Odvolaný starosta Hodonína chce kandidovat znovu

  13:22aktualizováno  13:22
Po sedmi letech v politice se letos v zimě vrátil Lubor Šimeček zpět ke své původní profesi lékaře. Nic jiného mu ani nezbylo. Z funkce starosty Hodonína ho v lednu odvolali jeho bývalí straničtí kolegové, kteří se domnívali, že poškodil dobré jméno ODS.

Lubor Šimeček bývalý starosta Hodonína,nyní lékař a kandidát na starostu | foto: Radek Miča, MAFRA

Šimeček čelil vloni v zimě nařčení z korupce. Objevila se totiž nahrávka, která jej měla usvědčit z toho, že zvýhodňoval jednu z firem, která se ucházela o výstavbu solární elektrárny. "Nic špatného jsem tenkrát neudělal," stál si při rozhovoru pro MF DNES za svým Šimeček.

Návrat k medicíně byl pro Šimečka poměrně tvrdý. "Člověk trochu pozapomene. Sám cítím, že to ještě není úplně ono, ale snažím se svoje znalosti postupně oživovat. Taky už jsem v nemocnici zapadl do kolektivu. Vrátit se na původní úroveň se znalostmi a dovednostmi ale zabere čas, protože budu muset jezdit na školení," uvedl bývalý starosta Hodonína Lubor Šimeček. Na podzim se chystá do politiky znovu vrátit. Kandiduje na místo starosty, jako nezávislý.

Lubor Šimeček bývalý starosta Hodonína,nyní lékař a kandidát na starostu

"Pokud vím, tak pan Šimeček založil nové uskupení pro komunální volby pod jménem Šance pro Hodonín. Jako lídr tohoto uskupení hodlá kandidovat na funkci starosty," uvedl hodonínský zastupitel Vladimír Šťáva (ČSSD).

Komunální volby proběhnou současně se senátními na přelomu října a listopadu. "Rozhodně si nemyslím, že je úplně bez šance. Bude záležet na počtu voličů. Taky půjde o to, jestli ho podpoří členové současné ODS, popřípadě jiných stran. Podle mě tím ale ODS dost oslabí a mohlo by dojít ke změně poměrů sil mezi koaličními stranami ve městě," dodal Šťáva, podle kterého byl Šimeček odvolán hlavně kvůli celkové nespokojenosti vedení města, rady a zastupitelů.

Kauza, která byla podnětem pro Šimečkovo odvolání, postupně vyšuměla. "Nevím, jestli měl pan Šimeček kvůli té nahrávce nějaké následky. O žádném oficiálním závěru zprávy nemám. Podal trestní oznámení, ale jak to dopadlo, už opravdu nevím. Tenkrát jsme byli s dalšími kolegy předvoláni na výslech a potom už se nám od policie nedoneslo, zda byl případ uzavřen, anebo zda je to dál v šetření," řekla současná starostka Hodonína Milana Grauová (ODS), která byla jednou z iniciátorek Šimečkova odvolání.

Korupční skandál stále šetří policie

"První momenty po odvolání byly těžké, měl jsem tendence to všechno vzdát. Rozhodl jsem se ale do politiky vrátit, protože za mnou zůstala řada věcí nedokončených. Především kvůli tomu, že spolupráce na radnici už potom hodně vázla a moc se toho už dělat nedalo," vysvětlil Šimeček. Zároveň dodal, že díky svému odvolání měl možnost se na řadu věcí, které se na radnici děly, podívat z mnoha úhlů.

"Určitě má právo na to, zkusit kandidovat na post starosty znova. Situace je vždy nepředvídatelná a může mít své příznivce. Těžko ale hádat, jestli má šanci uspět. Rozhodně ale nebudeme nikoho nabádat, koho volit a koho ne," dodala starostka Grauová.

S nahrávkou bylo podle Šimečka nakládáno nelegálně. "Tlačili na mě, abych odstoupil. Paní senátorka Venhodová tak jednala prý proto, aby očistila ODS od výtečníků, jako jsem já. Neprokázala ale nic. Do dneška mi nebylo sděleno, že by na mě někdo podal trestní oznámení," dodal Šimeček. Případ je stále otevřen a police ho šetří.

Autoři: ,

Nejčtenější

Žena psychicky deptala synovu učitelku, vylákala od ní pět milionů

ilustrační snímek

Ve dne i v noci bombardovala žena z Brněnska desítkami SMS učitelku svého syna, ze které se snažila vylákat peníze. S...

Žena uvěřila, že prodá kočárek do USA, podvodníkovi ještě zaplatila

Auto srazilo v Praze chodkyni s kočárkem (14.12.2015).

Na svou naivitu doplatila devětadvacetiletá žena z Brněnska, která se snažila přes internet udat svůj použitý kočárek....

Řidiče přepadl hlad, kamion odstavil na rušné silnici a šel si pro oběd

Řidič odstavil v Břeclavi svůj kamion v rušné Sovadinově ulici a odešel do...

Svérázným způsobem vyřešil v úterý kručení prázdného žaludku řidič kamionu v Břeclavi. Svou soupravu zaparkoval přímo...

Do policejního autoparku přibylo zabavené Audi RS6, které propadlo státu

Jihomoravská dopravní policie od prosince 2018 využívá Audi RS6, které předtím...

Nový výstavní kus mají ve svých garážích jihomoravští dopravní policisté. Od prosince využívají vůz Audi RS6, který...

Hoteliér si patentoval soutěž v natažení koštýře vína, konkurenti se diví

Mendelova univerzita ke svému stoletému výročí připravuje víno z vlastní dílny....

„Natažení koštýře vína na čas“ už by si do pozvánky na vinařské akce neměl dát jen tak leckdo. Hoteliér z Mikulova si...

Další z rubriky

Cestovatele lákají do Brna historky z putování i poslední výdobytky vědy

Brněnské výstaviště hostí veletrh cestovního ruchu. Na české luhy a háje se...

Cestovatelská horečka na čtyři dny zachvátila brněnské výstaviště. Pod jednou střechou se tu potkávají vystavovatelé...

Aktivisté končí se soudy kolem obchvatu Břeclavi, raději chtějí jednat

Kolem Němčic je obchvat za 46 milionů

Vleklý soudní spor týkající se břeclavského obchvatu, který vedly ekologické spolky Děti Země a Voda z Tetčic, je u...

Sucho pomohlo kůrovci zmnožit generace, v zimě hrozí stromům vyvrácení

V lesích kolem Jihlavy je poslední měsíce rušno (na snímku práce u Lesnova)....

Pustoprázdné holiny po velkoplošné těžbě odumřelých stromů zůstaly po loňském roce uprostřed jihomoravských lesů. Může...

Najdete na iDNES.cz