Na Šelepce skvěle vaří. Známá hospoda změnila interiér i kuchaře

  11:07aktualizováno  11:07
Jedničkou na brněnské klubové scéně je už přes čtyřicet let legendární podnik Šelepova. Před měsícem "Šelepku" opravili, rozšířila se nekuřácká část a do kuchyně přišel Ivo Ševčík z Brabanderu. Jídlo, které teď překoná nejednu luxusně se tvářící restauraci, nám opravdu chutnalo.

Restaurace Šelepova no. 1 | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

První kladné body podnik sbírá hned u vstupních dveří. Kompletně přestavěný a designově čistý interiér je v béžových a hnědých odstínech. Pěkné jsou originální židle, chybí televizní obrazovky a hlavně! Dostatečně veliká je nekuřácká část.

Interiér restaurace na Šelepce v Králově Poli

Z hlediska jídla bych koncept popsal moderním výrazem "gastropub", což znamená, že jde o hospodu, kam zajít si na jídlo, by mělo být zároveň zážitkem.

Restaurace Šelepova no. 1

Šelepova 1 Brno www.selepova.cz

Hodnocení: 85 %

Z jídelního lístku:
Tatarák s konfit. česnekem 138 Kč
Zadělávané dršťky 49 Kč
Telecí líčka na červeném víně 99 Kč

Gastropub ještě není restaurace, kam pozvete slečnu na romantickou večeři, ale také to není putyka s permanentní nikotinovou mlhou, kde si troufnete maximálně na topinku nebo vepřový řízek v naději, že na tom není co zkazit.

Interiér příjemně překvapil, další pochvalu si zaslouží jídelní lístek. Je stručný, přehledný a na většinu položek jsme okamžitě dostali chuť. Netradiční a lákavé jsou i běžně zanedbávané skupiny, tedy jídla bez masa a jídla pro děti.

Telecí líčka bychom si dali znovu, i za vyšší cenu

K aktuálně čepovanému Svatojánskému pivu jsme si dali tlačenku za 45 korun a k ní cibulové kroužky za 40 korun. Tlačenka byla bezchybná, se spoustou libového masa, doplněná dvoubarevnými kroužky cibule a octem. Velikost porce rozhodně není předkrmová a spolehlivě zasytí hosta, který si na Šelepku zajde na pár piv.

Tlačenka s octemCibulové kroužky

Cibulové kroužky jsou jednoduché jídlo, které se ovšem stejně jednoduše dá pokazit nebo ošidit mraženým polotovarem. Na Šelepce je zcela jistě dělají svoje a každému, kdo tuto americkou pivní klasiku ještě neochutnal, je můžu doporučit.

Telecí líčka na červeném víně s domácími kroketami

Hlavní chod jsme si vybrali v nabídce české klasiky, na kterou bohužel člověk běžně nenarazí. Za neuvěřitelných 99 korun jsme ochutnali dokonalá telecí líčka na červeném víně s domácími kroketami a dali bychom si je znovu, i kdyby jídlo stálo dvakrát tolik.

Personál si hostů všímá, za tuhé maso se číšník omluvil

Konfitované kachní stehno s kysaným smetanovým zelím a bramborové lokše za 135 korun bylo bohužel jediné zaváhání, které z kuchyně přišlo.

Maso bylo asi z poloviny úplně tuhé a vysušené, pravděpodobně nebylo při pomalém vaření v tuku dostatečně ponořeno. Příloha ale byla originální a výborná. Za tuhé maso se číšník omluvil a nabídl digestiv na účet podniku.

Personál si ostatně zaslouží samostatnou pochvalu. Když jsme sem přišli, zahrádka byla plná, déle jsme na jídlo čekali, přesto se číšník usmíval, popřál nám dobrou chuť a zajímal se, jak nám chutnalo.

Konfitované kachní stehno s kysaným smetanovým zelím, bramborové lokšeHruška pošírovaná v červeném víně s vanilkovou zmrzlinouAnanasové carpaccio s kysanou smetanou a jahodami

Vzhledem k velikostem porcí jsme dezert původně chtěli vynechat, ale nakonec jsme ochutnali ananasové carpaccio s mascarpone a jahodami za 30 korun. A přiobjednali v červeném víně povařenou hrušku s vanilkovou zmrzlinou za 48 korun.

Ananasový dezert byl v nabídce poledního menu a málem jsme ho nedostali, protože kuchaři "došlo" mascarpone. Číšník ale navrhnul variantu s kysanou smetanou, což bylo možná ještě lepší, dezert byl totiž krásně lehký a osvěžující. Stejně dobře jsme si pochutnali na hrušce se zmrzlinou, doplněnou kopečkem poctivé šlehačky.

Po první návštěvě na Šelepce se zdá, že se podařilo vzácné setkání skvělého kuchaře, schopného personálu a osvíceného provozovatele, což ve výsledku dává podnik, po kterém touží každý, kdo hledá českou hospodu s vynikajícím jídlem.

Autoři:

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Eda z Mostu! je moje role snů. Lidé mě zdraví „drž úhel“, říká Isteník

Michal Isteník hraje výčepního Edu, který v Mostě provozuje hospodu Severka....

Seriál Most! protkaný nekorektním humorem trhá divácké rekordy. Diváky baví i impotentní výčepní Eda, ztvárněný...

„Vlevo dole, vole.“ Timo připsal prezidentovi další citát pod mostem

Pod mostem v Bítešské ulici v Brně se objevil další nápis odkazující na kauzu...

V Brně se po čase znovu objevil nápis odkazující na kauzu prezidenta Miloše Zemana kolem jeho obvinění zesnulého...

Plekanec se rozloučil s Kometou. Gól nedal, ale v bránění byl vzorem

Zadumaný Tomáš Plekanec na brněnské střídačce.

V seznamu střelců hokejové Komety byste jeho jméno hledali marně, přesto si služeb hvězdného Tomáše Plekance v Brně...

Špinavé fotbalové pavučiny. Jak hluboký je problém, který řeší Znojmo?

Stadion fotbalového Znojma

Znělo to jako mimořádně lákavá nabídka. Tak lákavá, že je až s podivem, že nevzbudila podezření. Když tajemní...

Další z rubriky

Nejstarší listina v Česku je z roku 994. Údajně ji donesl voják v botě

V Brně je k vidění kopie nejstarší dochované listiny na českém území z roku 994...

Schovanou v botě donesl voják z Itálie do českých zemí za první světové války vzácnou listinu z roku 994. Alespoň o tom...

Vysušené střední Moravě průměrný déšť stačit nebude, varuje předpověď

Prachové bouře na Kyjovsku odnáší z polí nejvzácnější vrchní vrstvu zeminy,...

Zima se blíží ke konci a začíná bilancování, jak srážkami pomohla krajině loni sužované extrémním teplem a suchem. A...

Další rošáda v boskovické nemocnici, po Julínkovi končí také Janeček

Miloš Janeček skončí v čele boskovické nemocnice.

Výměna ve vedení jihomoravských Boskovic jako by automaticky znamenala i rošádu na postu jednatele městské nemocnice....

Najdete na iDNES.cz