Hokejové haly za Lužánkami ovládla Kometa. A tím i konkurenční Techniku

  13:00aktualizováno  13:00
Nový majitel hokejových hal za Lužánkami, brněnský podnikatel Petr Hromek zastupuje firmu HT Group. A ta je jedním z hlavních partnerů brněnské Komety. Kometa teď bude mít zásadní slovo v tom, kdo bude trénovat na domácím ledě klubu Technika Brno. Vztah obou týmů přitom utrpěl před třemi lety vážné šrámy.

Hokejové haly za Lužánkami v Brně | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Konflikt mezi Kometou a Technikou vznikl v roce 2006, kdy se tři menšinoví vlastníci Komety pokoušeli na klub uvalit konkurz.

"Jaký prostor bude mít nyní mužské áčko Techniky Brno v hale, zatím nevíme. Máme o tom jednat příští týden. Ale majitel Komety Libor Zábranský se řídí heslem, že muži mají být v Brně jen jedni," říká předseda VSK Techniky Brno Jiří Šafář.

čtete více

„Chci pomoci brněnskému hokeji,“ řekl nový majitel hal za Lužánkami - ZDE.

Zatím Zábranský údajně Techniku ujistil, že Kometa má zájem na tom, aby druhý hokejový klub v Brně pokračoval.

"Tempo teď však budou určovat oni. Zlikvidovat nás prý nechtějí, ale realita je taková, že budeme letos pouze přežívat," rezignovaně podotkl Šafář.

Libor Zábranský na žádost o rozhovor nereagoval.

Kometa ovládla haly. Zaplatí je?

Před třemi lety se v souvislosti s konkurzem spekulovalo, že vše zinscenovala právě Technika, které měl pomáhat tehdejší náměstek primátora Radomír Jonáš z ODS.

Po Kometě požadoval prostřednictvím městské společnosti Starez-sport, která Rondo spravuje, předčasné zaplacení faktur za využití ledových ploch. Pokoušel se také převést do Techniky mládežnická mužstva Komety. Soud nakonec Kometu od křivých obvinění očistil.

Předběžná jednání obou klubů napovídají, že ovládnutí hal Kometou se očekávalo. Ti, kteří v dražbě neuspěli, však pochybují, že vysokou částku nakonec klub uhradí.

"Měl jsem informace, že zástupci Komety budou přihazovat donekonečna, a to proto, že ve skutečnosti částku zaplatit nechtějí. Proto jsme se nakonec aktivně neúčastnili," uvedl jeden ze zájemců o haly Jindřich Vobořil ze společnosti Auxilia Team.

Jediným skutečným soupeřem Petra Hromka na dražbě byl tak bývalý spolumajitel hal Martin Stloukal. Ten přihazoval opatrně, naopak Hromek na závěr přidával po pěti i deseti milionech. 

"Dal jsem těm halám osm let života, vím co unesou ekonomicky. Za devadesát milionů by je nikdo vážně nekoupil. Nový vlastník navíc musí koupit rolby, nábytek, protože ty stále ještě patří mně. Navíc ještě opravy za další miliony," vypočítal Stloukal.

Proto mají on i Vobořil podezření, že do 12. srpna, kdy musí Hromek celou částku složit, na účet dražební společnosti peníze nepřijdou.

"Získají tak prostor pro trénink do léta a za zmařenou dražbu zaplatí méně, než kdyby si led museli pronajímat za tržní cenu," míní Vobořil.

Hromek: Častku doplatíme

Insolvenční správce Jiří Šebesta, který haly spravuje po zkrachovalé firmě Průmyslové stavitelství Brno, byl těmito spekulacemi poněkud zneklidněn. "Zatím to však nic neznamená," uvedl.

Nový majitel Petr Hromek se proti nařčení důrazně ohradil. "Samozřejmě tu částku doplatíme. Co ti dva pánové vědí, aby mohli něco takového tvrdit? Dál už to nechám bez komentáře," rozčílil se Hromek.

Autor:

Nejčtenější

Žena psychicky deptala synovu učitelku, vylákala od ní pět milionů

ilustrační snímek

Ve dne i v noci bombardovala žena z Brněnska desítkami SMS učitelku svého syna, ze které se snažila vylákat peníze. S...

Žena uvěřila, že prodá kočárek do USA, podvodníkovi ještě zaplatila

Auto srazilo v Praze chodkyni s kočárkem (14.12.2015).

Na svou naivitu doplatila devětadvacetiletá žena z Brněnska, která se snažila přes internet udat svůj použitý kočárek....

Řidiče přepadl hlad, kamion odstavil na rušné silnici a šel si pro oběd

Řidič odstavil v Břeclavi svůj kamion v rušné Sovadinově ulici a odešel do...

Svérázným způsobem vyřešil v úterý kručení prázdného žaludku řidič kamionu v Břeclavi. Svou soupravu zaparkoval přímo...

Do policejního autoparku přibylo zabavené Audi RS6, které propadlo státu

Jihomoravská dopravní policie od prosince 2018 využívá Audi RS6, které předtím...

Nový výstavní kus mají ve svých garážích jihomoravští dopravní policisté. Od prosince využívají vůz Audi RS6, který...

Hoteliér si patentoval soutěž v natažení koštýře vína, konkurenti se diví

Mendelova univerzita ke svému stoletému výročí připravuje víno z vlastní dílny....

„Natažení koštýře vína na čas“ už by si do pozvánky na vinařské akce neměl dát jen tak leckdo. Hoteliér z Mikulova si...

Další z rubriky

Na jižní Moravě chybí referenti i klíčoví úředníci, nezabraly ani příspěvky

Desítky nových pracovních míst přibude na Ostravsku a Karvinsku pro úředníky....

Jižní Morava má nouzi o úředníky. Radnicím chybí „obyčejní“ referenti i klíčoví vedoucí odborů, někde déle než rok....

Stavědla na brněnském nádraží mají jít k zemi, památkáři o ně bojují

Stavědla, jak jim železničáři říkají, slouží na hlavním nádraží v Brně už od...

S nynější rekonstrukcí zabezpečovacího zařízení na hlavním vlakovém nádraží v Brně mají zmizet také historická stavědla...

O Brně bude ještě hodně slyšet, myslí si městský architekt Sedláček

Hlavní městský architekt Michal Sedláček.

Brno má před sebou řadu velkých projektů, pro něž bude tento rok klíčový. Nová čtvrť v Jižním centru za miliardy korun,...

Najdete na iDNES.cz