Diskuse k článku

Hejtman má petici se 7 300 podpisy za odvolání šéfa nemocnice v Kyjově

Petici za odvolání šéfa Nemocnice Kyjov Josefa Pejchla se 7 300 podpisy převzal v týdnu jihomoravský hejtman Michal Hašek. Předali mu ji zástupci zdravotnického zařízení s tisíci zaměstnanci, které je spádové pro téměř 180 tisíc pacientů z Kyjovska a Veselska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ElementJirka

Zavádějící údaj

Celý okres Hodonín má podle sčítání obyvatel z roku 2005 pouze 158 717 obyvatel, vzhledem k pozvolnému úbytku lidí v regionu to bude zřejmě nyní ještě méně. Prosil bych - pokud už operujete nějakými čísly, jejich verifikaci.

Pokud má nemocnice v Kyjově spádovost pro lidi z Veselska a Kyjovska, bude jich tedy k špitálu náležet 100 tisíc, nikoliv 180 tisíc (a to ještě řada lidí z Veselska a Horňácka jezdí raději do Uherského Hradiště a nemalá část z vesnic Kyjovska si zajede do Brna).

V okrese Hodonín pracuje podle ČSÚ dohromady 434 lékařů.

Kolik lékařů protestuje proti řediteli Pejchlovi?  Kolik zdravotníků je registrováno v odborech v Nemocnici v Kyjově? Kolik je v tamním špitále odborových organizací? Čtyři? Kolik mají odbory členů - jakou část zdravotníků zastupují? Kdy vznikly? Jaké alternativy řešení údajné krize v Kyjově petenti nabízejjí? 

Odovědi minimálně na tyto otázky by měl obsahovat seriozní a nestranný článek.  Věřím, že je slečna autorka veřejnosti předloží. Děkuji.

0/0
4.12.2011 22:24

Bětka

Re: Zavádějící údaj

Pod petici se podepsali běžní občané, nebo jak politici z ČSSD rádi říkají "obyčejní lidé". Podepsali ji všichni ti, kteří chtějí fungující nemocnici. Pacienti, kteří přišli o některé ambulance. Občané, kteří se bojí zrušení nemocnice, protože zaměstnává téměř 1000 lidí. A přesně z toho důvodu jsem podepsala petici i já. Protože ubývá pacientů, hodně doktorů, které lidé znali, odešlo.Takže než se svěřit do rukou někoho neznámého, raději jedou třeba do FN v Brně nebo jdou do soukromé ordinace. Cesta,jak elegantně nemocnici zrušit.

Buďme rádi, že můžeme sepisovat petice, bránit se proti něčemu, s čím nesouhlasíme atd. Věřím,že mnohým svoboda projevu nevyhovuje.

0/0
5.12.2011 9:08

Gróf

Lékaře a sestry, kteří podepsali petici, postupně vyhodit.

Ta petice je dobrý seznam. Začít vedoucími lékaři, přes vrchní sestry, a skončit sanitářkami. S neloajálními lidmi se nedá pracovat. Stejný problém by musel řešit každý nový ředitel.

0/0
4.12.2011 9:44

ba-bu

Re: Lékaře a sestry, kteří podepsali petici, postupně vyhodit.

Myslím, že by bylo jednodušší to vzít z druhé strany, takže Pejchl, Havlíková, Strýček a zbytek zaměstnanců je loajální ke kraji, k nemocnici a s tím se dá už něco budovat. R^

0/0
4.12.2011 16:14

Najdete na iDNES.cz