Původně chtěl developer vybudovat až osmdesátimetrový mrakodrap, což vyvolalo velké protesty sousedů, kteří vytvořili i petici se sesbíranými 4 500 podpisy, i nesouhlasný postoj radních Brna-střed kvůli plánovanému kácení stromů. Proti se postavil rovněž tehdejší městský architekt Michal Sedláček.
Po kritice a na základě studie regulující výšku nové zástavby v Lidické následně budovu zmenšil na polovinu, měla mít 83 bytů a 32 kanceláří. Ani tento krok mu však nezajistil získání povolení.
To je naprosto nepřípustné. Nikdo nám nemůže diktovat, abychom šli dražší cestou. Stromy jsou náš majetek, jsou na našem pozemku a nemají památkovou ochranu.



















