Diskuse k článku

Pozor na padělané dálniční známky, varuje policie

Policie zachytila několik desítek padělaných dálničních známek. Řidiči se proto musí připravit na důsledné kontroly kupónů opravňujících k jízdě po dálnici nebo silnici pro motorová vozidla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sergio

nedonutí mne sundat známku a už vůbec

 jit si koupit novou, vyřechtal bych se jim do ksichtu a ještě než by mne ranila mrtvice vzteky,poslal bych je tam, kam chodí Šimonovský, Sobotka a Pablbek s grosákama jen pěšky.Pouze bych jim zdělil,kde jsem nakoupil onu již tak předraženou "známku"na ty naše skvělé dálnice,jež svou kvalitou si zasloží tak cenu do 300Kč.!!

 

0/0
29.4.2006 20:21

komunisti_sou_svine

Vytištěný na nějaké laserovce...

...tak to jsou docela střelci hoši...;-D

0/0
29.4.2006 11:24

Věra

Má to zase stát, potažmo ministerstvo financí a vnitra dobře promyšlené

Zloděj zůstane zlodějem. Nejdříve se dají do oběhu padělky, které není možné zjistit bez znalostí a lupy v ruce (každý lupu určitě nosí v kapse, stejně jako detektor bankovek) a ve finále policajti Vás asi donutí sundat samolepku ze skla, případně Vám asi vyříznou sklo a donutí Vás jít si koupit další známku.Pochopitelně můžete žalovat o náhradu škody neznámého pachatele, ale je Vám to houby platné, známka je cenově do 1tisíce korun. Mají to orgáni dobře vymyšlené.Nehledě na skutečnost, že není jisté, že zrovna to, co máte na skle je doopravdy padělek. Co když se mýlí příslušník, který špatně vidí? Sundá Vám pravou známku a Vy mu musíte věřit, že se jedná o padělek. Správně by Vás měl odškodnit stát, když chce onu známku jako důkaz pro trestní řízení, tedy by Vám měl vydat novou pravou známku a škodu požadovat po pachateli, až ho objeví a zavře a nikoliv po Vás. Vy jste přeci už jednou cenu za známku zaplatili. Nemůžete za to, že není pravá, to nemůže předpokládat nikdo.

0/0
28.4.2006 20:35

Aladin

Re: Má to zase stát, potažmo ministerstvo financí a vnitra dobře promyšlené

Meleš nesmysly, to by si pak mohl každý vytisknout svoji známku, a pak si ji nechat zaplatit od státu.

0/0
1.5.2006 13:20

demik

Ze se to vubec vyplati padelat,

vzdyt to musi byt taky docela pracny...

0/0
28.4.2006 16:46

Jintaj

Re: Ze se to vubec vyplati padelat,

Po pravdě řečeno, pokud máte scanner s dostatečným rozlišením a barevnou tiskárnu, neměl by být problém si udělat věrnou kopii a vytisknout ji např. na fólii pro zpětný projektor. Problém by byl nanejvýš s holografickým ochranným prvkem, nicméně takovouto samolepku by poliši jen stěží zjistili při běžné kontrole.....

0/0
28.4.2006 16:54

Děsos

Nejujetější je povinnost...

...vozit s sebou ten kontrolní kupón. Nechápu proč...? Na samolepce přece musí být napsána RZ vozidla a pokud je nalepená na skle, stěží může být zneužita v dalším vozidle. Navíc ten kupon se snadno někde ztratí nebo zapomene (s ohledme na jeho tvar a velikost) Osobně jsem to vyřešil tak, že jsem jej nalepil na malý techničák, abych jej nezapomínal doma. Ale nevím, co mi na to řeknou poliši, až mě budou kryštofovat.......!!Rv>-(Y)

0/0
28.4.2006 16:24

Mak1

Takže předpokládám,

že kdybych měl padělek ( který jsem si poctivě koupil u pumpy ), tak bych dostal půl mega pokuty ....

0/0
28.4.2006 14:04

den

Re: Takže předpokládám,

No jistě, kdo kupuje známky bez lupy a soudního znalce z oblasti padělků je hlupák a na ty má náš stát přísný metr. když vláda prošustruje miliardy tak je to nepostižitelné nedopatření odborníků na svých místech.

0/0
28.4.2006 14:18

231

Re: Takže předpokládám,

Ale mohl byste ji pak vymáhat po těch co Vám tu známku prodali. ;-)

0/0
28.4.2006 15:01

test

Re: Takže předpokládám,

Jasně - potrestáme poškozeného:http://www.nforce.cz/index.php

0/0
28.4.2006 17:29

Najdete na iDNES.cz