Diskuse k článku

Velká zvířata odešla od VW a BMW a zakládají v Číně automobilku

Rozsáhlý a poněkud nepřehledný čínský automobilový trh se rozrostl o novou automobilku Qoros. Chce produkovat auta na úrovni Volkswagenu, ale o deset procent levnější. Hodlá zaútočit i na evropské trhy, proto jsou ve vedení i známá jména od Mini, Volkswagenu a BMW.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

B_B_Lobo

velké peníze

se platí za značku. nikdo kdo má dost peněz aby si koupil mercedes, bmw, audi ma ušetřených 10% nebude slyšet. stejně tak na východě kde se VW (asi Passat nebo Golf) považuje za to co na západě výše zmíněné značky, si to ze stejných důvodů nikdo nekoupí. Asie low cost snese porovnání zase jen s asii low cost. Do dnešního dne jsou korejská auta stále brána jako náhražka za normální vůz, byť kvalitativně jsou na tom už hodně dobře. Korejské vozy mjí ve východní evropě asi stejjný zvuk jako škodovka na západě. Takže vážně netuším, kde tato automobilka chce uspět.

0/0
16.12.2011 18:09

D.E.S.

to jo no ..

10% je strašně málo, to dělá u 200 000,-  auta 20 000 tisíc s riskem neznámé automobilky. :-/ To už si rovnou můžou lidi koupit KIA, Hyundai atd ..

0/0
15.12.2011 22:06

pletiplot

Re: to jo no ..

Ten prvek neznama bude chvili. Udělají Marketing, pár auto testů v novinách a v telce, Rumunsko, Bulharsko, Ukrajina, Moldavie, byv. Jugoslavie podlehnou, jejich ziguliky se jim rozpadaji a kradeny medvedy si muze dovolit jen slechta.

0/0
15.12.2011 22:36

Bob-an

Re: to jo no ..

Tak nejak, spousta aut vyrobenych v Evrope je i o vic nez 10% levnejsi nez srovnatelne volkswageny, a troufam rict ze lidi si radeji koupi renault, ktery bude porad mnouhem levnejsi nez cinan.

0/0
16.12.2011 17:42

JanictooN

Západní kultura potřebuje velké změny a rychle.

Ono to ve své podstatě není zas tak složité, ale problém je v systému. Politici rozkradli (korupce) a rozdali bohatství státu (nesmyslné sliby voličům, uplácení voličů, jen aby byly hlasy). Stačilo by, aby ze společně vybraných peněz bylo financováno, to co je opravdu přínosné, tak jako to dělá každý úspěšný podnikatel, ale při zachování, ROZUMNÉHO sociálního systému. Podporovat vědu a výzkum, což umožní vznik nových podnikatelských příležitostí a tím pádem i nová pracovní místa. S tím jde ruku v ruce kvalitní školský systém, který musí pružně reagovat na měnící se požadavky doby, atd. atd... To vše ovšem předpokládá fungující kontrolní orgány a právní systém. Za současného stavu je to bohužel spíše science fiction. Navíc v poslední době lze sledovat úprk na východ, zdá se že mnozí lámou nad západem hůl a prchají do Číny (Bill Gates - jaderné elektrárny) a dnešní zpráva o nové automobilce to jen potvrzuje.

+1/0
15.12.2011 22:03

pletiplot

Re: Západní kultura potřebuje velké změny a rychle.

Souhlasím. Evropa si ve jménu demokracie a volebních hlasů prožrala budoucnost. Není stát v Evropě, který by nedlužil (kromě Lichtenštejnska, ale to je tak malé, že padne s ostatními). Velká změna nás čeká, srovnatelná s koncem feudalismu. Co bude, nedokážu odhadnout.

0/0
15.12.2011 22:38

pletiplot

Demokracie nemůže existovat jako permanentní forma vlády

A ještě citát:

Demokracie nemůže existovat jako permanentní forma vlády - může trvat pouze tak dlouho, nežli voliči zjistí, že si mohu dovolit odhlasovat velkorysé výhody na účet státní pokladny. Od této chvíle hlasuje většina vždy pro ty kandidáty, kteří jí slibují nejvíce požitků z veřejných financí. Proto demokracie vždy zkolabuje kvůli nedostatku finanční odpovědnosti...

Alexis de Tocqueville

0/0
15.12.2011 22:55

MNPV

Re: Západní kultura potřebuje velké změny a rychle.

Nefunguje mně doporučit u" pletiplot" proto píšu souhlas. Přesně to si myslím také.

