Při srážce autobusu s nákladním autem zemřela v Brně jedna cestující

  12:46aktualizováno  16:31
Ve Vídeňské ulici v Brně se ve směru z centra před polednem srazilo nákladní auto s autobusem. Zranilo se osm lidí včetně řidiče nákladního vozu, jedna žena na následky zranění zemřela. Místo bylo kompletně neprůjezdné a tvořily se kolony. Omezení skončilo po 16. hodině.

V Brně se srazil autobus s nákladním autem. Zranilo se osm lidí. | foto: P ČR

Nehoda se stala krátce před polednem. Hasiči na místo vyslali pět svých jednotek.

„Podle předběžného zjištění autobus zastavil. Za ním jely dva kamiony, první se vyhnul, druhý ne a částečně narazil do levého boku,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Zatím není jasné, z jakého důvodu na rušné silnici autobus zastavil.

Celkem se zranilo osm lidí. „Jednoho člověka jsme museli z autobusu vyprostit,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Jednalo se o ženu, jejíž zranění byla ale natolik vážná, že jim na místě podlehla. „Dvě ženy jsme s lehčími zraněními odvezli do fakultní nemocnice,“ přiblížila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Fotogalerie

V autobuse cestovalo dohromady třiadvacet pasažérů, kteří jeli na dvoudenní zájezd do Valtic. Podle Mikošky šlo o seniory. Z místa je odvezl náhradní autobus.

„Vyslali jsme tam ještě osobní auto pro našeho řidiče a případně pro cestující, kteří jeli do nemocnice. Uvidí se, jestli budou moci nebo chtít v zájezdu pokračovat,“ poznamenal za dopravce PragoTour Jiří Vlasák.

Byli v kontaktu i s řidičem, ale co konkrétně se stalo, nevědí. Ani proč autobus zastavil. „Víme, jen že chvilku stál v odstavném pruhu. Řidič je z toho, co se stalo, špatný,“ doplnil s tím, že podobná událost se jim zatím nestala.

Místo bylo ze směru z Brna na počátku nehody kompletně neprůjezdné, všechny tři pruhy policisté uzavřeli. „Dopravu odkláníme po souběžné komunikaci,“ sdělili policisté na Twitteru.

Po půl druhé odpoledne policisté zprůjezdnili jeden ze tří pruhů, dál také fungovala souběžná obslužná komunikace. „Dá se tak čekat, že by kolony neměly narůstat,“ řekl policejní mluvčí.

Kolem třetí hodiny byla doprava na místě plynulejší, policisté už otevřeli také oba sjezdy z D1 na exitu 194 ve směru na Mikulov. Kvůli průjezdu pro záchranné složky byly totiž uzavřené.

Kolony se začaly znovu tvořit během odpolední špičky před čtvrtou hodinou. Na dvoukilometrovém úseku řidiči stáli nebo jen pomalu popojížděli. Omezení skončilo po 16. hodině, kdy byl provoz obnoven ve všech třech pruzích.

Přibližné místo nehody v Brně

Přibližné místo nehody v Brně

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Autor:
  • Nejčtenější

ZVOLNĚNÍ: Jágr nastartoval vizi, přibude v extralize zápasů?

Když něco prohlásí Jaromír Jágr, má to velkou váhu. Legendární 68 nedávno vyjádřila přání, aby se v hokejové extralize...

D1 na Brno uzavřela srážka kamionu s cisternou, odklízení trvalo 12 hodin

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku od 6 hodin ráno uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Z...

Z Gebre Selassie je Vodná. Doma má syna a hokejistu, učí, stíhá i házenou

Na nudu si ligová házenkářka Anna Vodná v poslední době rozhodně stěžovat nemůže. Za poslední dva roky stihla porodit...

Stavba mostu přes Nové Mlýny potrvá měsíce, ztíží tak letní cesty k moři

Most přes novomlýnské nádrže se začne opravovat v březnu příštího roku. Práce potrvají celých devět měsíců. Zasáhnou...

Vraťte nám domy hrůzy, opravíme je pro své lidi, vyzývá městská část Brno

Radnice Brna-sever chce zatraktivnit Husovice pro dlouhodobé nájemníky. Jenže magistrát má s řadou zchátralých domů...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Odborné knihy pro samizdat překládali i naštvaní učitelé, líčí vědec

Jihomoravský, především tedy brněnský samizdat zvládl v době normalizace, ale už i před ní vydávat desítky periodik....

Provoz na koridoru mezi Brnem a Břeclaví stojí kvůli stržené troleji

Provoz na trati mezi Brnem a Břeclaví zastavilo stržené trakční vedení. Dálkové spoje jezdí odklonem, i vlaky z...

Hasiči potřebují projíždět křižovatky rychleji, testují přepínání semaforů

Hasiči sice mohou jezdit s modrými majáky i na červenou, přiznávají však, že ostatní řidiči kolikrát nevědí, jak se...

Premium

Noční křik a sirky ve vypínačích. Sociální byty bude hlídat agentura

Radnice Brna-sever chystá radikální bezpečnostní opatření kvůli sociálním projektům. Problematické domy ve Vranovské...

Najdete na iDNES.cz