slavnostní jízda vlaku se zároveň zapsala do dějin jako první vlakové neštěstí ve střední Evropě. "Trať byla součástí Severní dráhy císaře Ferdinanda z Vídně do Bohumína s návazností na solné doly v polské Haliče. Sůl byla v té době významnou průmyslovou surovinou přepravovanou po prvních železnicích," píše Josef Kunc ve svém článku o souvislosti rozvoje průmyslu a železnice v českých zemích.

Brno neleželo vlastně přímo na trati, z Břeclavi do města vedla šedesátikilometrová odbočka. Význam Brna zdůraznil i fakt, že stavba odbočky dostala přednost před hlavní větví, která vedla přes Břeclav na Přerov. Už koncem roku 1938 tak mohli Brňané poprvé spatřit parní lokomotivu Moravia na zkušebních jízdách.

Měsíc nato vyjel 15. prosince 1838 z Brna do Rajhradu vůbec první parní vlak na území dnešní republiky. Mezi cestujícími si novinku vyzkoušeli také nejvyšší moravští hodnostáři včetně místodržitele Aloise hraběte Ugarte a zástupce vídeňského dvora arcivévody Karla Františka.

Odbočka do Brna, na níž byly tři stanice - Zaječí, Vranovice a Rajhrad, byla zprovozněna 7. července 1839. A s ní zároveň celé spojení mezi Vídní a moravskou metropolí dlouhé 144 kilometrů. Cesta trvala tehdy čtyři a půl hodiny, dnes ji pendolina zvládnou za hodinu a půl. Povolená rychlost osobních vlaků byla 30 kilometrů za hodinu. U nákladních dokonce jen 15 a až do roku 1844 vlaky mohly vlaky jezdit jen ve dne.

Na zahajovací jízdu vyrazily 7. července z Vídně v půlhodinových intervalech čtyři vlaky, tažené lokomotivami se jmény Herkules, Bruna, Gigant a Brucephalus. Ve 36 vagonech jelo asi tisíc cestujících a jejich příjezd v Brně očekávaly tisíce lidí.

První srážka vlaků ve střední Evropě

Při návratu do Vídně se stanice ve Vranovicích neslavně "zviditelnila" jako místo prvního železničního neštěstí na nové trati a také první srážka vlaků ve střední Evropě. Nehodu zavinil anglický strojvůdce třetího vlaku.

Obě soupravy před ním zastavily ve Vranovicích, aby nabraly vodu. Strojvůdce neviděl kouř a měl za to, že vlaky už jsou pryč. Když vyjížděl ze zatáčky, bylo už na brždění pozdě. Jel navíc totiž rychleji, než byla stanovená rychlost, která byla 38 kilometrů v hodině. Při vjezdu do stanice svůj vlak už neubrzdil. Najel do dvou zadních vagonů stojícího druhého vlaku, které nárazem úplně rozbil. Naštěstí nebyl nikdo smrtelně zraněn.

Sedm osob bylo však zraněno těžce a desítky cestujících vyvázly s pohmožděninami. Ve vlacích bylo několik lékařů, kteří ihned zraněné ošetřili. Nakonec se všichni, včetně těžce raněných, vrátili vlakem večer do Vídně. Železnice je následně odškodnila mnohatisícovými částkami. Většinou se totiž jednalo o osoby vysoce postavené.

Nejčtenější

Rakušané otevřeli poslední část dálnice do Vídně, na D52 se ještě nekoplo

Na příjezdových cestách k obchvatu Drasenhofenu jsou okružní křižovatky.

Obchvat Drasenhofenu, který se řidičům otevřel minulý víkend, vyřešil poslední dopravní špunt na rakouské straně při...

Rodiče se zlobí, že jejich děti učí exsenátorka opilá. Ředitel to odmítl

Marta Bayerová, KSČM

Po nedobrovolném ukončení politické kariéry se celoživotní komunistka Marta Bayerová vrátila ke kantořině. Na její...

Letoun Smartwings se kvůli problému s podvozkem musel vrátit do Brna

Trajektorie letu Boeingu 737-8HX mířícího na řecký ostrov Zakynthos, který se...

Boeing společnosti Smartwings, který měl namířeno z Brna na řecký ostrov Zakynthos, se v úterý ráno krátce po vzletu...

Brno ukázalo řešení bezdomovectví. Jiná města se diví, proč teď otočilo

Asi stovka lidí protestovala na zasedání brněnského zastupitelstva kvůli záměru...

Oceňovaný systém pro rychlé zabydlování bezdomovců současná vládnoucí koalice v Brně zbrzdila a místo původně plánované...

Na městském okruhu v Brně praskl vodovod, při opravě se roztrhl znovu

V brněnské ulici Gajdošova v úterý ráno praskl vodovod, kvůli čemuž byly...

V Brně na velkém městském okruhu v Gajdošově ulici praskl ráno vodovod. Dva jízdní pruhy ze čtyř jsou neprůjezdné, na...

Další z rubriky

VIDEO: Muži u kradeného auta píchli kolo, vůz odstavili pod kamerou

Zloděj při cestě s ukradeným autem píchl kolo.

Brněnští policisté hledají dva muže, kteří na parkovišti hlídaném kamerou vystoupili z kradeného audi. Vůz zmizel jeho...

Čtyři měsíce fotil vinaře do kalendáře, z výdělku vysadí nové stromy

Chci vyprávět příběhy lidí, kteří mají blízko k půdě a přírodě jako takové,...

Čtyři měsíce pobýval reklamní fotograf Marek Dvořák ve vinohradech a u sudů. V těchto kulisách vznikaly snímky pro...

Aromaterapie léčí zvířecí strach a stres, pomáhá šimpanzům, tygrům i psům

Šimpanzům v brněnské zoo pomáhá aromaterapie od stresu, který jim způsobuje...

Když zvířata potřebují, sama si dokážou ve volné přírodě sehnat „léky“ na své neduhy. Tak zní základní teze zvířecí...

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.

Najdete na iDNES.cz