Další minutová autopůjčovna v Praze, Italové pronajímají hybridní toyoty

  16:16aktualizováno  16:16
Italská mezinárodní služba sdílení aut Anytime začne působit v Praze. Od tohoto týdne umožňuje registraci uživatelů prostřednictvím mobilní aplikace a do měsíce začne nabízet krátkodobý pronájem vozidel. Anytime je jedním z největších poskytovatelů carsharingu na světě a prvním nadnárodním hráčem, který přichází do Česka.

Italská mezinárodní služba sdílení aut Anytime začne působit v Praze. Od 2. dubna 2019 umožňuje registraci uživatelů prostřednictvím mobilní aplikace a do měsíce začne nabízet služby sdílení vozidel. Anytime je jedním z největších poskytovatelů carsharingu na světě a prvním nadnárodním hráčem, který přichází do Česka. | foto: ČTK

Anytime umožňuje vyhledávat, rezervovat a odemykat auta z mobilní aplikace. Pronájem vozidel lze počítat na minuty, hodiny nebo na dny. Rezervace, vyzvednutí a vrácení auta je samoobslužné. V nabídce bude několik set vozidel Toyota Yaris Hybrid s automatickou převodovkou a parkovací kamerou. Část vozů má ve výbavě bluetooth. Více o Toyotě Yaris čtěte zde.

Zájemce o využití služby si stáhne bezplatnou aplikaci z Apple Store nebo Google Play a provede online registraci, která trvá do patnácti minut. Musí vyfotit průkaz totožnosti, řidičský průkaz a pořídit selfie.

Ceny začínají od 1,99 Kč za minutu použití vozidla, nic dalšího uživatel neplatí. Služba zahrnuje benzin, mytí i pojištění vozu. Součástí je bezplatné parkování v modrých a fialových zónách. Platba se uskuteční automaticky po ukončení pronájmu z připojené platební karty.

„Po schválení registrace si zákazník můžete vybrat nejbližší auto Anytime a rezervovat jej prostřednictvím mobilní aplikace. Aplikace najde nejbližší auto a vytvoří k němu trasu. Klient pak bude mít dvacet minut zdarma, aby se k rezervovanému vozu dostal. Pak pomocí aplikace auto otevře a může vyrazit,“ uvedl ředitel Anytime v České republice Milan Beutl.

Italská mezinárodní služba sdílení aut Anytime začne působit v Praze. Od 2....

Společnost Anytime začala poskytovat služby v pronájmu aut v roce 2012. V současnosti provozuje více než osm tisíc automobilů ve čtrnácti městech ve čtyřech zemích.

Anytime vlastní skupina Mikro Kapital Group, kterou v roce 2008 založil podnikatel Vincenzo Trani. Skupina Mikro Kapital působí ve finančních službách, mikrofinancování a sdílení automobilů v 17 zemích. Kanceláře má v 68 městech a počet zaměstnanců přesahuje 1 500.

Anytime v České republice plánuje v příštích letech investovat až 30 milionů eur, tedy přes tři čtvrtě miliardy korun.

V České republice podnikají v oblasti sdílení aut s vlastním vozovým parkem například firmy Car4Way, Autonapůl a Ajo.cz. Celkově je v Česku přes 700 sdílených aut. Funguje ještě sdílení aut mezi studenty Uniqway nebo projekt HoppyGo, který umožňuje sdílení soukromých aut. Více o službách sdílení aut čtěte zde.

Autoři: ,

Nejčtenější

Jawy jsou zas snem Indů. Perak se s velkou slávou vrací

Detail indické JAWY 300

Je neděle a v novém motosalonu Jawa v indickém Džajpuru je rušno. Čtyři zaměstnanci se nestačí otáčet. Na barové...

Dovolená v karavanu: levné to není a chce to trpělivost, cílem je cesta

Karavany

Obytná auta jsou v kurzu a stále více Čechů si je nejen pořizuje, ale hlavně půjčuje. Vidina dobrodružné dovolené je...

Autofotka týdne: Punková octavia hvězdou pražské autovýstavy

Hot rody na výstavě Autoshow Praha 2019

Kvůli tomuto exponátu stojí za to vyrazit do Letňan na výstavu Autoshow Praha, která probíhá o tomto víkendu. V zadním...

Němečtí vědci: Emise sníží zvrat v dopravě a zdražení, problémem je prach

Ilustrační snímek

Zákazy vjezdu aut do měst nesnižují zatížení škodlivinami. Změnit se musí nejen auta, ale celý způsob dopravy, tvrdí...

Ojeté VW, škody a toyoty si cenu drží, nejvíc padá u aut z Francie

Ilustrační snímek

Trh mladých ojetin stále roste a pravděpodobně tomu tak bude i nadále. Zejména pokud dojde k avizovanému zdražování...

Další z rubriky

Boj o gramy CO2 bude extrémně nákladný, může zdražit auta

Ilustrační snímek

Výrobcům hrozí obrovské pokuty za nadlimitní emise, které vypouští auta se spalovacími motory. Dá se čekat, že účet za...

Europoslanci schválili nové bezpečnostní prvky aut, hrozí jejich zdražení

Asistent udržování v jízdním pruhu

Evropský parlament schválil návrh nařízení o rozšíření povinné výbavy nových automobilů o vyspělé bezpečnostní...

Němečtí vědci: Emise sníží zvrat v dopravě a zdražení, problémem je prach

Ilustrační snímek

Zákazy vjezdu aut do měst nesnižují zatížení škodlivinami. Změnit se musí nejen auta, ale celý způsob dopravy, tvrdí...

Najdete na iDNES.cz