Diskuse k článku

Podívejte se na Porsche 911 rozstřílené na cedník

Stačilo málo a mohlo stále jezdit po silnici. Jeho majitel se ale rozhodl, že podpoří dobročinnou akci pro střelce, a Porsche 911 tak našlo svůj hřbitov na střelnici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

anti-multi

Strasny zlocin! Zabili Porche!

Me by se docela libilo zucastnit se te legrace - nemam potize s kultem aut asi proto, ze jsem zenska. Na druhe strane, kdyz jsme s manzelem chodili na strelnici, jednoho dne se tam navalila skupina ozralych Kanadanu,a ackoliv byli celkem pratelsti, radsi jsme to zabalili a jeli domu.

0/0
3.7.2011 21:53

josef.szdimera

Co dodat ?

Vypatlaní amíci.

0/0
1.7.2011 10:57

AsciiWolf

Re: Co dodat ?

Stále lepší,  než kdyby stříleli na "živý terč".

Teď nemám na mysli "lidský" terč, nýbrž (ostatní) zvířata. Především ty různé "big game" lovy, které jsou téměř vždy ohavné a kruté a přitom naprosto legální a vládou podporované.

Opravdu nechápu, jak se někdo může nechat vyfotit se svou zbraní v jedné ruce a zabitým, skrvaveným, kojotem (liškou, vlkem, ...) v druhé ruce, usmívajíce se při tom. Poblíž stojíce jeho děti, které se rovněž usmívají.

Tohle není fikce, nýbrž záběry, které se běžně dají nalézt na youtube. Pro tyto jedince je opravdu lepší, vybít si své zvrhlé choutky na něčem takovém...

0/0
1.7.2011 12:55

Nikolas

zvláštní přístup

... jistě, demokracie je pěkná věc. Ale mít za souseda toho vymazance s tím kanonem, bych tedy nechtěl. Zbraně do rukou civilisty nepatří a tečka. Proč asi v USA mají mnohem vyšší zločinost a vraždy střelnou zbraní než třeba v Kanadě, hm?...Rv

0/0
1.7.2011 7:23

pivak

Re: zvláštní přístup

Ano a to vzdy ve statech, kde ziskat zbran je tezsi nez u nas. Pouze cca jedna petina vrazd se stane ve statech, kde je pristup k zbranim omezovan minimalne a to presto, ze tyto staty zahrnuji polovinu populace USA.

0/0
1.7.2011 9:56

Majkl Najt

Re: zvláštní přístup

R^

0/0
1.7.2011 11:12

AsciiWolf

Re: zvláštní přístup

Zbraně nezabíjejí, zabíjejí lidé.

0/0
1.7.2011 12:56

Vedoucí kolotočář

Re: zvláštní přístup

To neni kanon ale Browning M2 Cal. 50, tezky konzolovy kulomet montovany vetsinou na mobilni palposty (vojenska humvee apod.).

0/0
6.7.2011 14:01

broskvovyPRD

jo!

jeden idot vedle druhého, pěkně pohromadě :(

0/0
30.6.2011 13:28

Gurney Halleck

Re: jo!

Tak máte rozchod...;-D

0/0
30.6.2011 15:32

zVysociny

Re: jo!

:D zrovna tohle jsem chel napsat.

0/0
30.6.2011 18:41

ununun

Porsche už zareagovalo

a schválilo od tohoto roku vysouvací bílou vlaječku už v základní výbavě

0/0
30.6.2011 9:58

koutlosh

Aspoň ví, kam se za to auto neschovávat

;-)

0/0
30.6.2011 7:57

pivak

Par citatu

Tak pro začátek tady byl například ten zbrojní zákon. Zbraně byly použity při tolika zločinech, že když se sníží počet zbraní, musí se snížit i počet zločinů.

Zabavíme všechny zbraně a kriminalita nám poklesne. Smysl to dávalo. A bylo by to i fungovalo, jen kdyby bylo dost policistů - řekněme tak tři na jednoho občana.

K všeobecnému překvapení bylo zbraní odevzdáno hodně. Byl tady však jeden háček, který jaksi unikl, a sice to, že zločinci na žádné zákony nedají. To je totiž základní předpoklad jejich zaměstnání.

