Žena odhalila na voze odloupaný lak, Suzuki reklamaci neuznalo

  12:49aktualizováno  12:49
Kvůli odloupanému laku na svém vozu Suzuki SX4 bojuje Marcela Neumannová z České Lípy s japonskou automobilkou. Automobil má žena stále v záruce a je přesvědčená, že se lak na střeše vozu začal odlupovat kvůli špatné výrobní technologii. Její reklamaci však nechce nikdo uznat.

Marcela Neumannová se marně snaží o reklamaci laku na střeše svého vozu Suzuki SX4. Dovozce jí nevyhověl. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Poslední šancí je podle ní žaloba. "Nechtěla jsem se soudit. Ale aby mi někdo tvrdil, že dva a půl roku staré auto, které myju pravidelně a navíc jen ručně, má lak poškozený kvůli ptačím exkrementům a teplu v létě, je podle mě nehoráznost," říká Marcela Neumannová.

Auto má od května 2008 a loni v srpnu přišla na to, že se loupe značná část laku. Především na střeše a na dalších částech auta. Lak se loupe až na plech karoserie a v drobných oblých flecích. Přitom, jak říká, auto nechává pravidelně ručně umývat. Lak je tak poškozený, že auto začíná rezivět.

"Lak se odloupl třeba i pod logem suzuki, kam ani podle experta, který vypracoval znalecký posudek, nemohly biologické vlivy zasáhnout. Hlavní zastoupení Suzuki Praha mi ale reklamaci zamítlo. Přitom se na auto nepřijel nikdo osobně podíval. Posuzovali ji jen na základě fotografií," popisuje Neumannová začátek své anabáze.

Prý ani poté, když přijel přímo zástupce vedení Suzuki, se postoj k vadnému laku nezměnil. "Působilo to na mě tak, jakoby hledal jiná poškození laku, která jsem nereklamovala, jeho chování mě uráželo. Auto má rozšířenou záruku a není přece možné, aby lak popraskal po dvou letech provozu," nechápe poškozená.

Tvrdí, že expert si jen mikroskopem vyfotografoval odloupnutou část a nezkoumal lak jako takový. "Nikdo nezkoumal, z čeho by mohla závada vznikat," trvá na svém žena.

Lak se poškodil kvůli nedostatečné údržbě, tvrdí dovozce

Výsledek zkoumání? Lak prý poškodily vysoké teploty, pyl nebo ptačí exkrementy. Majitelka auta se snažila spojit i s japonskou centrálou a poukazovala na postup generálního importéra do České republiky. Japonské vedení ji znovu odkázalo na české zastoupení značky.

Pomoci ženě prý nemůže ani liberecký prodejce. "Expert společnosti Suzuki Motor Czech vozidlo prohlédl a v technické zprávě stanovil, že se nejedná o závadu z výroby, ale z používání nebo nedostatečné údržby."

"My bohužel musíme respektovat vyjádření dovozce, který nám reklamaci za úhradu ze strany Suzuki neuznal. V tomto smyslu jsme paní Neumannové odpověděli," komentoval Marek Petr, jednatel společnosti Auto KP plus.

"Je to takový precedentní případ. U aut Suzuki se nám to za dobu naší existence ještě nestalo. Kdyby se to projevilo třeba na několika autech současně, máte jakýsi argument, že to je vada z výroby. Teď už ale nemůžeme pro paní víc udělat," dodal jednatel Petr.

Autor:
  • Nejčtenější

Při své rekordní jízdě zemřela nejrychlejší žena světa. Policie stále neví jak

Devětatřicetiletá závodnice, televizní hvězda a rekordmanka v rychlosti Jessi Combsová zemřela na konci srpna, když se...

Falešné veterány blokovaly dopravu. Skončilo to bitkou a poničeným autem

Bitkou a poškozením auta skončil incident v ulici Úvoz, která vede kolem Petřína na Pražský hrad. Několik...

Daň z chudoby ve jménu ekologie: návrh na zdražení převodu auta je zpět

Svaz obchodu a cestovního ruchu chce, aby se vrátil princip, podle kterého se „emisní poplatky platí za auta starší...

Automobilky zdržují prodej elektromobilů, stěžuje si organizace

Organizace Transport & Environment, která bojuje za prosazení ekologičtějších způsobů dopravy, v poslední době zejména...

VIDEO: Zkušení řidiči zpátky v autoškole. Vyhořeli všichni

Jakmile člověk opustí autoškolu, začne se postupně otrkávat. Obvykle už nesedí za volantem s vyděšeným výrazem a na...

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky
Premium

Škoda může zahýbat trhem elektroaut, dotované citigo trápí konkurenci

Elektrické citigo je na trhu zhruba měsíc a v Česku sesbíralo na 360 objednávek. To je podle Luboše Vlčka, šéfa českého...

Bez změny emisních poplatků se vraků nezbavíme, hájí návrh jeho tvůrce

Svaz obchodu a cestovního ruchu chce, aby se vrátil princip, podle kterého se emisní poplatky platí za auta starší...

Volkswagen zvažuje prodej nebo nabídku akcií Lamborghini

Automobilová skupina Volkswagen uvažuje o budoucnosti své značky luxusních aut Lamborghini, včetně jejího prodeje či...

Toyota představila nové auto na vodík. V Česku natankuje příští rok

Toyota chystá novou generaci svého vodíkového modelu. Sedan jménem Mirai se dostane nejprve na trhy v Japonsku, v...

Najdete na iDNES.cz