Žáci se rozloučili s mrtvým učitelem, smrtelné zranění zůstává záhadou

  13:01aktualizováno  13:01
„Pane učiteli, navždy v našich srdcích. Mějte se v nebíčku dobře.“ Takové vzkazy psaly děti z největší znojemské základní školy JUDr. Josefa Mareše k balonkům, které před desátou dopoledne pustily k nebi. Rozloučily se tak s oblíbeným učitelem, který zemřel před deseti dny za nejasných okolností.

„S mamkou jsme mu doma zapálily svíčku a nakreslila jsem mu obrázek. Byl to nejlepší učitel a je to, jako by umřel někdo z rodiny,“ popsala jedna z žákyň Karolína. Spolu s dalšími dětmi i učiteli se sešli o velké přestávce na hřišti školy, aby na kantora vzpomněli. Škola také vypravila autobusy na jeho odpolední pohřeb.

Fotogalerie

Padesátiletý učitel přírodopisu a tělocviku Miroslav Chocholouš, známý také jako dýdžej Míra, zemřel náhle v nemocnici na úraz starý jen pár dnů. Kdo a kde mu ho způsobil, není dodnes úplně jasné. Objevují se stále nové informace.

Podle jednoho z kolegů Miroslav Chocholouš vystupoval 7. března jako dýdžej ve znojemském klubu La Rutyka poblíž kruhového objezdu na Mariánském náměstí, odmítl zahrát písničku na přání a někdo ho proto zbil. Jednatel podniku La Rutyka to však odmítá, DJ Míra podle něj v klubu v inkriminovaný večer vůbec nehrál.

Několik svědků uvedlo, že se učitel dostal do potyčky v jen pár minut vzdálené restauraci Corso v ulici Jana Palacha. Podle nich tančil s jednou z návštěvnic, která byla nařčena, že ukradla jiné ženě peněženku. Okradená si myslela, že je Chocholouš zlodějčin komplic.

Podle svědků jej ale nikdo nebil ani nekopal, pouze ho někdo strčil a Chocholouš spadl na schůdek pod barem. Při tom si narazil nohu a bok.

Čeká se na výsledek pitvy

Druhý den po napadení šel Chocholouš ještě do práce. A to přesto, že se mu udělala velká modřina, která se nakonec táhla od poloviny stehna až po břicho, a měl problémy s chůzí.

V pátek se už zraněný muž nechal odvézt do nemocnice. Tam pak druhý den zemřel.

Jak souvisí incident z Corsa s úmrtím, nyní vyšetřuje policie. Podle informací MF DNES pedagog později uvedl, že jej po incidentu v Corsu ještě někdo napadl.

Zranění totiž byla vážnější, než jaká si mohl přivodit pádem. „Měl na břichu obrovskou krvavou modřinu. Zemřel pak na absces v krvi a otok mozku, takže ho musel někdo mlátit i do hlavy,“ popsala již dříve dcera Alena Chocholoušová. Rodina nyní čeká na výsledek pitvy v Brně.

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Zapomenutý atentát. V Brně na konci války zastřelili esesáckého účetního

August Gölzer byl jedním z velitelů a účetním XXXIX. úseku SS v Brně. Zemřel na...

Byl to večer jako každý jiný. V ulicích Brna jezdila auta a tramvaje, lidé spěchali domů. Do historie se 7. únor 1945...

Cinklé sázky na fotbal? Podezření padlo na klub ze Znojma

Korupce ve fotbale - ilustrační foto

Druholigové fotbalové Znojmo čelí podezření. Jeho zápasy v zimní přípravě mohly být zmanipulované. Problémy na jih...

Špinavé fotbalové pavučiny. Jak hluboký je problém, který řeší Znojmo?

Stadion fotbalového Znojma

Znělo to jako mimořádně lákavá nabídka. Tak lákavá, že je až s podivem, že nevzbudila podezření. Když tajemní...

Osobní vlak poblíž Brna srazil nezletilou dívku, na místě zemřela

Ilustrační foto

Střet s osobním vlakem u Tetčic nedaleko Brna nepřežila nezletilá dívka. Příčiny neštěstí na místě vyšetřují policisté,...

Další z rubriky

VIDEO: Muž vystrčil zadek na strážníky. Prý nevěděl, jak to v Brně chodí

Opilý mladík vystrčil holý zadek na strážníky v autě

Nezvyklý pohled se naskytl brněnským strážníkům jedoucím ve středu brzy ráno poblíž hlavního nádraží. Před jejich...

Souzený podnikatel Zadeh viní justici ze spiknutí. Brzy padne rozsudek

Íránec Shahram Abdullah Zadeh veřejně obvinil státní zástupce a soudce, že...

Jeden z nejspletitějších případů, jakými se nyní zabývají české soudy, se chýlí k prvnímu rozsudku. Podnikatel Shahram...

Na vesnicích vybudují společné zahrady. Poslouží k výuce i setkávání

Ilustrační snímek

Na jižní Moravě vzniknou sdílené zahrady. Poslouží dětem k výuce i k příjemnému posezení. Takovou cestou jdou zatím tři...

Najdete na iDNES.cz