Pátek 25. června 2021, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 25. června 2021 Ivan

Na Brněnskou přehradu přepravili první lodě pomocí tramvaje a tanků

  14:55
Nikde jinde v Česku netrvá plavební sezona tak dlouho a hladinu nebrázdí tolik lodí veřejné dopravy. Ta na Brněnské přehradě je unikátní také tím, že celá flotila funguje na ekologický elektrický pohon. Cestujícím, kterých ročně sveze okolo 240 tisíc, začala sloužit přesně před 75 lety.

První lodě odtáhly v květnu 1946 na Brněnskou přehradu tanky. | foto: archiv DPMB

Myšlenky na využití zdejší vodní cesty jsou však ještě starší. Kníničská přehrada, jak se tehdy brněnskému „Prýglu“ říkalo, se teprve začínala stavět, ale už bylo naplánováno, jak budou lodě vozit cestující z Bystrce až k hradu Veveří.

Žádost o koncesi podal Dopravní podnik města Brna (DPMB) v roce 1937, pouhý rok po začátku stavby vodního díla.

Ještě za druhé světové války do Brna doputovaly dvě původně německé lodě. Ty si ovšem na spuštění na hladinu musely počkat až do května 1946.

„Samozřejmě kvůli válce a následnému odklízení škod, ale také kvůli požáru, který poničil část vozovny v Pisárkách, kde byly lodě uschovány,“ přibližuje mluvčí DPMB Hana Tomaštíková.

Hned po svém zahájení získala lodní doprava po Brněnské přehradě velkou oblibu. V roce 1956 osmičlenná flotila přepravila dohromady 848 tisíc lidí.

Jedné z lodí museli zaměstnanci podniku opravit kormidelnu. Pak před nimi stál další úkol: dostat plavidla z Pisárek na vodu. Brňané si s výzvou poradili neortodoxně. 

„Na silničních podvalnících lodě táhla elektrická tramvajová lokomotiva k dnešní Lipové ulici. Odtud už musely po silnici, kde je táhla dvojice tanků. Ty zároveň brzdily podvalníky při cestě z kopce. S přepravou a její organizací pomáhali vojáci,“ popisuje mluvčí.

Celý konvoj se vydal z Pisárek do Žabovřesk, kde musel zdolat kopec i klesání do Komína. Pak cestu Bystrcí až k přehradní hrázi, aby u přístaviště mohla plavidla konečně dosednout na vodu.

Lodě stavěli údržbáři tramvají

Lodě dostaly jména Morava a Brno. Zájem o první svezení byl obrovský a daleko překračoval nabídku volných míst.

Pasažéry navážely z Brna autobusy a lidé museli vystát téměř dvouhodinové fronty u pokladny. Jen za historicky první sezonu přepravily dvě lodě a jeden osmnáctimístný člun 128 tisíc cestujících. A obliba nové atrakce dál vzrůstala.

Ohleduplná plavba

Podle Státní plavební správy spadá Brněnská přehrada do skupiny vodních ploch, po níž mohou plout plavidla se spalovacím motorem o maximálním výkonu 10 kilowatt a navíc ve výtlačném režimu plavby. Takový režim je výrazně pomalejší než klouzání po vodní hladině. U zádě plavidla se navíc nevytváří prohlubeň, takže se loď podélně nenaklání, u přídě naopak vlna vzniká, a proto se voda nerozstřikuje do stran. Je to tedy ohleduplný způsob „jízdy“ vůči ostatním plavidlům a rekreantům.

I proto se původní trasa prodloužila až k Veverské Bítýšce a bylo potřeba rozšířit flotilu. Dopravní podnik však nechal dovážet pouze lodní trup, o zbytek se postarali jeho zaměstnanci. 

„Nová plavidla vznikala ve velmi skromných podmínkách, vzhledem i technickou úrovní si však nezadala s výrobky profesionálních loděnic. Přitom pracovníci, kteří se na stavbě podíleli, měli zkušenosti pouze z těžké údržby tramvají,“ upozorňuje Tomaštíková. 

Vůbec nejúspěšnější se stala plavební sezona 1956, kdy tehdejší osmičlenná flotila přepravila dohromady 848 tisíc výletníků. Ti většinou mířili k chatám, které kolem přehrady začaly hojně vyrůstat.

Od té doby však čísla klesala, a to i pod hranici 180 tisíc cestujících.

„Obyvatelstvo mělo větší kupní sílu, rozšířila se automobilová doprava. Rekreanti se k chatám v okolí přehrady dostávali snáz a pro turisty už nebyla známá trasa až takovým lákadlem. Tento stav ale nezasáhl jenom Brno a jeho přehradu, dramatický pokles cestujících zažily také Slapy, Orlík a jiné lodní provozy,“ nachází vysvětlení kniha mapující historii brněnského dopravního podniku, která vyšla před dvěma lety.

Místo výletníků pomeranče

Ať už za sníženým zájmem stálo cokoli, všechny své lodě podnik udržet nemohl. Z jedné se už dříve stal plovoucí obchod. 

„Byl to klasický koloniál na vodě. S regály, mrazáky a prodejním pultem. Lidé tam dostali úplně všechno: mléko, máslo, rohlíky, salámy, maso a dokonce i věci, které tehdy běžně dostupné nebyly, třeba banány a pomeranče,“ vzpomínal pro MF DNES Brňan Lubomír Strážnický, který na prodejní lodi brigádničil.

Později toto plavidlo sloužilo jako převlékací šatna na slovenské Oravské přehradě.

