1 Do Medlánek na Haldu i dřevěný prolézací hrad
Tři navzájem propojené dřevěné věže, na nichž si děti mohou zaskotačit několik metrů nad zemí, tvoří základ dobrodružného hřiště Halda v brněnské městské části Medlánky. Vzniklo před pěti lety na základě iniciativy místních v participativním rozpočtu a určené je pro děti od šesti do dvanácti let.
Další z medláneckých hřišť se nachází v zámeckém parku. Mezi stromy je tady postavený dřevěný prolézací hrad a kolem něj si děti mohou vyzkoušet i jiné zábavné prvky. Patří k nim například menší trampolíny nebo velké dřevěné dračí hlavy.
Zajímavost v okolí: Originální hřiště Halda leží hned vedle Medláneckého rybníka, jehož okolí vybízí k procházce přírodou. Kolem hřiště totiž vede přibližně 4,5 kilometru dlouhá Medlánecká naučná stezka, která prochází třeba přírodním parkem Baba. Něco více o této oblasti se zájemci dozvědí z rozmístěných informačních tabulí.