Nejumyvatelnější auto roku? Chrysler 300C

  14:59aktualizováno  14:59
Myslíte si, že máte nejčistější auto široko daleko? Trávíte celé víkendy šlechtěním, masáží a voskováním laku svého plechového krasavce? Nechte si poradit od amerických expertů! V texaském San Antoniu právě vyhlásili nejlépe umyvatelné auto.

Chcete-li soutěž o nejčistější auto ulice vyhrát, pořiďte si Chrysler 300C. Po opuštění myčky se bude blyštit jako zrcadlo.

Nad excentričností Američanů se dnes už příliš nedivíme. Věděli jste ale, že existuje organizace sdružující všechno a všechny, kteří umývají auta?

Na veletrhu Car Care World Expo, který se zabývá péčí o auta, v texaském San Antoniu organizace honosící se jménem International Carwash Association vyhlásila auto, které se nejlépe umývá.

Pro tento rok si primát odnesl "služebák Al Caponeho hochů"  - Chrysler 300C.

Nářadíčko pro Al Caponeho: Chrysler 300C SRT8

Úšklebky stranou! Nejumyvatelnější auto volí odborná porota už několik let. Porotci vybírají z aut, která jí navrhnou přímo zaměstnanci automyček.

V odvětví péče o auto se v americe utratí 24 miliard dolarů, i proto se o "umývací disciplíny" zajímají samotné automobilky.

Joe Grace, manažer zodpovědný za vývoj Chrysleru 300 C, je tak na úspěch "svého" auta patřičně hrdý. Mimo jiné prohlásil: "Zvýšili jsme úroveň kvality a důrazu na detail při vývoji všech vozů skupiny Chrysler. Nic jsme neopomněli, i detaily typu dvířek nádrže, nebo loga automobilky jsme navrhovali  bez výstupků tak, aby nepřekážely při umývání."

Auto, které se nejlépe umývá, vyhlašuje International Carwash Association od roku 2001.

Vítězné vozy předchozích ročníků: 

2004

Chrysler 300 M

2003

Honda Accord

2002

Toyota Camry

2001

Chevrolet Monte Carlo

Málokterý řidič asi tuší, že při navrhování vozidla, kterým jezdí, konstruktéři myslí i na to, jak dobře/špatně se auto bude umývat.

Porota zohledňuje množství parametrů, například: "měkkost" linií, za které se zachycuje špína, ozdoby, které nevystupují příliš z karoserie, tvarování nárazníků, tvar zrcátek. Porotce zajímá, je-li anténa zasunovací, pevná, nebo integrovaná do některého z oken. Oblibu nemají v nejrůznějších spojlerech, do jejichž záhybů se špína ráda schovává. Obhlédnou také umístění stěračů.

Pro letošek se za první "třístovkou" umístily Ford 500 a Toyota Avalon.

A co vy? Máte nejnablýskanější auto v okolí, nebo se k němu bojíte přiblížit v něčem jiném, než jsou montérky a holinky?

Autoři:

Nejčtenější

Řidička kamionu vypráví: učila ji máma, do imigrantských přístavů se bojí

Osmadvacetiletá kamioňačka Veronika Kubínová

Tlačí se do profese, která odjakživa patřila chlapům. Však si od nich na cestách také občas vyslechnou něco peprného....

Problém s oxidy dusíku vyřeší zrušení limitů pevných částic, míní expert

Ilustrační snímek

V Německu je překračování hodnot škodlivin v autodopravě diskutovaným tématem. Přibývá měst, kde na některých úsecích...

VW chce ovládnout trh s elektromobily. Techniku nabízí i konkurenci

Nová platforma koncernu Volkswagen pro elektrická auta

Koncern Volkswagen staví svůj úspěch už po dekády na sílení komponent a unifikaci techniky. Sází na systém jednotných...

Kráska za volantem fekálního vozu: Práci mužům neberu. Nechtějí ji dělat

Ženy za volantem: Veronika Viktorinová jezdí s fekálním vozem

Tlačí se do profese, která odjakživa patřila mužům. Však si od nich na cestách také občas vyslechnou něco peprného....

První jízda: nový Mercedes GLE se do zatáčky naklápí jako motorka

Mercedes představuje čtvrtou generaci třídy GLE.

Čtvrtá generace třídy GLE má mezi kvanty současných SUV modelů Mercedes-Benz zvláštní postavení. Přímo totiž navazuje...

Další z rubriky

VW chce ovládnout trh s elektromobily. Techniku nabízí i konkurenci

Nová platforma koncernu Volkswagen pro elektrická auta

Koncern Volkswagen staví svůj úspěch už po dekády na sílení komponent a unifikaci techniky. Sází na systém jednotných...

Ford se kvůli brexitu připravuje na odchod z Británie

Ford Focus

Americká automobilka Ford Motor sdělila britské premiérce Therese Mayové, že zintenzivnila své přípravy na přesun...

ANALÝZA: Konec levných časů, auta už budou jen zdražovat

Ilustrační snímek

Za poslední dva roky nová auta podražila, mnohá dost výrazně. A zvyšování cen bude pokračovat, lépe už nebude. Srovnali...

Najdete na iDNES.cz