Kapsáři úřadovali v restauraci, peněženku z bundy tahali nadvakrát

  • 5
Policisté pátrají po dvojici kapsářů, kteří na konci listopadu sebrali šedesátiletému muži peněženku z bundy, když seděl v jedné z brněnských restaurací. Škodu následně vyčíslil na více než deset tisíc korun.

Zloději si počkali, až šedesátiletý muž ztratí přehled o bundě, kterou si přehodil přes židli, a nenápadně si přisedli k vedlejšímu stolu. 

Fotogalerie

„Jenomže mladšímu zloději se dlouhých deset minut nedařilo z bundy získat žádnou hodnotnou kořist. To se očividně příliš nelíbilo staršímu komplici a začal mu tak posunky dávat přesnější pokyny,“ přiblížil policejní mluvčí Petr Vala.

Po pachatelích nyní policisté pátrají. Zveřejnili i video, na kterém je čin vidět. „Kdo zloděje poznal, může se obrátit na linku 158, či popřípadě se můžete obrátit přímo na brněnské policisty na telefonní lince 974 624 210,“ vzkázal Vala. 

Podle policistů má mladší z pachatelů 40 až 45 let, výšku kolem 185 centimetrů, střední postavy a krátké tmavé vlasy. Oblečen byl do světle šedého či modrého svetru či mikiny, modrých riflí a na nohou měl tmavší společenskou obuv.

Jeho starší komplic pak  45 až 50 let, výšku kolem 180 centimetrů, silnější postavy, krátké tmavé vlasy a na čele měl dioptrické brýle. Oblečen byl do světle modré košile, šedého svetru se záplatami přes lokty, modrých riflí a na nohou měl tmavou společenskou obuv.


Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.