Hokejisté v Rosicích se bojí: město prodává zimní stadion

  8:43aktualizováno  8:43
Zchátralý zimní stadion, který je trnem v oku mnoha lidem v Rosicích, je na prodej. Město se rozhodlo hledat kupce, protože na jeho generální opravu nemá peníze. Hokejisté z Rosic se teď obávají, že pro ně pak v hale už nebude místo.
Hokejisté Rosic - ilustrační foto

Hokejisté Rosic - ilustrační foto | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

"Přesně tak to bylo se stadionem například v Hodoníně. Město ho prodalo a pak se tam nehrál deset let hokej. Pokud město chce, aby jeho děti nevyrůstaly na ulici, musí jim k tomu vytvořit podmínky. Teď ztratí záruku, že to bude dál fungovat jako zimní stadion," myslí si manažer místního hokejového klubu mládeže Milan Král.

Starosta Rosic Ivan Klíma odmítá obavy hokejového klubu s poukazem na podmínku, která nového vlastníka stadionu zavazuje k provozování ledové plochy. "Kupec se také musí zavázat, že postupně provede rekonstrukci celého stadionu," dodal Klíma.

Termín rekonstrukce však vymezený není. A přesně stanovené rovněž není to, za jakých podmínek má nový vlastník stadionu ledovou plochu provozovat.

Podle opozičního zastupitele Vlastimila Švihálka je dost nejisté, že se podaří zachovat stejný provoz zimního stadionu a možnosti, které místním sportovním klubům nabízí.

"Já jsem toho názoru, že město mělo provozovat stadion samo. Zastupitelstvo ale rozhodlo, že je to příliš nákladné," uvedl Švihálek.

Na opravu haly město nemá

Starosta Ivan Klíma potvrdil, že město nemá na opravu stadionu dost peněz. "Dotaci jsme nedostali, město na opravu peníze nemá. Proto jsme se rozhodli halu prodat," řekl Klíma.

Podle Krále však město nevytvořilo pro získání dotací dobré podmínky. "Chápu, že v malém rozpočtu města na to nejsou peníze. Kdyby nám ale město dalo dlouhodobý pronájem, mohli jsme dotaci získat sami. Se smlouvou o krátkodobém pronájmu jsme nemohli o dotaci ani zažádat," upozornil Král, který má na starost i provoz celého stadionu.

Město prodává stadion za pět milionů a dvě stě tisíc. Generální oprava přitom bude podle Krále stát minimálně dalších sto milionů korun. "Stadion potřebuje nevyhnutelně opravit. Musí se kompletně vyměnit osvětlení, provést údržba na konstrukci, je tady málo kabin pro hráče," uvedl Král.

Rosický stadion poskytuje kromě sportovního zázemí i služby kadeřnictví nebo ubytovnu pro čtyřicet lidí. Jestli budou fungovat i dál poté, co stadion koupí investor, není jisté.

Do konce dubna teď budou zájemci o koupi víceúčelové haly v Rosicích podávat na městský úřad své nabídky. Podle starosty i manažera stadionu už někteří investoři zájem projevili.

Nejčtenější

Slavná vězenkyně Věra Sosnarová v gulagu nikdy nebyla, doložil historik

Podle životního příběhu Věry Sosnarové vznikla kniha Krvavé jahody.

Věra Sosnarová je známá jako jedna z posledních českých pamětnic sovětských koncentračních a pracovních táborů. Už před...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Vynálezce z Blanska svými nápady předběhl dobu, žasnul nad ním i Edison

Vynálezce Ericha Roučku, který v Blansku položil základ místního...

Měl výjimečný talent. O cokoliv se zajímal, v tom přišel s nějakým objevem či vynálezem. Ericha Roučku, který v Blansku...

VIDEO: Smrt v autě přímo před vámi. Policie varuje před únavou při řízení

Nehoda

Záběry z hrozivé srážky, při níž se minulý týden čelně střetla dvě auta na tahu z Brna na Vídeň, zveřejnili policisté...

Havlát: Když se mi něco povede, mám nutkání to zase chytit

Martin Havlát v dresu Komety při svém loučení s kariérou.

Letní počasí se zrovna na jižní Moravě skrylo za mraky a občasné přeháňky. Martina Havláta to nevykolejilo. Přestože se...

Další z rubriky

V Brně se socha Masaryka ztratila, slévači v Horní Kalné odlijí novou

Sochař Ladislav Jezbera s voskovým pozitivem T. G. Masaryka (18. 7. 2019)

Podkrkonošská slévárna v Horní Kalné vyrábí bronzový odlitek T. G. Masaryka pro brněnské výstaviště. Bude věrnou kopií...

Díky technologiím z Brna se na evropské raketě objeví i česká vlajka

Speciální zařízení pro vrchní část rakety Vega vyvinuli v brněnských...

Vůbec poprvé se vlajka České republiky objeví na evropské raketě, která na podzim zamíří do vesmíru. Bude to díky...

Při saunovém ceremoniálu si lidé zpívají Queeny nebo zní i Linkin Park

Saunový ceremoniál ve wellness centru Infinit Maximus.

Tančit, zpívat a vyprávět příběhy v osmdesátistupňové sauně je pro Vlastimila Kříže z Brna úplně normální. Už čtyři...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz