Škoda Octavia Scout | foto: Škoda

Končící Octavii už koupíte jen jako kombi. Firma dnes představí novou

  • 6
Už dnes, 11. listopadu večer, představí domácí automobilka Škoda novou generaci svého bestselleru Octavia. Uvedení nové generace auta bývá často spojeno i s výprodejem té předcházející. Spíše než o slevách je, alespoň dle oficiálního ceníku, ovšem u Škody konec kariéry Octavie 3. generace spojen s omezením nabídky.

Škoda novou generaci svého nejdůležitějšího modelu představí dnes, 11. listopadu v Praze. Světová premiéra se odehraje ve Veletržním paláci ve večerních hodinách. Sledovat slavnostní odhalení budete moci v přímém přenosu na iDNES.cz.

Kdo si chce momentálně objednat novou Octavii třetí generace, do výroby může zadat už jen provedení kombi. Kromě karosářských variant automobilka seškrtala při pohledu do ceníku také výbavové stupně.

Fotogalerie

Potvrzuje to zástupce automobilky Vítězslav Pelc: „Momentálně je možné v ČR objednat výhradně model Octavia Combi ve výbavových verzích Ambition, Style, RS a Scout. Prvků výbav se omezení netýká, pouze co se týče barev karoserie a interiérů,“ naznačuje, že omezená je i nabídka barev a provedení interiéru.

Zdůvodnění tohoto kroku je poměrně jednoduché a logické. Začíná totiž výroba nové generace, takže odcházející model bude postupně utlumen. „Výroba pomalu přechází na náběh nové generace modelu, a tudíž je potřeba postupně uvolnit kapacity pro výrobu na úkor stávajícího provedení. Podrobné informace o současné nabídce sdělí zákazníkům kterýkoliv z autorizovaných prodejců Škoda v ČR,“ komentuje Pelc aktuální kroky automobilky pro iDNES.cz.

Zákazníci se kromě objednání nových vozů mohou soustředit také na skladové zásoby, které zatím budou u dealerů relativně bohaté. Na druhou stranu je jasné, že se nabídka stávajících Octavií třetí generace coby nových vozů bude postupně tenčit. Důvodů pro pořízení stávající generace přitom může být pro mnohé zákazníky stále dost: jde o prověřený a spolehlivý model, který má v mnohém klasické ovládání, zatímco novinka čtvrté novodobé generace přijede s výraznějším důrazem na dotykové ovládání a moderní prvky konektivity.

Konzervativnější zákazníci tak mohou na poslední chvíli sáhnout právě po končícím provedení. Coby nové do výroby vychází podle aktuálního ceníku nejlevněji verze 1.0 TSI 85 kW ve výbavě Ambition, která stojí nemalých 532 900 korun. Za výbavu Style se připlácí šedesát tisíc. Silnější motor 1.5 TSI stojí o 46 tisíc víc, automat DSG je k němu za dalších padesát tisíc navíc. Nejlevnější diesel 1.6 TDI 85 kW vyjde ve výbavě Ambition na 592 900 korun. Octavia RS stojí nejméně 851 900 a provedení Scout stojí v základu 812 900 korun.