Někteří občané nabyli nejistého dojmu, že se něco nevydařilo, protože teď zbraně nosili jen grázlové. A policajti začali zatýkat poctivé lidi po tuctech. Když někdo policajta nakope párkrát do koulí, není to nic příjemného, a když má ten policajt navíc skoro jistotu, že je to jeho šéfům jedno, začne mít sklony zatýkat raději ty lidi, kteří mu okamžitě nevrazí nůž pod žebra. Zvláště, když jsou nepříjemní a uštěpační a mají mnohem dražší oblečení, než si může dovolit policajt.

0/0
29.6.2011 15:50

Majkl Najt

Re: Par citatu

Nocni hlidka! R^

0/0
1.7.2011 11:13

2200

o ničem

udělat z Porsche cedník umí každej trouba.Frajej by byl ten kterej by to dokázal obráceně;-DR^

0/0
29.6.2011 15:39

Vedoucí kolotočář

Re: o ničem

Zajdi v Praglu do Tri Acek, tam tyhle zazraky delaji na pockani a navic s visackou: "Po prvnim majiteli, malo jete, duchodce..."  :-)

+1/0
29.6.2011 23:09

Gyoja

Stupidní akce

pro stupidní lidi.

+3/0
29.6.2011 15:39

Hokki

Re: Stupidní akce

Naprosto souhlasím. Nehledě na to, že každý, kdo skutečně vystřílel alepoň pár ran na střelnici, tak pochopí, že taková střílečka byla pěkně "o hubu". To není jako ve filmech... Stokrát střela prorazí nebo zdeformuje nějaké zařízení u terčů a nic se nestane, po sto první se odrazí zdánlivě nepochopitelným způsobem do naprosto "nemožného" směru i vzdálenosti. A může to způsobit cokoliv - kamínek i tvrdý suk u fošny, natož auto. Nechtěl bych stát na té střelnici, čumět na zkázu auta a čekat, kdy nějakou "chytnu"...

0/0
29.6.2011 17:32

Jigssaw

Re: Stupidní akce

Není to nic nebezpečného pokud se dodrží dostatečná vzdálenost a bezpečnost střeleb.

Menší ráže se na vyšší vzdálenost zastaví/neprojdou úplně skrz nebo prostě rozprsknou (olovo -> tvrdší kov) a větší ráže například zmiňovaný .50cal z M2 projde skrz na skrz do valu. Šance odrazu a tim určitým směrem a ještě s energií že může zranit(od toho se nosí střelecké brýle) je asi taková jako šance že vás zasáhne blesk.

Jinak 100 lidí 100 chutí tak nemusíte ostatním říkat stupidní jenom proto že mají jiný životní styl a jiné koníčky a zábavu než vy.

Nesuď nebudeš souzen.(Myslím že vzhledem k tomu že většina američanů jsou křesťané se sem tenhle úryvek z bible víc než hodí :) .... a to nejsem křesťan, ale v některých věcech je moudrost.)

0/0
29.6.2011 21:53

detour

Re: Stupidní akce

Jelikož to jistě byla dobrovolná akce, tak by Vás tam nenutil nikdo stát. Kromě toho jistě víte, že není náboj jako náboj a střela jako střela. Vzhledem k americké posedlosti po bezpečnosti (soudní pře, peníze) a zkušenostech s používáním zbraní, bych předpokládal, že byl výběr druhů munice, na tuto akci, značně omezen.

0/0
29.6.2011 21:53

jerabekj

kdejakej puberťák ....

... může v USA sebrat tatíkovi flintu a vystřílet půlku školy. Co teprve kdyby si k tomu půjčil i jeho pickup a naložil na něj ten kulomet?

0/0
29.6.2011 15:16

Vymazán

Re: kdejakej puberťák ....

Myslíš, že u nás kterejkoliv puberták nemuže sebrat tatíkovi flintu a jít vystřílet půlku školy? Z jakých důvodů by to nešlo?

