auto.iDNES.cz

Na ženevském autosalonu budou chybět významné značky

aktualizováno 
Osmaosmdesátý ženevský autosalon otevře své brány 7. března. Z nejdůležitější evropské automobilové show už se odhlásilo několik významných automobilek. To potvrzuje soumrak autosalonů .

Plakát ženevského autosalonu 2019 | foto: salon-auto.ch

Na autosalonu pořádaném v nejzápadnějším cípu Švýcarska od 7. do 17 března ve veletržním komplexu Palexpo, Grand-Saconnex ve Švýcarsku budou chybět expozice Volva, Fordu a britské automobilky Jaguar Land Rover. 

O Ženevě se vždy hovořilo jako o hvězdě mezi evropskými autosalony (kterou stále je), kam se nové firmy dostávají jen velmi těžko kvůli přetlaku zájemců a kde mají vystavovatelé jen omezený prostor pro expozice. Změna kurzu byla zřetelná už v loňském roce. Na autosalony dnes už mezi značkami takový nával není, raději představují své novinky jindy. Více čtěte zde.

Ženevský autosalon má v rukou všechny trumfy: březnový termín je ideální, má dobrou polohu uprostřed Evropy a výstaviště je v komfortní vzdálenosti od letiště. Ženevský autosalon vyhovuje návštěvníkům i vystavovatelům také svým formátem. Vše je v jedné obří hale pohromadě, výrobci mají omezený prostor pro své stánky, takže musí s místem lépe hospodařit. Návštěvník obejde celý autosalon klidně během jediného dne.

Speciální přílohu věnovanou loňskému ročníku ženevského autosalonu čtěte zde.

zpět na článek