Největší malý volkswagen od dob brouka: Space Up!

aktualizováno 
Přesně tak mluví o svém překvapení pro Tokijský autosalon Volkswagen. Variace na téma "malé levné auto pro celý svět", která měla premiéru před šesti týdny ve Frankfurtu, se jmenuje Space Up!

VW space up! | foto: Volkswagen

Druhý člen "Nové malé rodiny - New Small Family" Volkswagen má už o pár dveří víc.

"Světová premiéra studie Up! ve Frankfurtu posloužila jako úvodní test k ověření toho, jak bude ‚Nová malá rodina‘ v Evropě přijata. A výsledek tohoto testu byl více než příznivý," říká Ulrich Hackenberg, ředitel technického vývoje automobilky.

Vysvětluje, že druhý člen rodiny předvádí, jak důsledně lze využít každý milimetr prostoru a to vše zabalit do hezkého kabátu.

popisek NEPŘEHLÉDNĚTE
VOLKSWAGEN UP! - FRANKFURTSKÝ KONCEPT

Walter de Silva, šéfdesignér Volkswagenu, říká, že mikrobusovitý up!: "... využívá maximum prostoru poskytovaného nejmenší platformou."

Space Up! má nabídnout na půdorysu o délce 3,68 metru a šířce 1,63 metru prostor mnohem většího vozu. Koncepce vychází ve značné míře z umístění pohonu: "K prostředí ohleduplné zážehové, vznětové a elektrické agregáty budoucí rodiny Up! budou vždy umístěny v zádi - stejně jako to v minulosti bylo u brouka a u minibusu Bulli," píše se v prohlášení automobilky.

Space up! je přesně o 23 centimetrů delší než frankfurtský up!, rozvor zůstal na délce 2,56 metru. Oproti třídveřovému bráchovi narostl také o čtyři centimetry do výšky 1,54 m.

Mikromobil, který tvůrci prezentují jako kombík, má šest dveří. Na zádi totiž najdeme dvoukřídlé dveře, za které lze naložit 220 až 1005 litrů. Interiér je čtyřmístný, je lépe přístupný díky dveřím, které se křídlově otevírají proti sobě. Řada funkcí se ovládá prostřednictvím dotykové obrazovky s trojrozměrnou grafikou a bezdotykovými spínači.

Lavicové zadní sedadlo je vybaveno dvěma integrovanými dětskými sedačkami. Sedadla jsou vytvarována ze vzdušné pěny airflow, která se automaticky přizpůsobuje individuální anatomii. S výjimkou sedadla řidiče se všechna dají skládat, vyjímat a otáčet.

VW space up!VW space up!VW space up!VW space up!VW space up!VW space up!VW space up!VW space up!VW space up!VW space up!VW space up!VW space up!VW space up!VW space up!VW space up!VW space up!VW space up!VW space up! 


Autor:

Nejčtenější

Řidička kamionu vypráví: učila ji máma, do imigrantských přístavů se bojí

Osmadvacetiletá kamioňačka Veronika Kubínová

Tlačí se do profese, která odjakživa patřila chlapům. Však si od nich na cestách také občas vyslechnou něco peprného....

Problém s oxidy dusíku vyřeší zrušení limitů pevných částic, míní expert

Ilustrační snímek

V Německu je překračování hodnot škodlivin v autodopravě diskutovaným tématem. Přibývá měst, kde na některých úsecích...

VW chce ovládnout trh s elektromobily. Techniku nabízí i konkurenci

Nová platforma koncernu Volkswagen pro elektrická auta

Koncern Volkswagen staví svůj úspěch už po dekády na sílení komponent a unifikaci techniky. Sází na systém jednotných...

První jízda: nový Mercedes GLE se do zatáčky naklápí jako motorka

Mercedes představuje čtvrtou generaci třídy GLE.

Čtvrtá generace třídy GLE má mezi kvanty současných SUV modelů Mercedes-Benz zvláštní postavení. Přímo totiž navazuje...

První jízda novou elektrokiou: nelže o dojezdu a je příjemně normální

Kia e-Niro

Dojezd je asi jednou z nejvíce diskutovaných nevýhod elektromobilů. Situace se ale lepší a důkazem toho je i nová Kia...

Další z rubriky

GM bude neziskovka na elektrovozy, vydělává však na plnotučných Amerikách

Chevrolet Silverado

Aktuálně si musí šéfové automobilek často připadat jak blázni. Nabízejí auta, která jsou žádaná, dosahují rekordních...

První jízda: nový Mercedes GLE se do zatáčky naklápí jako motorka

Mercedes představuje čtvrtou generaci třídy GLE.

Čtvrtá generace třídy GLE má mezi kvanty současných SUV modelů Mercedes-Benz zvláštní postavení. Přímo totiž navazuje...

Kráska za volantem fekálního vozu: Práci mužům neberu. Nechtějí ji dělat

Ženy za volantem: Veronika Viktorinová jezdí s fekálním vozem

Tlačí se do profese, která odjakživa patřila mužům. Však si od nich na cestách také občas vyslechnou něco peprného....

Najdete na iDNES.cz