0/0
29.6.2011 17:53

jerabekj

Re: kdejakej puberťák ....

samozřejmě že to jde, ale u nás je postoj zákona k vlastnictví/nošení zbraně poněkud méně liberální a domnívám se, že i postoj společnosti. Nejsme vychováváni k tomu, že zbraň může mít každý, takže tu taky neni tolik zájemců. Navíc vzhledem k zákonům si každý rozmyslí byť i legálně drženou zbraň proti někomu použít. Pokud má někdo zbraň pro sebeobranu, ale zároveň chodí cvičit na střelnici do terče, tak to beru, je to jako jinej sport. Střílení do auta je ale podle mne akt bohapusté agresivity - ničení auta nemá se sportem ani sebeobranou co dočinění. Z mýho pohledu střílení do auta je napůl cesty mezi terčem a živym člověkem. Nejsem sice psycholog, ale auto je určený k přepravě lidí - neni to stejný jako střílet na dvoře na lahve nebo starej mixér. Domnívám se, že země kde mají lidé potřebu ničit střelbou auto, nemá nárok na další liberalizaci. A především, kdokoliv se toho zůčastnil, neměl by mít na zbraň nárok vůbec. Takový člověk s ní podle mne nebude nikdy schopen vhodně nakládat.

0/0
29.6.2011 18:24

detour

Re: kdejakej puberťák ....

Američané mají k autům úplně jiný vztah než Češi. Pro ně je to jen o něco dražší mixér. Vyjímkou jsou veteráni (auta). Pravděpodobně by taky nerozstříleli novou americkou "klasiku" (Mustang, Camaro.....). A že vzhledem k našim zákonům " ...si každý rozmyslí byť i legálně drženou zbraň proti někomu použít." No, rád bych věděl, co si o tom myslí rodina toho policisty, kterého před několika lety propíchnul "oštěpem" bezdomovec v metru. Opravdu mne "pobavili" tehdejší bezpečnostní "experti" - zachoval se správně, jen při tom zemřel.

0/0
29.6.2011 21:35

Astaroth

Re: kdejakej puberťák ....

Z prispevku jerabka jsem vyrozumel, ze neni milovnikem aut, co by v nich vidi dusi, ale uvazuje stylem "v aute jezdivaji lide, v mixerech nikoliv", tedy strelba na auto - strelba na zarizeni zacaste obsahujici pasazery.

0/0
30.6.2011 8:32

detour

Re: kdejakej puberťák ....

Já jsem do toho žádnou duši nepletl. Pro Američana je auto většinou čistě konzumní věc a proto se k němu i tak chová. Pro mne osobně jsou spíše případem pro psychiatra lidé, kteří berou auto jako něco extra, protože se v něm vozí lidé. Jak se tito lidé budou dívat na židli, postel, loďku, vanu, záchod?

0/0
30.6.2011 14:48

AleqCZ

Re: kdejakej puberťák ....

Vetsinou? Mozna. Ale ne evropsky auto a uz tuplem ne Porsche.

0/0
2.7.2011 11:12

Jigssaw

Re: kdejakej puberťák ....

No myslím že pokud chcete jít vraždit lidi tak vás opravdu paragraf o použití zbraně mimo střelnici zajímat nebude....

(a pokud bude o mou obranu nebo obranu mé rodiny tak jsem zákonem chráněný(nutná obrana krajní nouze) a i kdybych nebyl tak je lepší bejt jedním souzenej než šesti nesenej).

a o to spíš v americe kde se za vraždy dávají velké tresty (nedávno tu byl případ na idnes že někdo dostal 310 let) plus samozřejmě trest smrti. Otázka je jestli vůbec zločinci tyhle věci řeší.... Nejsem psycholog.

A k střelbě na auto, no i když to vypadá možná divně tak i toto může mít své místo v tréninku - přecijenom je to rapidní střelba a její kontrola vyžaduje trénink a také je to samozřejmě zábava a odreagování, stejně tak můžete říct že je pro blázny hrát online zabíjení živých spoluhráčů na počítači :) A není náhodou střelba na terče s podobiznou lidí ještě horší ?... .)

0/0
29.6.2011 22:06

Jana11

Re: kdejakej puberťák ....

Auto je věc, předmět na dopravu větších věcí z bodu A do bodu B. Taktéž se dá použít pro přepravu lidí z bodu A do bodu B. Pokud někdo bere auto za víc než takovouto věc, zřejmě by bral špatně i střílení po vysloužilých mobilech a podobném spotřebním zboží. O co víc je auto než ten vysloužilý mixér? Ten mixér mohl udělat pro rodinu stejnou službu jako auto - obojí rodině ušetřilo mnoho práce a času. Auto tím, že ji převezlo, mixér tím, že zjednodušil vaření paní domu.