0/0
17.12.2011 15:52

favoman

Moc to nechápu

tohle prostě vůbec nemá smysl. Evropa je totálně zadlužená a na obyvatelstvo to ve velmi brzké době dopadne. Evropa 40 let budovala obrovské bohatství, které během chvilky promrhala. Poválečné generace se musí obracet v hrobě, když vidí co jejich potomci nagelovaní manažeři s bohatstvím provedli. Do bohaté Evropy se houfně dováží zboží z Číny, kde lidé pracují doslova v otrockých podmínkách, aby pár vyvolených ještě více zbohatlo, protože už jim to bylo málo. Zavírají se továrny v Evropě a přesouvá se výroba více a více na východ. Obyvatelstvo se stále více a více zadlužuje, že hlouběji už to nejde. Brusel se snaží vše centralizovaně a marně ovládat. Tohle je konec přátelé. Především doufám, že na to doplatí hlavně ty, co to tahle v rámci zlatokopectví způsobili. V touze po mamonu a moci doslova vyždímali zdroje Evropy až na dno. Lidé, aby ušetřili za svoje zdraví a mohli si kupovat to nejluxusnější zboží pokládali za úplně normální, že zdravotnictví jim bude financovat stát atd.

0/0
15.12.2011 21:29

favoman

Re: Moc to nechápu

podívejte se, jak bylo v Evropě před 100 lety. Už děti museli chodit pracovat, aby rodina doslova nechcípla hlady. Když nebylo na doktora, tak na něj prostě nebylo. Sociální fondy neexistovali, ty si maximálně dělníci sami vytvářeli v nezávislosti na továrníkovi a přispívali tam ze svých peněz. Oni pak sami rozhodovali o tom, kam peníze půjdou. Lidé museli v zimě na boso šlapat třeba 10km ve sněhu na 12 hodinovou šichtu a v noci zpět jen se vyspat. A co my? My jsme tento odkaz našich pracovitých předků, kteří Evropu doslova za potu krve postavili prožrali během života jedné generace!!!!

+1/0
15.12.2011 21:34

karamba64

Re: Moc to nechápu

v podstatě se dá se vším souhlasit, ale rozhodně si neumím představit, že by někdo denně šlapal naboso 10km ve sněhu štreku do práce a pak tam ještě 12h na těch omrzlých nohách stál a pracoval, to nevydrží nikdo. Nicméně to, že dřívější pracovní podmínky byly nesrovnatelně drsnější, je snad každému známo.

Jo, trochu bych se na vašem místě zaměřil na gramatiku, např. "děti pracovali" => děti pracovaly, a takových případů je v textu více

0/0
15.12.2011 21:46

favoman

Re: Moc to nechápu

Kdyby moje gramatika byla to hlavní, co Evropu nyní trápí, tak bych si opravdu dal pozor. Bohužel, je to úplně něco jiného. Čeština je moje slabina a velmi dobře to vím. Vše co tak nějak vím, jsem si musel tvrdě vydřít a do hlavy doslova natlouct. Na druhou stranu např. z matiky jsem udělal maturitu téměř poslepu. Člověk nikdy není obdařen dokonale.

0/0
15.12.2011 21:58

Mablung

Re: Moc to nechápu

Prča jak všichni nadávají na managery a na bohaté.

Dluhy spůsobili chudí kteří se chtěli mít jako minimálně střední třída. To je příčina sociálního státu, dluhů a ekonomického úpadku.

Jinak, doomsayerů tady bylo dost a většinou neměli pravdu. A ani tady se neobávám že pravdu mít budete. Evropa je stále bohatá a pokud přijde krize, bude to očistná krize která Evropu nezbankrotuje, ale očistí od zbytečného marastu.

0/0
15.12.2011 22:30

Lex Luttor vladce Australie

Re: Moc to nechápu

Naprosto souhlasim. Doomsaying je totiz vynosny business od lidi, co tomu rozumi a projev hysterie od lidi co tomu nerozumi. Tim nerikam, ze Evropa neni ve svrabu.

0/0
16.12.2011 10:11

rui

Evropu nikdo ničit nemusí

evropani si ji zlikvidují sami Rv

0/0
15.12.2011 20:55

Leinad

Re: Evropu nikdo ničit nemusí

R^;-€

0/0
15.12.2011 21:29

To-nejsem-ja

Evropa

Pokud se chce Evropa aspoň trošku vzpamatovat musí zavést nekompromisně co největší clo na zboží dovážené z Číny a Asie. Já bych klidně zaved 100% clo. A výrobky, který se jen minimálně podobaj evropským produktům zakázat dovážet úplně.

+1/0
15.12.2011 20:52

Leinad

Proč řešit následky, když de řešit příčina?

Evropa by měla hlavně snížit daně, omezit byrokracii a zábrany v podnikání, přestat si házet klacky pod nohy (pseudoekologie...) a totéž i v jiných odvětvích (zemědělství - cukerné kvóty,...)

Extrémní clo jenom tam, kde lze prokázat dumping či dotace.

