Policie zveřejnila portrét devianta, který obtěžuje děti na Znojemsku

  11:20aktualizováno  20. května 12:35
Obyvatelé obcí Moravskokrumlovska a Miroslavska mají strach o své děti. Kdosi má na svědomí sexuální obtěžování dvou tamních dívek. Policie dnes zveřejnila popis a portrét podezřelého muže.

Sexuální násilník si vybírá mladé dívky na Znojemsku | foto: Policie ČR

Obětí sexuálního útočníka se na Znojemsku a Moravskokrumlovsku staly dvě dívky. "V prvním případě se jednalo o nezletilou dívku a v druhém případě se předmětem sexuálního útoku stala dívka mladistvá. K první události došlo 4. května letošního roku a druhý případ se udál krátce po předchozím," uvedla policejní mluvčí Soňa Svobodová.

Podle tamních obyvatel šlo o pokus o znásilnění devítileté školačky z Miroslavských Knínic. Na počátku května ji cizí muž údajně vlákal do auta, odvezl na odlehlé místo a osahával. Pak ji přivezl zpět do vsi.

Sexuální násilník si vybírá mladé dívky na Znojemsku

Pro obyvatele Miroslavských Knínic je to šok. "Mrzí mě, že musela poznat takto odvrácenou tvář světa dospělých," reagoval starosta obce Petr Příkazský.

Další případ se odehrál jen pár dní poté, tentokrát v Rakšicích u Moravského Krumlova. Kdosi tam údajně zase sexuálně obtěžoval sedmnáctiletou dívku.

"Zatím lze obecně uvést, že za podobné trestné činy se tresty pohybují v sazbách až okolo 12 let nepodmíněně. Další informace budeme mít koncem příštího týdne," doplnila mluvčí.

dopis do škol

MF DNES má dopis k dispozici.
Mimo jiné v něm stojí: "Policie Znojmo šetří dva závažné trestné činy, které mají znaky znásilnění. V jednom případě byl tento trestný čin spáchán dokonce na žákyni základní školy. V rámci této trestné činnosti byla ihned vytvořena operativní skupina a na případy byli nasazeni nejzkušenější kriminalisté. Případy nemají dle zjištěných informací přímou spojitost."

"V současné době lze k osobě podezřelého říci, že se jedná o muže ve věku mezi 20-30 lety, vysokého asi 170-175 cm. Muž má krátce střižené vlasy na ježka, oválný obličej bez znamének či dalších nápadností. V obou případech je patrné ze svědeckých výpovědí, že byl muž oblečen do dlouhých kalhot a trička s krátkým rukávem. V jednom případě byl obut do nápadných bot skejťáckého stylu světlé barvy s barevnými pásky. Z muže nebyl cítil ani kouř, ani alkohol a působil velmi příjemným a udržovaným dojmem," uvedla Svobodová.

Vzhledem k tomu, že při páchání sexuálních útoků používal auta, je patrně držitelem řidičského oprávnění. "Ke zvláštnostem jednání a vystupování muže: velmi slušné a zdvořilé, kdy využil takticky strachu a bezbrannosti oběti k sexuálnímu násilí," dodala mluvčí.

Policie rozeslala na školy varovné dopisy

Představitelé obcí, kde se případy údajně odehrály, se nechtějí vyjadřovat. "O těch případech se hovoří. Jakkoliv komentovat je ale nebudeme, to musí policie," uvedl například místostarosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.

Na školy z regionu však již policie rozeslala varovné dopisy, v nichž vyzývá učitele, žáky a jejich rodiče k velké opatrnosti.

Policisté popisují, jak se mají žáci vyvarovat možného nebezpečí: nebavit se s cizími lidmi, od cizích lidí si nebrat žádné věci ani potraviny, nenechat se od cizích někam pozvat, vždy odmítnout nabídku svezení vozidlem či neradit nikomu, kdo kde bydlí.

"Policie se také obrací na případné poškozené dívky, jež se z jakýchkoliv důvodů zdráhaly se svým problémem svěřit, aby ihned kontaktovaly Policii ČR, ať už osobně na policejní služebně nebo cestou tísňového volání 158," uvedla Svobodová.

Nejčtenější

Řidiči se nechtělo škrábat námrazu, tak jel s hlavou z okna a naboural

Připravte si škrabky, rána budou chladná.

Zdržovat se škrábáním námrazy z čelního okna se v pondělí ráno nechtělo řidiči ze Znojemska. Místo toho se rozhodl své...

Řidiče přepadl hlad, kamion odstavil na rušné silnici a šel si pro oběd

Řidič odstavil v Břeclavi svůj kamion v rušné Sovadinově ulici a odešel do...

Svérázným způsobem vyřešil v úterý kručení prázdného žaludku řidič kamionu v Břeclavi. Svou soupravu zaparkoval přímo...

Liberec se výhrou dotáhl na první Třinec, Kometa porazila Spartu

Brněnský útočník Martin Dočekal podruhé překonává Matěje Machovského v brance...

Hokejová Tipsport extraliga v úterý přinesla lákavé souboje. V napínavém duelu vyhrál Liberec nad Třincem 4:3 a v...

Do policejního autoparku přibylo zabavené Audi RS6, které propadlo státu

Jihomoravská dopravní policie od prosince 2018 využívá Audi RS6, které předtím...

Nový výstavní kus mají ve svých garážích jihomoravští dopravní policisté. Od prosince využívají vůz Audi RS6, který...

VIDEO: Pořízek s tetováním v Brně surově zbil cizince, hledá ho policie

Kamera zachytila brutální útok na cizince v Brně

Surový útok na cizince vyšetřují brněnští policisté. Na jednatřicetiletého mladíka se v centru města nejprve vrhli...

Další z rubriky

Na silnici smrti vyroste obchvat, na jižní Moravě opraví také zbytek D1

Silničáři a stavbaři se snaží zprovoznit všechny pruhy v kritickém úsek dálnice...

Řidiči na jižní Moravě musejí i letos počítat s opravami na dálnicích D1 a D2 a také na desítkách dalších silnic. Po 80...

Chci otevřít Provázek režisérům i dalším divákům, plánuje nová principálka

Umělecká šéfka Divadla Husa na provázku Anna Davidová.

Velké plány má nová principálka brněnského Divadla Husa na provázku Anna Davidová. Jako umělecká šéfka nastoupila na...

VIDEO: Pořízek s tetováním v Brně surově zbil cizince, hledá ho policie

Kamera zachytila brutální útok na cizince v Brně

Surový útok na cizince vyšetřují brněnští policisté. Na jednatřicetiletého mladíka se v centru města nejprve vrhli...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROMECHANIK

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 28 000 Kč

Najdete na iDNES.cz