Pozn.: Nejsem fetišista na auta, pro mě je auto věc na 4 kolech, kterou používáme, když máme tolik věcí k odvozu, že bychom je autobusem či vlakem vezli složitě - nebo pokud jedeme někam, kam by doprava byla složitější.

0/0
30.6.2011 6:39

jerabekj

Re: kdejakej puberťák ....

Astaroh mi rozuměl dobře. Nejsem fetišista na auta a auto je i pro mne věc - dopravní prostředek sloužící k přepravě z bodu A do bodu B. V autě ale pocitově očekávám lidi a střílet ze zbraně na něco kde se normálně vyskytujou lidi je mi proti srsti. Stejně tak by mi vadilo střílet do oken domu, byť určeného k demolici, nebo zamířit na kamaráda byť i jen nenabitou pistolí. Monstertrucky přejíždějící auta mi tolik nevadí, i když je to podobná zhovadilost ... jenže monstertruck není narozdíl od zbraně primárně určen k zabíjení.

0/0
30.6.2011 12:02

detour

Re: kdejakej puberťák ....

Zbraní (nerozlišuje se nabitá či nenabitá) se nemíří na nikoho, koho nejste připraven zabít. Jinými slovy, zbraň nevlastníte a asi to berete jako svou intelektovou nadřazenost. Přeji Vám v životě hodně štěstí.

0/0
30.6.2011 15:02

jerabekj

Re: kdejakej puberťák ....

Neni třeba ironie, rozhodně to nepovažuju za svou intelektuální nadřazenost.... možná jsem jen měkejš. Ačkoliv nejsem pacifista, tak jako člověku kterej po střelné zbrani nijak netouží by se mi lépe žilo ve světě, kde jich bude co nejméně. Nezpochybňuju že existují lidé, kteří třeba mají reálný důvod mít zbraň pro sebeobranu, ale nechápu lidi, co si pořídí zbraň "co kdyby náhodou". Vlastnictní zbraně a její nošení je poměrně problematický. Pamatuju si, jak měl kamarád 9 mm Glocka a i největších vedrech musel přes něj nosit bundu aby nebyl vidět .. a to je jen jeden z opruzů vlastnictví zbraně. Přitom kamarád chodil pravidelně na střelnici trénovat, měl to jako sport, ale nakonec ho prodal, protože už ho to všechno začalo otravovat. Zažil jsem situaci, kdy se jeden pitomec z ochranky, když jsme šli z treninku a on šel předemnou, zprudka se otočil a vrazil mi pistoli pod žebra prostě jen proto, aby mi ukázal, že bych nic nestihnul udělat. BTW: kterej normální člověk dokáže někoho zabít?

0/0
30.6.2011 15:33

Deratizátor vulgo Krysařík

Příjde mi trochu úchylné, mít doma funkční kulomet.

Ale holt amerika.:-(

0/0
29.6.2011 14:15

rozhořčeny predstavitel

Re: Příjde mi opravdu nutné, mít doma funkční kulomet.

Pokud potkáváš množství nepřizpůsobivých Indů je to celkem v pořádku;-)

0/0
29.6.2011 14:18

Quartz

Re: Příjde mi opravdu nutné, mít doma funkční kulomet.

Myslíte si, že kulomet je vám v tomto případě k něčemu? V civilu je to legálně naprosto nepoužitelná zbraň, pokud ji použijete proti  lidem (resp. skupině lidí), téměř jistě si to i v USA odskáčete. Stejně tak americký boj za vysokokapacitní zásobníky pro civilisty nemá žádnou oporu v "obraně zdraví a majetku". Při správném použití zbraně tolik nábojů potřebujete jen ke střílení do davu.

0/0
30.6.2011 7:06

Jigssaw

Re: Příjde mi opravdu nutné, mít doma funkční kulomet.

Možná že když hromady lidí rabují a chtějí vám vybrat rodiný obchůdek a zničit(katrina) tak je lepší mít 30 nábojů v zásobníku než 5 nebo 10. A to není velká kapacta prosím všechny útočné pušky dnes mají kapacitu 30 nábojů, to je normální kapacita.

0/0
30.6.2011 7:35

Vedoucí kolotočář

Re: Příjde mi trochu úchylné, mít doma funkční kulomet.

