Hlídky vytáhly novou taktiku, mladík v mercedesu neudržel nervy na uzdě

  9:42aktualizováno  9:42
O klidnou noc přišly díky dvaceti policejním hlídkám, které až do sobotního rána operovaly na silnicích Brněnska, desítky řidičů, kteří porušili předpisy. Od 14:00 do 2:00 jich policisté zkontrolovali přes 700. Někteří usedli za volant opilí, před šestadvacetiletým mladíkem museli policisté rovnou uskakovat.
Dvacet policejních hlídek ze účastnilo nočního zátahu na silnicích Brněnska. Ilustrační foto

Dvacet policejních hlídek ze účastnilo nočního zátahu na silnicích Brněnska. Ilustrační foto | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

"Před dvaadvacátou hodinou ve Veverské Bitýšce šestadvacetiletý řidič sice svůj mercedes přibrzdil, pak ale sešlápl plyn, najel na policistu a začal ujíždět směrem do Lažánek," popsal policejní mluvčí pro Brno-venkov Bohumil Malášek.

Mladík odbočil na vedlejší cestu, v husté mlze však nepoznal, že je slepá. Policisté ho snadno dostihli. "Viditelně podnapilý řidič nejdřív odmítal vystoupit, pak odmítl jak orientační dechovou zkoušku, tak i test na přítomnost drog," vysvětlil Malášek.

Kvůli svému chování přišel o řidičský průkaz a může počítat s tučnou pokutou, zákazem řízení i se ztrátou bodů.

Drogy a rekordy

V policejní síti skončila i sedmatřicetiletá řidička v Pohořelicích. Za volant sedla pod vlivem pervitinu. I ona musela přerušit jízdu a čeká ji podobný postih.

Rekordmanem "akce" je ovšem třicetiletý řidič, na kterého policisté narazili těsně před ukončením akce v Hradčanech. I on se ve své felicii snažil ujet. Marně.

"Neměl šanci. Po pár stovkách metrů se snažil ukrýt mezi domy. Policisté jej ale dostihli. Nadýchal 2,46 promile," popsal Bohumil Malášek.

Všechny hlídky se vždy shromáždily v jednom městě či ve dvou menších obcích a obsadily všechny výjezdové cesty i problémová místa. Poté se uniformovaní strážci zákona hromadně přesunuli jinam. A takto objeli celý okres.

"Zkontrolovali jsem téměř pětistovku automobilů, stejný počet řidičů a navíc dvě stovky lidí. Zjistili jsme dalších šedesát přestupků, za něž jsme udělili pokuty za víc než padesát tisíc korun. Pět dalších přestupkových jednání bude projednávat správní orgán," uvedl policejní mluvčí Malášek.

Odjezd na prázdniny

Dopravní policisté z celé jižní Moravy včetně dálničních oddělení si také posvítili na provoz před prázdninovým týdnem v kraji.

"Mezi 13:00 až 17:00 jsme v pátek vzhledem k počasí očekávali, že mu řidiči přizpůsobí rychlost a styl jízdy. Za hustého deště jsme je však mnohé z nich stíhali zejména na výpadovkách z Brna a ostatních jihomoravských dopravních tepnách," popsal Pavel Šváb, jihomoravský policejní mluvčí.

"Nejčastěji řidiči nedbali rychlostních limitů. Na znojemské I/52 uháněl jeden za deště a mlhy 120 kilometrovou rychlostí, jeho kolega u Hodonína jej ještě o 7 kilometrů trumfnul," řekl Šváb.

Řidiči v pěti případech předjížděli tam, kde to bylo zakázáno, telefonovali, jezdili nepřipoutáni. "Policisté z chrlického dálničního oddělení pokutovali jednoho cizince a tuzemskou řidičku za agresivní styl jízdy," popsal mluvčí.

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Eda z Mostu! je moje role snů. Lidé mě zdraví „drž úhel“, říká Isteník

Michal Isteník hraje výčepního Edu, který v Mostě provozuje hospodu Severka....

Seriál Most! protkaný nekorektním humorem trhá divácké rekordy. Diváky baví i impotentní výčepní Eda, ztvárněný...

Cinklé sázky na fotbal? Podezření padlo na klub ze Znojma

Korupce ve fotbale - ilustrační foto

Druholigové fotbalové Znojmo čelí podezření. Jeho zápasy v zimní přípravě mohly být zmanipulované. Problémy na jih...

Špinavé fotbalové pavučiny. Jak hluboký je problém, který řeší Znojmo?

Stadion fotbalového Znojma

Znělo to jako mimořádně lákavá nabídka. Tak lákavá, že je až s podivem, že nevzbudila podezření. Když tajemní...

Osobní vlak poblíž Brna srazil nezletilou dívku, na místě zemřela

Ilustrační foto

Střet s osobním vlakem u Tetčic nedaleko Brna nepřežila nezletilá dívka. Příčiny neštěstí na místě vyšetřují policisté,...

Další z rubriky

VIDEO: Brněnská lvice se opásala pneumatikou, mláďata k hraní nestrhla

Pneumatika

Speciální ozdobu si v minulých dnech pořídila lvice Kivu z brněnské zoo, která si přes tělo „navlékla“ pneumatiku...

Brněnský policista vzal 20 tisíc od ženy, která kradla v obchodě

GIBS zadržela 9 lidí, tři z nich byli policisté

Generální inspekce bezpečnostních sborů se zabývá případem brněnského kriminalisty, který za úplatu nabízel ovlivnění...

Postavou jsem se musel stát, dnes herec zůstává sám sebou, srovnává Dušek

Jiří Dušek takřka celý svůj herecký život spojil s brněnským Divadlem bratří...

Československé první republice bylo pět let, když se v Cholině u Olomouce 14. února 1924 narodil „roduvěrný Hanák“ Jiří...

Najdete na iDNES.cz