„Začali jsme vyrábět vozy bez výplní dveří. Zaměstnanci Grupa Antolin však dokázali s podporou zaměstnanců firmy Škoda znovu dodávat výplně do výroby již v polovině března. Kompletace odstavených vozů mohla naplno odstartovat začátkem června, kdy se u dodavatele rozjela výroba dostatečného množství výplní dveří jak pro běžící výrobu, tak pro repase,“ uvedl Škodovácký odborář.
Další vyrobené škodovky zůstanou nekompletní, hořelo u dodavatele dílů |
Nekompletní vozy se dokončovaly jak na pracovištích uvnitř závodu, tak na externím pracovišti v Lysé nad Labem. „Přesto, že podmínky nebyly jednoduché, zejména komplikované nedostatkem dalších dílů, všichni zaměstnanci výroby, kvality, logistiky a nákupu pracovali naplno, za což jim patří naše velké poděkování,“ dodaly odbory.
Kvůli požáru v Boleslavi se může zdržet výroba až 16 tisíc octavií![]() |
Požár zachvátil výrobní haly Grupo Antolin v sobotu 29. ledna, hasiči ho zlikvidovali po 17 hodinách. Požár podle předběžných odhadů způsobil škodu přes miliardu korun. Byl to jeden z nejničivějších požárů v Česku. Doposud nejvyšší škodu – za čtyři miliardy korun – způsobil v roce 2015 požár areálu Unipetrolu v Záluží u Litvínova.