Kvitová přijde svědčit k soudu kvůli napadení, potvrdila osobní účast

  15:00aktualizováno  15:00
Krajský soud v Brně vyslechne v úterý tenistku Petru Kvitovou. Bude pokračovat jednání v případu jejího napadení z prosince 2016. Obžalovaný Radim Žondra vinu od začátku procesu popírá, Kvitová se hlavního líčení zúčastní osobně.

Petra Kvitová přijede k soudu do Brna osobně. | foto: AP

Dvojnásobná wimbledonská šampionka kvůli traumatizujícímu zážitku požadovala, aby jí soud vyslechl v nepřítomnosti obžalovaného. Hovořilo se i možnosti, že Kvitová výpověď podá prostřednictvím videokonference.

Kvitové mluvčí Karel Tejkal ale ve čtvrtek MF DNES řekl, že tenistka v úterý přijede do Brně osobně. „Je připravená splnit všechny požadavky soudu,“ konstatoval.

Krajský soud o způsobu, jakým Kvitovou vyslechne, rozhodl již před několika dny. Před úterním jednáním ale odmítá sdělit podrobnosti.

Fotogalerie

„Paní Kvitová bude vyslechnuta jako svědek. K tomu, jakým způsobem bude výslech probíhat, se soud vyjadřovat nebude,“ uvedla mluvčí brněnského krajského soudu Eva Angyalossy.

Radim Žondra je obžalovaný, že se 20. prosince 2016 dostal do prostějovského bytu Petry Kvitové a došlo mezi nimi k potyčce, při níž tenistce držel nůž u krku. Když se tenistka bránila, utrpěla řezné rány na ruce.

„Pachatele poškozená pustila do bytu. Ukazovala mu kotel a pustila vodu, v tu dobu už za ní útočník stál s nožem. Poškozená ve snaze bránit se nůž chytla a zranila se. Obžalovaný jí pak bránil zavolat o pomoc. Až když mu poškozená dala deset tisíc, dům opustil,“ popsal žalobce, co se v osudný den stalo.

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu se po útoku podrobila náročné čtyřhodinové operaci, při níž jí chirurg Radek Kebrle sešil sedm přeříznutých šlach a dva nervy. Po operaci se rána rychle zahojila a Kvitová se již po pěti měsících vrátila na turnaje.

Svědci dosud vypovídali ve prospěch obžalovaného

Kvitová se nemohla k soudu dostavit dříve kvůli tenisovým turnajům v Austrálii. Soud mezitím vyslechl čtyři svědky, kteří vypovídali ve prospěch obhajoby.

Družka obžalovaného před soudem vypověděla, že dny 18. a 19. prosince trávila se Žondrou. V inkriminovaný den pak Žondra brzo ráno odjel z jejího bydliště na Blanensku do práce v Napajedlech. 

Soud vyslechl i Žondrova kolegu z práce. Ten vypověděl, že Žondra pracoval na stavbě pravidelně. „Vedl také stavební deník, kde jsou vedené jednotlivé pracovní dny,“ uvedl svědek. Podle kolegy musel být Žondra v den útoku na Kvitovou v práci, protože se konal kontrolní den.

Na snímcích z 20. prosince ovšem na stavbě nikdo z uvedené firmy zachycený není, vyfocený je jen bagr. Podle materiálu strojníka se s bagrem 20. prosince pracovalo a stroj používal majitel firmy spolu s Žondrou.

Obžalovaného policisté dopadli a obvinili minulý rok v květnu. Hrozí mu až dvanáct let za mřížemi za vydírání a omezování domovní svobody.

Nejčtenější

Už vím, zda se k biatlonu vrátím, prozradila Koukalová

Gabriela Koukalová na besedě v brněnském Sono Centrum

Biatlonová mistryně světa Gabriela Koukalová po čase opět vystoupila na veřejnosti. V Brně na přednášce o psychologii a...

Voda ve vyprahlé půdě dojde už příští měsíc, děsí se zemědělci

Kukuřičné pole v Texasu. Letošní sucho je nejhorší za desítky let (22. července

Jestliže loňský rok zemědělci považovali za katastrofální, teď mají ještě větší obavy. Vody v půdě je totiž výrazně...

Zábranský po vyřazení: Příště chci složit ještě silnější Kometu

Trenér brněnské Komety Libor Zábranský sleduje vystoupení svých svěřenců v...

Když titul neobhájíme my, ať ho vyhraje Liberec, a my můžeme říct, že nás porazil mistr. Tohle popřál Libor Zábranský,...

Doba po Zábranském. Kometa vsadí na nového kouče, šéf má jinou výzvu

Trenér Komety Libor Zábranský se raduje ze zisku extraligového titulu.

Libor Zábranský coby generál hokejové Komety Brno nenechal od konce sezony uběhnout ani jeden týden, než oznámil...

Znásilňoval kluky a žádal videa, teď chce bývalý skautský vedoucí z vězení

Bývalý skautský vedoucí Martin Mertl, který byl odsouzen na deset let za...

Za zneužití téměř čtyř desítek chlapců ze skautského oddílu jej soud v roce 2013 poslal na deset let za mříže. Dvě...

Další z rubriky

Za smrt chodce dostal bývalý automobilový závodník vězení a zákaz řízení

Bývalý automobilový závodník a automechanik Roman Bubla u Městského soudu v Brně

Bývalý automobilový závodník a automechanik Roman Bubla dostal u Městského soudu v Brně pět let vězení a desetiletý...

Proslulý továrník zavedl nemocenskou a svým dělníkům postavil kolonii

Friedrich Wannieck patřil k nejvlivnějším brněnským továrníkům.

Patřil k nejvýznamnějším brněnským průmyslníkům a postavil známý komplex továrních budov Vaňkovka, stopu však zanechal...

Většina lidí umírá v nemocnicích. Kraj chystá vylepšení paliativní péče

Ilustrační snímek

Od nemocnic lidé očekávají především to, že se tam vyléčí. Ne vždycky to však jde a pro pacienta se nemocniční pokoj...

Najdete na iDNES.cz