Kluziště v Brně otevřou v prosinci. Bruslaře z Moraváku vytlačily trhy

  10:26aktualizováno  10:26
Nabrousit nože a hurá na led! Jen v jihomoravské metropoli se milovníkům zimního bruslení letos otevře přes deset zamrzlých ploch, většina z nich plánuje otevřít začátkem nebo v polovině prosince.

Bruslaři si loni zasportovali i na brněnském Moravském náměstí. Letos tady kvůli konání vánočních trhů postavit kluziště nestihnou. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Změny čekají návštěvníky venkovního brněnského kluziště Vodova. Letos by ho správci chtěli alespoň částečně zvelebit a vymalovat. Významnější změny, jako je rozsáhlá rekonstrukce budovy, pokladen, záchodů a zřízení mincovních skřínek pro veřejnost místo nynější šatny, která je zadarmo, plánují až na příští sezonu.

Kdy otevřou kluziště

 • Kluziště Vodova: 1. 12. – 28. 2.
 • Hala Rondo: od října do března Hokejová hala dětí a mládeže (Ponava): celoročně
 • Hokejová hala Úvoz: od srpna do března
 • Kluziště na Moravském náměstí: letos mimo provoz
 • Kluziště Černovice: 10. 12. – 1. 3.
 • Kluziště Pavillon: od prosince do února
 • Kluziště za Lužánkami: 1. 12.
 • Kluziště Nové sady: není v provozu
 • Ice Arena Olympia Brno: 6. 12.
 • Kluziště Kraví hora: 15. 12.
 • Kluziště Žabovřesky: v polovině prosince
 • Krasobruslařský stadion Brno (TJ Stadion Brno) – veřejnosti nepřístupné, jen kurzy pro děti a dospělé
 • Kluziště Dambořice u Hodonína: 6. 12.
 • Kluziště pod Bílou věží ve Strážnici na Hodonínsku: podle počasí
 • Městské kluziště ve Znojmě: letos mimo provoz
 • Blanensko: přírodní plocha Jedovnice nebo Sloup

„Nedostali jsme od vlastníka kluziště, jímž je město, dotace, proto tuto sezonu můžeme zahájit jen s dílčími změnami,“ zdůvodnil výkonný ředitel Sportovního klubu Královo Pole Jan Dvořák.

Chystané plány se promítnou i do ceny. O deset korun se prodraží vstupné pro děti, které bude za 30 korun, a dospělí za dvouapůl- nebo tříhodinový blok bruslení zaplatí 70 korun. Provozovatelé také zrušili sezonní permanentku, o kterou byl podle nich malý zájem.

„Mrzí mě to. Ti, co chodí častěji, budou znevýhodněni. Asi nebudu chodit tak často, i když mám Vodovu nejradši,“ řekl zklamaně student Michal Bejček, který si poslední dvě sezony permanentku za tisíc korun kupoval.

První bruslaři zaříznou nože do ledu ve Vodově prvního prosince. „Jsme limitovaní dvěma velkými akcemi, které jsou koncem listopadu ve sportovní hale vedle kluziště, proto se otevření zpozdí oproti minulému roku asi o dva týdny,“ uvedl Dvořák.

Sezona pak končí 28. února, podle počasí se však může posunout. „Pokud bude víc jak deset stupňů, musí se začátek sezony posunout,“ dodal Dvořák.

Ve stejný den se otevře i kluziště u Restaurantu Pavillon, dříve Zemanovy kavárny. „Velkou novinkou oproti loňskému roku je zastřešení celého kluziště, nově si také budou moct lidé pronajmout kluziště za 750 korun pro firemní nebo soukromé akce,“ popsal manažer Restaurantu Pavillon Mirek Jindra.

Ani Moravák, ani Nové sady

Další lední plochy, jakými jsou kluziště za Lužánkami, Ice Arena Olympia Brno, Žabovřesky – Club Classic a Kraví hora, nepřipravují žádné změny v cenách ani provozní době a zpřístupní se první nebo druhý týden v prosinci.

„Záleží na rychlosti zavedení rozvodu elektřiny. Opět se ale návštěvníci mohou těšit na hudební doprovod z rádia. Jedinou změnou bude komfortnější odbavování u nových pokladen, nebude tak váznout fronta,“ potvrdil správce kluziště za Lužánkami Bohumil Malčík.

