V Rakousku i v Německu se očekávají další zácpy

  8:56aktualizováno  8:56
Tisíce rekreantů směřujících na dovolenou i kolony vozů s těmi, kteří se již po zotavené vracejí domů, očekávají o víkendu na hlavních dálničních tazích automotokluby v Rakousku i v Německu. Zvýšený provoz bude i na hraničních přechodech do Česka, Maďarska a Slovinska, upozorňuje rakouský ÖAMTC.

Kritickým bodem při tranzitu Rakouskem je především úsek dálnice A10 ve směru Salcburk-Villach, kde se u Tauernského tunelu v minulých víkendech tvořily více než dvacetikilometrové fronty aut.

Tradiční zácpy lze očekávat rovněž na dálnici A12 v údolí řeky Inn, rychlostní silnici B179 mezi Nassereithem a bavorským Füssenem a na brennerské A13 umožňující nejrychlejší průjezd mezi Německem a Itálií.

Zejména v pátek a v sobotu zahustí dopravu na Jižní dálnici A2 vedoucí od hranic se Slovinskem k rakouské metropoli turisté vyrážející na dovolenou k Jadranu či do Itálie a také navrátilci mířící opačným směrem.

Zácpy očekávají experti znovu v okolí Vídně, kde již tak silný provoz ještě zkomplikují stavební práce na rozšíření jihovýchodní městské magistrály A23, které potrvají až do listopadu.

Trpělivost budou motoristé potřebovat také na česko- rakouských hraničních přechodech Hatě/Kleinhaugsdorf a
Mikulov/Drasenhofen, kde se prodlouží čekací doby podobně jako při přejezdu hranic do Maďarska v Nickelsdorfu či do Slovinska v Spielfeldu.

Řidiči by měli věnovat jízdě zvýšenou pozornost, neboť jak uvádí studie Rakouského dopravního klubu (VCÖ) - srpen je v alpské republice měsícem s nejvyšším počtem smrtelných nehod. Za poslední čtyři roky zemřelo na rakouských silnicích v tomto období 419 lidí, což je o 40 procent více v porovnání s průměrem ostatních měsíců.

Německý automotoklub ADAC očekává další víkendový nápor ve všech směrech, předpokládá však zejména zesílení proudu zpět do země, kam se bude vracet řada lidí z dovolené. V Berlíně, Brandenbursku, Meklenbursku-Předním Pomořansku a Šlesvicku- Holštýnsku totiž stejně jako v Dánsku a ve Finsku znovu začíná škola, totéž platí příští týden o Norsku a části Nizozemska. V Kolíně nad Rýnem se navíc chýlí ke konci podniková dovolená pracovníkům koncernu Ford.

Podle německého automotoklubu  ADAC musejí řidiči počítat s prodloužením čekací doby na hraničních přechodech s Českem, Polskem a Rakouskem; automotoklub dále varuje před dalšími frontami před Gotthardským tunelem ve Švýcarsku a silným provozem na francouzské spojnici Lyon-Orange-Narbonne až po hranice se Španělskem.

POZOR! Rakousko bude pokutovat řidiče bez vesty

Pokuta přes 400 sta korun hrozí každému řidiči, který od 1. srpna vjede do Rakouska bez výstražné vesty. Povinnost nasadit si na rakouských silnicích reflexní vestu pokaždé, když řidič vystoupí z vozu na silnici, platí již od 1. května.

Je třeba zdůraznit, že vestu musí mít řidič po ruce ve voze, nikoliv k kufru!

Autor:

Cesta do Chorvatska 2019

Plánujete letos cestu do Chorvatska autem? Zmapovali jsme pro vás cestu přes Slovinsko i Maďarsko. Mapa a popis trasy, poplatky a ceny pohonných hmot na jednom místě.

Nejčtenější

Kritik elektromobilů se opřel do plug-in hybridů a čeká renesanci dieselů

Nabíječky elektromobilů sítě Ionity

Profesor Fritz Indra patří k největším kritikům elektromobility. Tvrdí, že Čína tahá Evropu za nos a předpovídá...

V Norsku už naslepo objednávají elektrické škodovky. Záloha je čtrnáct tisíc

Škoda Vision iV

V Norsku registrují pět tisíc rezervací za tři týdny na elektrické škodovky. Severská země je velmocí elektromobilů,...

Start-stop systém pomáhá výrobcům, řidiči uspoří jen velmi málo

Start-stop systém

Proč plýtvat palivem, když auto stojí? Přece stačí vypnout motor. Výrobci tuto technologii vyvíjejí už dlouho, ale s...

Hra o centimetry. Kamiony na pražské křižovatce lámou značky a semafory

Kamiony a autobusy mají potíže ve zúžení  na rozkopané křižovatce ulic Radlická...

Oprava tramvajové trati na pražském Smíchově od začátku prázdnin komplikuje dopravu. Dělníci se nově přesunuli na...

VW v Bratislavě propouští, je to varování pro slovenský autoland

Výroba Volkswagenu Touareg v bratislavské továrně koncernu VW

Slovenská ekonomika je plně závislá na autoprůmyslu. Téměř polovinu průmyslové produkce země tvoří výroba aut. Jejich...

Další z rubriky

V Norsku už naslepo objednávají elektrické škodovky. Záloha je čtrnáct tisíc

Škoda Vision iV

V Norsku registrují pět tisíc rezervací za tři týdny na elektrické škodovky. Severská země je velmocí elektromobilů,...

Na koloběžce vás kolona nezdrží. Dvoukolový seat má i tempomat

Elektrokoloběžka SEAT KickScooter

Tradiční značky už s nabídkou obyčejných aut nevystačí. Moderní doba žádá poskytnout zákazníkům něco navíc, trendem je...

Pokutu z ciziny nevyhazujte. Když nezaplatíte, může vás to vyjít draho

Ilustrační snímek

Přišla vám výzva k zaplacení pokuty za přestupek v Rakousku? Exekuce vám nejspíš nehrozí, ale mohlo by se stát, že při...

Najdete na iDNES.cz