0/0
15.12.2011 21:13

JanictooN

Re: Proč řešit následky, když de řešit příčina?

Souhlasím, je třeba systém maximálně zjednodušit a nedeformovat ho dotacemi a jiným nesmyslným přerozdělováním.

0/0
15.12.2011 22:10

Mablung

Re: Evropa

Takže chceš zavést obchodní válku, kdy by šla celá světová ekonomika do kopru.

Je mi líto, ale minulost jasně ukázala že překážky ve volném obchodě a izolacionismus vedou k ekonomickým ztrátám a zakrnění. Sama Čína je toho nejlepším důkazem, kdy díky politice kterou navrhuješ se dostala do ekonomického srabu ze kterého se teď jen těžko dostává. Komunisti tam sice zničili hodně, ale ti nepřišli, narozdíl od Čech, do zrovna rovinuté ekonomiky

0/0
15.12.2011 21:17

SkyZero

Re: Evropa

Jenze pokud zavedes clo tak co si za tech nasich prumernejch 25000 koupis? Vzdyt i boty za 2500 jsou z Ciny tak by staly 5000. A vsechna elektronika, hracky a odevy uz jsou po vetsinou mimo Evopu. To by se z Evropanu stali zebraci. Platime neumerne dane, neumerne ceny energii atd a presto jsou evropske staty pred bankrotem. Problem Evropy je v tom ze jedno procento nejbohatsich Evropanu kontroluje 40% evropskeho bohatstvi.

0/0
15.12.2011 21:23

mezek

Re: Evropa

Jo, jenže je možné je za těch 5000 vyrobit v Evropě tak, aby Ti vydržely 2x tak dlouho. A ještě nakrmíš evropského ševce kterej si pak od tebe koupí to, co děláš ty.

0/0
22.12.2011 20:01

Mablung

čínská kvalita

Lidé se tu strašně smějí, ale ona není otázka jestli se čínská auta dostanou na úroveň zavedených značek, ale kdy. Zatím tu byli jen hodně amatérské pokusy, ale tohle může být první vážný.

Co se keců o tom jak se Číňané roztahují týče, je potřeba si uvědomit, že jich je více jak jedna miliarda. Číňani se prostě jen začínají dostávat do pozice země která má zhruba jednu sedminu všech obyvatel Země. Nic víc, nic míň. Každý by chtěl vyvážet a brání se dovozu. Ale to je jako by si každý chtěl zapíchat se stovkama partnerek a zároveň protestoval proti promiskuitnímu životu. Musíme si vybrat.

0/0
15.12.2011 20:20

To-nejsem-ja

Re: čínská kvalita

Problém je spíš v tom že čína těží až z extrémního kapitalismu.... skoro bych moh říct, že je to téměř otrokářská společnost. Navíc je to společnost totálně zdegenerovaná a velký procento lidí nemá vyvynutou žádnou empatii. Číňani sou prostě roboti, které ovládá pár vyvolených.

0/0
15.12.2011 20:56

JanictooN

Re: čínská kvalita

To je přesné, ještě nějakou chvíli jim to asi vydrží, ale nemůže to tak fungovat navždy. Lidem postupně roste životní úroveň, získávají rozhled a časem budou chtít víc.

0/0
15.12.2011 22:07

Mablung

Re: čínská kvalita

Ehm. Číňané samozřejmě empatii a pospolitost mají. Jako každá primitivnější společnost ji má pravděpodobně vyšší než Evropané a Amíci.

Co se robotů ovládaných pár vyvolenými týče, tady jde o wishful thinking. Realita je kapku jinde.

0/0
15.12.2011 22:25

mi_golem

o 10 % levnější

A co těch zbývajích 90 % ?  Ty se vemou kde ? ;-D Teď vážně. Riskovat kvůli 10 % ? Takovou slevu dostanete v určitý moment téměř všude, tak proč riskovat ? Co pak dál, kdo to bude spravovat, kolik bude stát servis, náhradní díly.

0/0
15.12.2011 20:13

Dru Zeree

Jezdit v čínským autě?

To můžeme rovnou skočit z mostu :-P:-/.

0/0
15.12.2011 19:43

LaHa1

Když někoho něco naučíte,vychováváte si do budoucna vlastní

konkurenci.Tak je tomu i tady.

0/0
15.12.2011 19:10

David_666

A je to tady

to je z toho, že Evropané kupují levné čínské zboží jak diví. No a výsledek? Evropa v zádeli a Čína je na vzestupu. Vidim to tak, že pokud to v Evropě půjde tak jako dosud, tak si rádi koupíme i to Čínské auto. Oni se totiž Číňané pomalu učí i kvalitě. Mohou si totiž už dovolit zaplatit lepší technologie, ale pořád s levnou pracovní silou. No a co si nekoupí tak jim tam za chvíli evropské firmy dovezou sami.

