Policie hledá lupiče z benzinky. Peníze na ní nebyly, tak vzal cigarety

  • 1
Policisté pátrají po muži, který začátkem prosince přepadl čerpací stanici v Hodějicích na Vyškovsku. Na obsluhu vytáhl střelnou zbraň a požadoval peníze. Nakonec se spokojil s několika krabičkami cigaret.

K přepadení došlo ve čtvrtek 5. prosince asi v půl druhé ráno. „Neznámý muž požadoval pod pohrůžkou namířené střelné zbraně po obsluze vydání finanční hotovosti. Když zjistil, že žádné peníze nemá, spokojil se s několika krabičkami cigaret,“ informovala vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

Fotogalerie

Případem se zabývají vyškovští kriminalisté. Díky výpovědi poškozeného se jim podařilo vytvořit pravděpodobnou podobiznu pachatele, kterou zveřejnili. K dispozici je také kamerový záznam. Jakékoliv poznatky vedoucí k dopadení pachatele, lze sdělit prostřednictvím telefonické linky 158.

„Šlo o přibližně pětadvacetiletého letého muže bílé pleti, který byl asi 170 centimetrů vysoký, štíhlé až velmi hubené postavy. Na sobě měl látkovou bundu s černou kapucí. Bunda měla v horní třetině maskáčový vzor a úplety na rukávech a v pase. Dále měl mikinu s nasazenou černou kapucí, kšiltovku tmavé barvy a rifle s vydřením v oblasti kolen. Na nohou měl pachatel červené sportovní boty s bílou podešví a na rukou černé vlněné rukavice,“ přiblížila popis pachatele Musilová. 

Dále uvedla, že muž působil klidně, měl čisté oblečení ale nejspíš moc nepečuje o svůj zevnějšek.

„Měl nedbale upravený plnovous tzv. několikadenní strniště s prosvítajícími místy. A také neudržovaný chrup – zažloutlé zuby a mezi nimi černé mezery. Mluvil česky bez přízvuku,“ poznamenala ještě Musilová. 

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.