Proc uchylne? Co kdyby se nahle pred barakem zjevil exekutor? Je dobre mit nejakou jistotu schovanou ve skrini v dnesni neklidne dobe... ;-D

0/0
6.7.2011 14:06

Amanita phalloides erectus

***

já mám doma cedník a nechám ho přejet Porschem.

0/0
29.6.2011 14:09

Trupman

Já to pochopil jinak

Podle zpráv z jiných novin jsem to pochopil tak, že majitelovi šlo prvotně spíš o zviditelnění problému, který měl s neochotným, drahým a špatným servisem Porsche.

0/0
29.6.2011 13:53

hopajda

Re: Já to pochopil jinak

To šlo o Lambo a o nějakého číňana. Dnes je hodně autorizovaných servisu kde opravují i Porche.

0/0
29.6.2011 15:30

Malevil-

práva

O co źe jim šlo ? O zdůraznění práva na držení zbraně ? A to chtěli podpořit tím že zbůhdarma rozstříleli 10 000, kulkami auto za milion a půl ? Hm, to je nějaký paradox ne ? Asi by jim ty bouchačky měli všem sebrat, protoŽe jsou to magoři.

0/0
29.6.2011 12:43

prolhaní novinári

Re: práva

R^:-)

0/0
29.6.2011 13:49

Jigssaw

Re: práva

To že organizace za něco stojí neznamená že nemůže dělat večírky se zábavou pro své členy. Šlo jim

1. o odreagování společenskou akci a pokec

2. je možné že něco orgenazice na té akci vydělala

3. jako vedlejší produkt se objevili na stránkach novin na druhém konci světa kde jim pár voslů závidí ať už drahé auto nebo spoustu peněz co "promarnili" za střelivo a nebo vůbec i jejich právo vlastnit majetek(protože zbraň není nic jiného než majetek). Tak se přece jen zviditelnili nebo ne ?Je odhadováno 45% obyvatel USA vlastní zbraň to je skoro 100% šance že nějaký váš strejda je "gun nut". V takové společnosti není potřeba lidem vysvětlovat že každý člověk vlastní sám sebe a není nějaký nevolník státu aby mu král daroval právo držet zbraň jako šlechticům v evropě. Každý kdo přišel po válce o nezávislost byl králem sám sebe a jeho práva mu nedarovávala nějaká jiná osoba ty práva vzešli z jeho vlastní humanity (nebo od boha což je ta možnost pro tu druhou půlku američanů).

0/0
29.6.2011 22:25

Spete

reklamni tah????

ja si myslim, ze to je dobre promysleny marketingovy tah. Show. Reklama. jeho jmeno, firma,..bude o tom slyset.original napad..ta akce mu vynesla mozna na novy Porsche.

0/0
29.6.2011 12:13

cenzore_zdar

ten clovek je mental

Opravit ci vymenit motor u porsche neni otazka 20 000$. To se da udelat za par svestek ale samozrejme mimo autorizovany servis porsche. Navic podle kastle to neni zadnej starecek. Skoda penez a skoda hlavne toho auta. Porsche je skvost a ne zadnej cednik.

0/0
28.6.2011 23:57

duch zavražděného iuose

hmm

co tu vyšilujete? Vždyť je to jen kus plechu a umělý hmoty - kdyby to bylo sestavený do podoby Hitlera, tak tomu půl světa tleská ;-D

+2/0
28.6.2011 20:46

prolhaní novinári

Re: hmm

R^:-)

+1/0
29.6.2011 13:49

příliš ohleduplný terorista

Porsche.

No tak podle obrázků se do Porsche zjevně neprůstřelná karoserie nedává ;-D

0/0
28.6.2011 19:43

smet

no a?

Pár aut sem již rozstřílel a patří to k oblíbené kratochvíli na mnoha střelnicích (jde o nepojízdné vraky zbavené všech náplní které se pak odvezou na vrakoviště). Ale vživotě by mě nepadlo takovýmhle plejtváním munice něco oslavovat nebo za něco manifestovat. Připadá mi to stejně přiblblé jako když si farmáři naprotest proti nízkým cenám mléka to svoje rozlili na pole ....

0/0
28.6.2011 15:14

Najdete na iDNES.cz