Policisté prohlíželi některé vlaky, nádraží v Brně-Židenicích a brněnské hlavní nádraží. Budovu pošty v Nádražní ulici ohradili policejními páskami a evakuovali. Na místě byli i psovodi.
„Prohledávali jsme budovu pošty i další objekty a místa, kde byl výbušný systém ohlášený. Nic jsme nenašli,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.
Pošta byla zavřená na několik desítek minut, pryč museli zaměstnanci i zákazníci. Její provoz byl obnoven kolem 10.00. Akci policisté ukončili okolo poledne.
Nahlášenou bombou se policie zabývala například také v Tišnově na Brněnsku, oznámení o ní přišlo e-mailem tamní městské policii. V oznámení podle radnice stálo, že se v několika vlacích v Tišnově nachází výbušnina.
„Městská policie neprodleně kontaktovala PČR a společnými silami prohledali vlaky na místním vlakovém nádraží. Výskyt výbušniny ve vlacích v Tišnově se nepotvrdil, stejně jako v dalších vlacích, které z Tišnova odjížděly či do něj přijížděly,“ uvedlo město na Facebooku.
Výhrůžky bombou ve školkách i na nádraží. Autor mnohdy na dálku sleduje dopady![]() |
Kvůli oznámením vyrazila do terénu rovněž policie v sousedních krajích.
„Policisté na Vysočině zkontrolovali ráno v souvislosti s oznámením dva vlaky. Ve stanici v Ostrově nad Oslavou a v Havlíčkově Brodě jsme evakuovali cestující do bezpečného prostoru. Žádné podezřelé předměty jsme nenašli a oba vlaky pokračovaly v jízdě,“ informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová.
Obě soupravy vyjížděly ráno z Brna, odkud pokračovaly směrem na Vysočinu. Policisté je prohlíželi okolo 7.15. Počty cestujících nejsou známé.
Vlak prohlíželi i policisté v Olomouckém kraji. „Neobjevili ve vlakové soupravě v Hranicích na Moravě žádný nástražný výbušný systém. Cestující mohli nastoupit zpět do vlaku a pokračovat v cestě,“ napsali na Twitteru.
Kdo o údajném umístění bomb informoval, policie vyšetřuje. Podle policejního mluvčího Pavla Švába je na stanovení trestní kvalifikace brzy. Obecně za šíření poplašné zprávy hrozí podle trestního zákoníku až dva roky vězení.
Pokud si tak pachatel počíná opakovaně nebo způsobí značnou škodu, zvyšuje se sazba na rok až pět let odnětí svobody. Za škodu velkého rozsahu se sazba zvedá na dva roky až osm let.