VIDEO: Tramvaje mezi sebou zmáčkly auto, řidiče hasiči dostali ven střechou

  • 353
Zaklíněného řidiče z auta, které mezi sebou přimáčkly dvě tramvaje, vyprošťovali dopoledne hasiči v Brně na Konečného náměstí. Doprava byla v místě nehody stále omezená. Nyní už všechny linky jezdí po obvyklých trasách.

Nehoda se stala po desáté hodině dopoledne. 

Fotogalerie

„Na místo vyrazily dvě posádky ve čtyřech autech. Zraněného řidiče v osobním autě museli vyprostit pomocí hydraulického zařízení,“ přiblížil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. 

Hasiči museli střechu osobního auta odstřihnout, aby zraněného muže dostali ven. Trvalo to asi čtvrt hodiny. „Poté jsme ještě zůstali na místě a domlouvali se na dalším postupu. Doprava byla stále omezená. Pomohli jsme s úklidem křižovatky, která je v tuto chvíli již průjezdná,“ dodal Mikoška před 15. hodinou.

Řidiče převezli záchranáři do nemocnice. „Nikdo jiný se nezranil, ani cestující v tramvaji. Řidič osobního auta utrpěl lehčí zranění, pro jistotu ho však posádka převezla na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno,“ poznamenala mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

Policisté nyní okolnosti nehody vyšetřují. „Nehoda se stala na křižovatce Konečného náměstí a Kotlářské ulice. Osobní auto a jedna z tramvají již byly odstraněny z místa nehody, kde zatím zůstává jedna souprava,“ sdělila policejní mluvčí Petr Vala.

Podle mluvčího Dopravního podniku města Brna Hany Tomaštíkové se budou škody pohybovat v statisících. „Museli jsme přeorganizovat dopravu. Zatímco trolejbusové linky 25 a 26 se vrátily na obvyklé trasy, tramvaje linek 3 a 11 jezdily stále odklonem přes Pisárky a linka 12 přes Lidickou,“ informovala ještě Tomaštíková. Nyní už ale všechny linky jezdí po svých obvyklých trasách. 

Podle informací iDNES.cz řidič zřejmě nerespektoval dopravní značení a nerespektoval přednost v jízdě. Nejdřív do něj narazila tramvaj jedoucí směrem do centra a následně tramvaj jedoucí v protisměru.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap