Žena se zřítila z této skály u zříceniny hradu Holštejn na Blanensku....

Žena se zřítila z této skály u zříceniny hradu Holštejn na Blanensku. (Ilustrační snímek) | foto: I, PrazakCreative Commons

Žena spadla ze skály pod hradem Holštejnem, zřítila se z patnácti metrů

  • 2
Ze skály u hradu Holštejna na Blanensku se v neděli odpoledne zřítila žena. Spadla z výšky asi patnácti metrů poblíž jeskyně Hladomorna. Nyní je v péči lékařů brněnské nemocnice.

Když záchranáři přijeli na místo, žena byla v bezvědomí.

„Operační středisko vyslalo k místu nehody nejbližší lékařskou posádku. Sanitka však kvůli komplikovanému terénu zůstala stát asi 300 metrů od pacientky, posádka tak absolvovala poslední úsek s batohy na zádech pěšky,“ přiblížila mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

Na místě již byli hasiči, kteří záchranářům pomohli, aby mohli ženu ošetřit.

„Na místo přinesli transportní vanu pro následnou přepravu pacientky. Prostor pak osvětlovali, aby mohli zdravotníci ženu ošetřovat,“ dodala Kropáčková.

Záchranáři pacientku ošetřili, zafixovali a následně převezli sanitkou do Fakultní nemocnice Brno. Pacientka podle Kropáčkové utrpěla vážné zranění hlavy. 


Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.