I krátce před penzí nicméně hraje hudba v jeho životě stále zásadní roli. Například v těchto dnech se seznamuje s novým albem legendární britské skupiny The Cure. Její hudba vyplňuje prostor v Pálešově příjemně vytopeném obýváku právě v době, kdy za okny idylicky padá čerstvý sníh.
„Jsou to instrumentální verze písniček bez zpěvu. Jak tam nad těmi kytarami není slyšet hlas Roberta Smithe, působí to zvláštně, že?“ prohodí třiašedesátiletý nestor brněnské hudební scény.
Propadl sice i řezbařině, pečlivě si chystá dřevo do zásoby a navštěvuje kurzy, stačí se však podívat od dveří na protější zeď: obří sbírka cédéček pokrývá celou jednu stěnu. V horních policích se pak nad nimi vyjímá kolekce alb, vydaných pod hlavičkou Indies.
K posluchačům Páleš ve své době poslal hudbu Hradišťanu, Filipa Topola, Ivy Bittové, Vladimíra Mišíka a mnoha dalších. Během let vybudoval značku s nezaměnitelnou pozicí na trhu, zaměřenou na alternativní tvorbu, často novou a originální.
Firmu přitom s kolegou Milošem Gruberem původně založil jako půjčovnu a prodejnu CD disků. Přesně před pětatřiceti lety, 14. února 1990, přivítali své první zákazníky.
Odmítl jsem Bratry Orffovy. Tam jsem se hodně netrefil. Na stole jsme měli Vypsanou fixu, dnes hodně populární, dodnes mám jejich ukázkovou kazetu někde v krabičce. Taky jsme ji nevydali. Když to pak řeknu z opačné strany, tak jsme usilovali o Lenku Dusilovou, která nás několikrát odmítla.