Celá akce se odehrála v roce 2015, kdy si Bartoš a jeho spolustraník Ladislav Zemánek udělali výlet do Polné. Navštívili hrob Anežky Hrůzové i místo, kde byla o Velikonocích roku 1899 zavražděna.
Na místě pak zanechali ceduli s její fotografií, k níž mimo jiné napsali: „Její smrt český národ semkla a s naléhavostí mu ukázala nutnost řešení židovské otázky. Židovská otázka nebyla dosud uspokojivě vyřešena.“
Vyfocená cedule se pak objevila na internetových stránkách Národní demokracie. „Soud první instance se nezabýval tím, že fotku mohl na webové stránky dát kdokoliv jiný,“ uvedl Bartošův obhájce Robert Cholenský.
Také poukazoval na to, že je potřeba důkladně prověřit, co vzkaz na ceduli vlastně znamená. Požadoval, aby soud povolal odborníka na český jazyk.
Krajský soud však Bartošovi dvanáct měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu dvou roků potvrdil. O tom v březnu 2016 rozhodl Okresní soud v Jihlavě formou takzvaného trestního příkazu (psali jsme zde).
Anežku Hrůzovou zavraždili v roce 1899. Ze zločinu byl obviněn a poté odsouzen Žid Leopold Hilsner. V té době případ zvedl obrovskou vlnu nepřátelství vůči Židům, zmiňované období historici nazývají hilsneriádou.