0/0
15.12.2011 18:22

IQ pouhých 41

Srovnatelna kvalita jako VW, jen o 10% nizsi cena

= Skoda. A koukam, ze uz to nize nekdo napsal... :-)

+1/0
15.12.2011 17:36

Hostinský Palivec

Re: Srovnatelna kvalita jako VW, jen o 10% nizsi cena

A hoši půjdou 10% pod škodu, tedy pořádd budou dosahovat velice slušného zisku.

+1/0
15.12.2011 17:38

IQ pouhých 41

Re: Srovnatelna kvalita jako VW, jen o 10% nizsi cena

A to vite odkud? Jen se ptam, protoze fakta v clanku uvedena rikaji neco jineho ;-)

0/0
15.12.2011 17:42

pm22

Re: Srovnatelna kvalita jako VW, jen o 10% nizsi cena

Pripad amiku. Nacpali zejmena Cinanum technologie, ktere by neprodali ani Rusum a ted maji z Cinanu bobky. Blbost lidska, vedena penezi, nezna hranice.

0/0
15.12.2011 17:56

narath

Re: Srovnatelna kvalita jako VW, jen o 10% nizsi cena

No to bych zrovna netvrdil - do skodovek jdou mene kvalitnejsi motory, lacinejsi vnitrek, zadne skoro zadne moderni funkce (napr. automaticke parkovani)... I kdyz porad je na tom Skoda lepe nez Seat - to je opravdu koncernova "popelnice", do ktere jdou pouze motory treti tridy atd.  Jo kdyby cinani udelali kvalitu Audi a cenu Skoda, tak by se o tom dalo uvazovat...

0/0
15.12.2011 18:43

sun.alex

Re: Srovnatelna kvalita jako VW, jen o 10% nizsi cena

Tak mi škodovky nevadí, jezdím fordem...Ale jak jste přišel na to, že v SEATu jsou motory třetí třídy? Kdyby jste napsal, že používají i tříválce, tak prosím...Ale tohle?;-D

0/0
15.12.2011 19:26

biggles

a za co si ty auta budou evropané kupovat?

z podpory v nezaměstnanosti? nebo si na auta budou půjčovat od MMF? ;-D ;-D

+5/0
15.12.2011 17:32

ides

Re: a za co si ty auta budou evropané kupovat?

Nebojte, socialka to zatahne ;-D

0/0
15.12.2011 18:52

qawadar

To nejak nechapu

Co to jako je za koncept? Co je to modre, tam ma byt sklo? A to nema predni sklo??

0/0
15.12.2011 17:25

Kopik

Re: To nejak nechapu

Rekl bych ze tenhle koncept ma odrazet zakladni linie, v tech dirach je pak videt v podstate detailnejsi podoba schovanych soucasti. Snad jsem obrazek nepochopil spatne.

0/0
15.12.2011 17:32

markimakul

Konec česka

Až to číňanové vymakaj a zaplavěj evropu autama, pak teprve bude pořádná krize, ˇ3kodovku zavřeme a budeme se pást. A tomu věřte že se toho většina z nás dožije;-€;-€

0/0
15.12.2011 17:22

IQ pouhých 41

Re: Konec česka

Anebo to taky bude uplne jinak :-P

0/0
15.12.2011 17:33

LaHa1

Re: Konec česka

Brrrrrrrrrrrrrr

0/0
15.12.2011 19:11

malinoisdancer

Zrádci!

Jiné slovo není výstižnější ...........

0/0
15.12.2011 17:19

CYnikCYnik

Smích?

Přejde! Stejně jsme se tu před 20lety smáli japoncům a před 10lety korejcům.

0/0
15.12.2011 16:52

fanfan_celofan

Re: Smích?

Clovece nevim kolik vam je, ale to myslite vazne, ze jsme se pred 20 lety smali japoncum? V roce 91? S favoritem? Japonci v te dobre delali auta svetove kvality.

+2/0
15.12.2011 17:24

paiementenespeces

Ten nazev se opravdu povedl

Qoros...  koroz..... koroze ..... zrezaveni. Bravo panove!

0/0
15.12.2011 16:10

Pan_Tau

Re: Ten nazev se opravdu povedl

Možná to v čínštině zní libozvučně, co víš... Mě se zase tak nějak automaticky vybavil "Choroš"... ;-D

0/0
15.12.2011 17:00

Agent-přisluhovač

Cíle

Chtějí auta jako VW ale o 10% levnější - nemluví o Škodovkách?

0/0
15.12.2011 16:07

neverleft

o jednu zkrachovalou nebo vytvorenou firmu

vic ci min. co na tom sejde.:-/

0/0
15.12.2011 16:07

Najdete na iDNES.cz