Metrová krajta se připlazila do domu v Brně a vyděsila spící rodinu

  • 10
Děsivé probuzení dnes zažila mladá rodina z brněnských Řečkovic. Muž se ženou kolem druhé hodiny ráno procitli ze spánku a zjistili, že v domě mají exotického hada.

Mladý pár s malým dítětem na nic nečekal a z domu rychle odešel do bezpečí. „Dočasné útočiště našli lidé u sousedů,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Plaz se do domu dostal nejspíš otevřenými dveřmi ze zahrady. Ty ještě před odchodem obyvatelé domu zavřeli, aby had nikam nezmizel.

„Z bezpečí potom zavolali na tísňovou linku městské policie a strážník operačního střediska za nimi poslal hlídku odchytové služby,“ doplnil Ghanem.

Hlídka zjistila, že rodina má v domě zhruba metr dlouhého škrtiče krajtu královskou. „Odkud se dospělý samec krajty na pozemek u řečkovického domu dostal, zatím není jasné,“ sdělil mluvčí.

Pro brněnské strážníky to nebyl první odchyt krajty, podobný zásah si připsali už v roce 2010 před bystrckým obchodem.

V letech 2011 a 2013 zajistily hlídky městské policie v Židenicích a v centru Brna také hroznýše královské. Většinou však odchytávají v Česku běžně žijící užovky.

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.