Na městském okruhu v Brně praskl vodovod, při opravě se roztrhl znovu

  8:23aktualizováno  16:53
V Brně na velkém městském okruhu v Gajdošově ulici praskl ráno vodovod. Dva jízdní pruhy ze čtyř jsou neprůjezdné, na místě proto vznikaly kolony. Při opravě navíc došlo k další havárii.

Havárie v Gajdošově ulici před křižovatkou s Jamborovou nastala brzy ráno, přerušena byla dodávka vody do čtrnácti domů. Jejich obyvatelé dostali k dispozici cisternu s pitnou vodou.

„Vlivem vytékající vody došlo k porušení konstrukčních vrstev vozovky, a to v délce zhruba patnácti metrů,“ uvedla mluvčí Brněnských vodáren a kanalizací (BVK) Renata Hermanová.

Místo havárie se původně směrem do centra Brna objíždělo ulicemi Táborská a Jamborova, oba pruhy směrem z města zůstaly průjezdné.

Nakonec policisté přistoupili k opatření, kdy se volnými pruhy začalo jezdit oboustranně, tedy jedním do centra a druhým směrem z něj.

Ráno kolem místa havárie vznikly asi dvoukilometrové kolony. „Poté se dopravní situace uklidnila. Komplikace ale mohou znovu nastat odpoledne,“ upozornil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Autobusové linky MHD, které jezdí trasou z Tržní na Starou osadu, neobsluhovaly zastávku Gajdošova a jezdily odklonem přímo z Tržní.

Vynechávaly i zastávky Škroupova a Otakara Ševčíka, uvedl dopravní podnik na Twitteru.

10.září 2019 v 06:26, příspěvek archivován: 10.září 2019 v 08:54

06:20: Linky 44, 55, 74, 75, 78, x27; Zastávka Gajdošova › Stará osada; Neprůjezdná komunikace; Z důvodu havárie vodovodního řadu není obsluhována zastávka Gajdošova ve směru na Starou osadu. Autobusové linky jedou odklonem. Počítejte s nepravidelností na linkách v dané oblasti.

„V 10:36 byl provoz autobusových linek v ulici Gajdošova obnoven. Hromadná i individuální doprava je vedena v každém směru jedním pruhem. Jediná zastávka, která zůstává bez obsluhy, je Gajdošova ve směru na Starou osadu,“ uvedl na Twitteru Dopravní podnik města Brna.

Podle policejního webu dopravních informací byl uzavřen 300 metrů dlouhý úsek od Táborské ulice po Jamborovu. Oba dotčené jízdní pruhy budou uzavřeny minimálně po dobu trvání opravy vodovodu.

Fotogalerie

„Nyní započnou výkopové práce, po jejichž ukončení bude znám přesný rozsah poškození vodovodu. Následně začne vlastní oprava havárie vodovodu. Pokud se nevyskytnou komplikace, bude dodávka vody obnovena dnes,“ informovala ráno Hermanová.

Původní havárie byla kolem 15. hodiny opravena. Při zprovozňování řadu, konkrétně při jeho natlakování, však došlo k další poruše. „K takové situaci bohužel u potrubí tohoto stáří dochází. Nyní je nutné vyměnit další čtyři metry potrubí. Přesto předpokládáme obnovení dodávek vody ještě dnes ve večerních hodinách,“ sdělila Hermanová.

Ještě dnes plánovali pracovníci BVK začít se zásypem místa a s hutněním, aby mohly být ve středu provedeny hutnicí zkoušky a betonáž. 

„Předpokládané ukončení prací je při optimálním stavu ve čtvrtek odpoledne,“ podotkla Hermanová.

Asi 300 metrů dlouhý úsek Gajdošovy ulice (silnice I/42) ve směru do centra Brna je uzavřen.

Asi 300 metrů dlouhý úsek Gajdošovy ulice (silnice I/42) ve směru do centra Brna je uzavřen.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Autor:
  • Nejčtenější

Při střelbě v Brně odpoledne zemřel člověk, druhý je těžce zraněný

V bytě na Palackého třídě v Brně odpoledne zemřel člověk, druhý je zraněný, uvedla policie na Twitteru. Zbraň...

ZVOLNĚNÍ: Jágr nastartoval vizi, přibude v extralize zápasů?

Když něco prohlásí Jaromír Jágr, má to velkou váhu. Legendární 68 nedávno vyjádřila přání, aby se v hokejové extralize...

D1 na Brno uzavřela srážka kamionu s cisternou, odklízení trvalo 12 hodin

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku od 6 hodin ráno uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Z...

Kometa otočila duel na Kladně a vede. Hradec zdolal mistra po nájezdech

Hokejová extraliga má nového vládce. Je jím brněnská Kometa, která v dohrávce 11. kola extraligy otočila nepříznivě se...

Výbuch ve vinařství na Břeclavsku zranil dva lidi, místní mluví o palírně

V obci Perná na Břeclavsku vybuchla výrobní hala vinařství. Při explozi utrpěli dva lidé vážné popáleniny. Hasiči nyní...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Dějiny čtvrcení v Praze. Nejděsivější případy rozřezaných těl

Děsivé kriminální případy. O těchto čtyřech vraždách mluvila celá republika. Brutální a hrůzostrašné „kouskování“...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky
Premium

Nejsu Balzac, kastelánem zůstanu, říká autor Poslední aristokratky

Nechce být známý a většinu nabídek na rozhovor odmítá. Pro tentokrát však spisovatel a zámecký kastelán v Miloticích na...

Při střelbě v Brně odpoledne zemřel člověk, druhý je těžce zraněný

V bytě na Palackého třídě v Brně odpoledne zemřel člověk, druhý je zraněný, uvedla policie na Twitteru. Zbraň...

Autem otevřené klenotnictví spočítalo škodu na 20 milionů, zmizely hodinky

Lupiči, kteří v pondělí autem vytrhli mříž klenotnictví v Brně, způsobili škodu za dvacet milionů korun. Zmizely...

Střelbu v Brně policisté řeší jako vraždu, zabité ženě bylo 35 let

Úterní střelbu v Brně, při níž zemřela pětatřicetiletá žena, prověřují policisté jako vraždu. Podezřelým je...

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.

Najdete na iDNES.cz