Na Moravském náměstí se letos kvůli vánočním trhům bruslit nebude (psali jsme o tom zde). „Stánků bude na Moravském náměstí víc, kluziště by se už nevešlo. V lednu po trzích bychom už ledovou plochu nestihli postavit,“ řekl provozovatel kluziště Roman Vojáček.

Brňané místo toho mohou vyrazit třeba do Černovic. „Kluziště zprovozníme 10. prosince a letošní sezonu ukončíme k 1. březnu,“ potvrdil vedoucí dopravy, majetku a životního prostředí Brna-Černovic Ján Jirků. Bruslaři se už druhý rok nemohou vydat na kluziště v Nových sadech, místo kterého se minulou sezonu bruslilo právě na Moravském náměstí.

V nedávno otevřeném největším Sportovním areálu Hněvkovského na břehu řeky Svratky se letos ještě bruslit nebude. Kromě chybějícího vybavení chybí přírodnímu koupališti například i kolaudační souhlas, který nyní umožňuje pouze zkušební letní provoz.

I ve Znojmě budou letos ochuzeni o venkovní bruslení. Kluziště v Sokolské ulici se totiž rekonstruuje. Obyvatelé Znojma mohou ale už od půlky září bruslit na zimním stadionu ve Dvořákově ulici, kde zůstává cena 25 korun za vstup i provozní doba vždy v pondělí a čtvrtek od 16 do 17 hodin. „Uvažujeme, že přes advent přidáme nějaké bruslení navíc,“ okomentoval správce znojemského stadionu František Šebela.

Na Hodonínsku budou mít opět dvě kluziště, a to v Dambořicích, kde se bude bruslit od 6. prosince, a pod Bílou věží ve Strážnici. „Záleží na počasí, snažíme se lední plochu uvést do provozu hned, jak je to možné,“ popsala Blažena Bučková z Rodinného centra Strážnice, které kluziště spravuje.

 • Nejčtenější

Nález, který otřásl. V autě našli zavražděného kojence, matka stála vedle

Jihomoravští kriminalisté vyšetřují smrt tříměsíčního dítěte, které v neděli našli mrtvé v autě u benzinové stanice na...

Gulaš pálil podeváté v řadě, ale slaví Kladno. Pardubice zaskočily Liberec

Hokejista Milan Gulaš se sice trefil podeváté v řadě, čímž vyrovnal extraligový rekord, jenže Kladno i díky gólu...

VIDEO: Vulgární řidič kamionu blokoval dva pruhy, šéf se za něj omluvil

Další případ nevybíravého chování na českých silnicích natočil v pondělí na výjezdu z Brna jeden z našich čtenářů....

Zbrojovka, nic není víc. Pacanda o životě i magii Lužánek

O minulosti fotbalisty Milana Pacandy se ví skoro všechno. Talent, hračička, střelec, později průšvihář... O jeho...

Zříceninu hradu Cimburk opravují již 25 let. Otevřeno mají po celý rok

Zřícenina moravského Cimburka u města Koryčany je v „servisu“ už čtvrt století. Kdosi spočítal, že tu spolek Polypeje...

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

 • Další z rubriky

Kvůli skále bez varování zavřeli silnici, naštvaní řidiči jezdí zákazem

Na Bítovsku na jižní Moravě zavřeli silnici, i když se na ní nepracuje. Zákaz komplikuje lidem život a argument...

Brno chce mít na zastávkách stříšky. Není však jasné, kdo je postaví

V Brně je 1 450 zastávek MHD, ovšem pouze 573 z nich je zastřešených. Vedení města chce přidat stovky dalších. Náprava...

Jen soukromí investoři nás nezaplatí, říká šéf vědeckého centra Ceitec

Pět let už fungují dva moderní pavilony v univerzitním kampusu v brněnských Bohunicích, které jsou jádrem...

Karel mého syna požádal o věnování, vzpomíná fanoušek na setkání s Gottem

V zástupu lidí, kteří se dnes na pražském Žofíně naposledy rozloučí s Karlem Gottem a položí květiny, bude stát i...

Najdete na iDNES.cz