Mezi autonovinkami začínají převažovat ty s bateriovým pohonem, vás, čtenáře ovšem jednoznačně víc zajímají spalovací modely. A když nesou jméno Dacia, je to trhák.
Nejsilnějším trendem světa aut je nástup čínských výrobců. Ambiciózní, povětšinou velmi mladé, extrémně dravé a velmi „rychlé“ automobilky (rychlé ve vývoji, rozhodování...) motají hlavu zavedeným výrobcům. Jednoznačně se to ukázalo na podzimním autosalonu v Paříži:
Elektromobilita je jednoznačným fenoménem dneška, i když je přijímána nejednoznačně. Na elektrickou vlnu nasedají úplně všichni. A korejská Kia to chce zkusit netradičně i dodávkami, se kterými není v Evropě tak silná:
Značka Jawa, to je nekonečný příběh, nikdo na ni nezapomněl, ale jen někteří vědí, že stále funguje. A bojuje o své místo na trhu. Nový model měl letos premiéru v Brně.
Velkým tématem elektromobilní revoluce je dnes úkol nabídnout zákazníkům lidové bateriové auto. Velký elektromobil za velké peníze umí nabídnout skoro každý, ale postavit laciné auto je oříšek, který ještě nikdo pořádně nerozlousknul, alespoň v Evropě ne. Podívejte, jak na to jde Citroën:
Tatra je další tradiční česká značka, která budí obrovský zájem publika. Oproti Jawě se má mnohem lépe. Tatrovácká konstruktérská škola má ve světě zvuk. Světovým unikátem, který letos představila v podobě funkčního prototypu, je vodíkový nákladní speciál.
Elektrický pohon se ještě výrazněji a efektivněji uplatňuje ve světě dvou kol. Jeden velmi exotický stroj vyvolal u čtenářů obrovský zájem:
Na lady vzpomenou dnes jen milovníci aut a ti dříve narození. V Rusku ovšem tato značka stále žije. Letos představila nový model. Jak už to tak v Rusku bývá, novinka to až tak moc není. Posuďte sami:
I když se letos v Mladé Boleslavi událo mnohé, nejvýraznější novinka v podání Škody dorazila až na podzim a první kusy teprve vypravují k zákazníkům. Nový Elroq není tak zajímavý technicky, má ovšem pro značku obrovský význam. Další bateriový model značky má zpřístupnit elektrický pohon širším vrstvám zákazníků.