Britské slepice jdou s dobou. Ve tmě je chrání reflexní vesty

aktualizováno 
Reflexní prvky jsou dnes pro chodce nutností. Britové teď kromě sebe a svých dětí mohou chránit i slepice. Moderní vesty se začaly vyrábět na přání zákazníků.

Reflexní vesta pro slepice v růžovém provedení u zákazníků zatím vede. | foto: omlet.co.uk

Slepice by se na silnici neměla pohybovat ani přes den, ale těžko jí to můžete zakázat. O to horší je to v noci, kdy řidiči téměř nemají šanci na malé zvíře reagovat. Naštěstí pro majitele hospodářských zvířat existuje řešení, které sice vyvolává úsměv, někteří lidé ho ovšem berou velice vážně.

Přesně podle předpisů

Ve Velké Británii si v posledních letech nepořizují slepice pouze farmáři, ale stávají se také oblíbeným domácím mazlíčkem hlavně ve velkých městech. A firma Omlet, která vyrábí malé kurníky a potřeby pro drobné chovatele, se rozhodla, že svoji nabídku sortimentu rozšíří také o reflexní vesty pro slepice.

"Proč slepice tak často přecházejí silnici nevíme, ale pokud budou nosit jednu z našich vest, budou každopádně splňovat dopravní předpisy. Když budete na silnici měnit kolo, budou vaše slepice v bezpečí," láká úsměvným způsobem ke koupi firma na svých webových stránkách.

"Mamčo neboj, mám oblečenou svoji reflexní vestu," uklidňuje slípka svoji majitelku, která má obavy z přecházení silnic v noci. Reklamní leták firmy Omlet

Nápad k výrobě bezpečnostních prvků nevznikl samovolně v hlavách výrobce, ale na popud zákazníků. "Lidé nás o podobné prvky žádali, a tak jsme se rozhodli, že se na tuto oblast zaměříme," říká Johannes Paul, jeden z ředitelů firmy Omlet.

Fotogalerie

V nabídce jsou od začátku října speciální vesty ve dvou barvách, žluté a růžové. Jedna vesta přijde zákazníka na 12 liber (384 Kč), při koupi dvou vest najednou se nabízí zvýhodněná cena 20 liber (640 Kč).

Bezpečnostní oblečky mají otvory pro křídla a nastavitelné zapínání na suchý zip. Vyrobené jsou z prodyšného materiálu a pro podšívku byl použit flectalon, materiál, který vyvinula NASA.

Růžová frčí

Podle výrobce chrání slepice nejen před silničním provozem, ale také před nepříznivým počasím a drobná hospodářská zvířata tak zůstanou čistá a v suchu a teplu. Izolace se hodí hlavně pro slepice z drůbežáren, které mají méně peří a jsou tak více citlivé na okolní teplotu.

Reflexní vesty pro slepice se začaly vyrábět na přání zákazníků.

Výrobce nicméně doporučuje sundavat obleček na noc, aby u slepic nedošlo k přehřátí. Stejně tak nedoporučuje jeho používání při vysokých venkovních teplotách.

Jane Howorthová z asociace British Hen Welfare Trust, která ve Velké Británii dohlíží na chov slepic, má z oblečků pochopitelně radost. "Jsou jednou z těch rozumnějších věcí na trhu. Vzhledem k tomu, že po nich byla poptávka, ukazuje se, že lidé začínají chovat slepice jako své miláčky." Zároveň doufá, že lidé přestanou slepice oblékat do pleteného oblečení, do kterého se mohou zvířata zamotat.

Po pouhých deseti dnech od začátku prodeje koupily ochranou vestu přes internet zhruba dvě stovky zákazníků. Zatím u zákazníků jednoznačně vyhrávají růžové oproti žlutým v poměru 2:1.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2019

Plánujete letos cestu do Chorvatska autem? Zmapovali jsme pro vás cestu přes Slovinsko i Maďarsko. Mapa a popis trasy, poplatky a ceny pohonných hmot na jednom místě.

Nejčtenější

Kritik elektromobilů se opřel do plug-in hybridů a čeká renesanci dieselů

Nabíječky elektromobilů sítě Ionity

Profesor Fritz Indra patří k největším kritikům elektromobility. Tvrdí, že Čína tahá Evropu za nos a předpovídá...

Start-stop systém pomáhá výrobcům, řidiči uspoří jen velmi málo

Start-stop systém

Proč plýtvat palivem, když auto stojí? Přece stačí vypnout motor. Výrobci tuto technologii vyvíjejí už dlouho, ale s...

Kapitán na kosmetice. Superb má chytrá světla, nový diesel a verzi Scout

Škoda Superb

Superb nestárne, výrazný, líbivý design je jednou z jeho hlavních zbraní. Facelift, při kterém přišla řada také na...

GLOSA: Sázka na elektroauta nám vyhodí pojistky

Nabíjení elektromobilu (ilustrační foto).

Většina velkých automobilek následuje Elona Muska a věří na baterky a elektro. Toyota naopak tvrdí, že budoucností je...

Ioniq je ideální na každodenní dojíždění. Hyundai ho zlevnil

Hyundai IONIQ Electric

Elektromobil Hyundai Ioniq již čeká na svého nástupce, přijít má na podzim. I díky tomu se nyní prodává za docela...

Další z rubriky

Na koloběžce vás kolona nezdrží. Dvoukolový seat má i tempomat

Elektrokoloběžka SEAT KickScooter

Tradiční značky už s nabídkou obyčejných aut nevystačí. Moderní doba žádá poskytnout zákazníkům něco navíc, trendem je...

VIDEO: Škoda učí jezdit novou Octavii na nejslavnějším okruhu světa

Nová Škoda Octavia na Nürburgringu

Vývoj Octavie čtvrté generace jde do finiše. Škoda novou generaci svého stěžejního modelu představí koncem letoška, v...

VIDEO: Kutil naučil dělat starý volkswagen kotrmelce

Nizozemský mechanik naučil Golfa koulet kotrmelce

Emile Luijben z nizozemského Baarle-Nassau má rád staré stroje. A ještě radši je přetváří v něco bláznivého. Jeho...

Najdete na iDNES.cz