V 60. letech minulého století zamířila obě plavidla, která zahajovala éru brněnské lodní dopravy, na Vranovskou přehradu. Ke konci dekády už nedosedla na hladinu ani loď Úderník, která dalších téměř dvacet let chátrala na břehu, než se z ní v roce 1989 stala salonní loď pro výjimečné příležitosti.

Lidé ji na přehradě mohou vidět dodnes, avšak už jako jednopalubový člun pro běžný provoz s novým jménem Brno.

Přejmenovávání lodí ostatně není nic neobvyklého. Loni dostalo dokonce už třetí jméno historické plavidlo z 50. let, které se brněnskými vodami plavilo jako Moskva nebo Dallas.

Po jeho rekonstrukci zvolili Brňané v anketě název Morava, který odkazuje k první lodi přivezené z Německa. Kromě ní je aktuálně ve flotile DPMB dalších šest „parníků“, které vždy od jara do podzimu slouží výletníkům.

Z hangárů pro zimování nevyjela plavidla pouze jednou, když byla přehrada v roce 2009 kvůli silnému znečištění vypuštěná.

Program oslav je jasný, termín ještě ne

Kdy přesně dojde na oslavy 75. plavební sezony, zatím Dopravní podnik města Brna (DPMB) neupřesnil, protože nadále čeká na konkrétní průběh rozvolnění protiepidemických opatření. 

O programu už však má jasno. Den oslaví společně s Teplárnami Brno a ponese se v duchu ekologie a čisté mobility. „Počítáme s okružními plavbami, prohlídkami zázemí areálu lodní dopravy, prezentací ekologických vozů nebo atrakcemi pro děti,“ nastínil generální ředitel DPMB Miloš Havránek. 

Prozatím alespoň podnik spouští kvíz na svých webových stránkách. Vylosované výherce, kterých bude symbolicky 75, odmění plavební jízdenkou. Milena K., která se narodila 5. května 1946, pak bude moct cestovat po Brněnské přehradě celý rok zdarma.

  • Nejčtenější

Mrtví, zavalení, všude trosky. Sedm obcí na Moravě zpustošilo tornádo

Jižní Moravu zasáhla silná bouře s krupobitím a tornádem. Největší škody hlásí obce Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice a...

Apokalypsa po rozednění: Domy bez střech, oheň. Počet obětí stoupl na tři

Sledujeme online Záběry z terénu. Bez komentáře. Tak jihomoravští hasiči popsali první video z následků řádění tornáda po rozednění....

Vstupné se osvědčilo. Ochránci opět omezili koupání v „malém Jadranu“

Stejně jako loni budou ochránci přírody regulovat vstup do oblíbeného lomu Janičův vrch v Mikulově, kterému místní...

Bouřky poškodily benzinku, převrátily autobus, zastavily dálnici D2

Bouřky a krupobití zasáhly ve čtvrtek večer Jihomoravský kraj i další části republiky, zejména v jižní polovině. Hasiči...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Lidé po bouři nabízejí ubytování i stáje pro zvířata a pomoc na další dny

Po ničivé bouři s tornádem na jihu Moravy se okamžitě zvedla také vlna solidarity s postiženými lidmi. Kdo může, nabízí...

Kdo staví dům, musí si připlatit. Kvůli prudkému nárůstu cen nestačí hypotéky

Premium Martin Hájek buduje v lokalitě Loukovec v Příhrazských skalách v Českém ráji dům, do kterého se nejspíš s rodinou nikdy...

Ralsko 30 let poté. „Český Černobyl“ je skanzenem sovětské okupace

Premium Zem je tu děravá jako ementál, naládovaná střelivem a nasáklá ropnými látkami. Co krok, to azbukou vyrytý nápis. Tu na...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

  • Další z rubriky

Lidé v Kyjově musí opustit domy, firma našla v sudech dráždivé chemikálie

Do likvidace látek po varně drog v Kyjově se musí zapojit hasiči. Firma, která vyklízení dvou domů na Komenského třídě...

Jih Moravy je po řádění tornáda bez mobilního signálu. Operátoři to řeší

Operátoři vyslali v noci na jižní Moravu techniky, kteří mají co nejdřív zajistit zprovoznění mobilních sítí v tornádem...

Vstupné se osvědčilo. Ochránci opět omezili koupání v „malém Jadranu“

Stejně jako loni budou ochránci přírody regulovat vstup do oblíbeného lomu Janičův vrch v Mikulově, kterému místní...

Chcete rozvoj Brna, ale bráníte nám stavět, vytkli lidé plánovačům

Až 36 tisíc námitek a připomínek přišlo na brněnský magistrát k novému územnímu plánu, který je klíčový pro další...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Nabídka lokálních potravin za hranicemi vyrazí dech, v Česku rozhoduje cena

Je všední letní den v bavorském příhraničí na německé straně Šumavy. Česká rodina si právě nakoupila v supermarketové...

S Ivou Pazderkovou jsme se za naši svatbu styděli, přiznal Pavlásek

Lukáš Pavlásek (42) je sice zasnoubený, ale do svatby se nehrne. Veselku zatím překazila konoravirová opatření. Komik v...

Kdo vám dovolil fotit? A my, že jsme tady doma. Takhle odcházeli Sověti

Před třiceti lety odešli z bývalé ČSFR poslední sovětští vojáci. Jejich odchod zachytila ale jen hrstka dokumentaristů....

Připravte se na epický kolaps, varoval burzovní amatéry slavný investor Burry

Michael Burry, který vydělal miliardy na tzv. internetové horečce nebo úderu poslední finanční krize, ostře zkritizoval...

Hlásí vám Google na mobilu chybu? Nejste sami, na vině je aktualizace

V posledních hodinách se objevilo mnoho případů, kdy uživatelům Androidu neustále systém ukazuje chybovou hlášku, že...