Diskuse k článku

Mýtné brány budou měřit rychlost

Policie se rozhodla pro další krok, jak zabránit řidičům v příliš rychlé jízdě po dálnicích. Od příštího roku chce na desítky mýtných bran instalovat radary s kamerami. Podle firmy Kapsch, která elektronické mýtné v Česku provozuje, to není problém.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

chrlic

Dapik je asi pěknej komouš!!!

Ti by také nejraději zatýkali ty co ještě nic neprovedli prostě jen tak z prevence. Přirovnání k Minority Report je opravdu trefné. Určitě bych se nechtěl dožít toho až pojedu s milenkou na výlet a posléze mne přijdou vydírat nějaký zasraný policajti o jejihž čestnosti mne v tomhle státě nikdo nepřesvědčí. Sorry jsem celkem normální chlap s normálníma potřebama a nechtěl bych aby se mi nějakej chcípáček od kamery montoval do života.

0/0
15.6.2007 20:43

Dapik

Prevence byla vždy nejlevnější...!

Fascinují mě příspěvky,kdy lidé tvrdí,že když jim stát omezuje možnost podvádět,tak jde o omezování svobody jedince..:))))  Nebo TO je ta základní svoboda ?? I na úkor omezení ostatních?(újma na zdraví při nehodě).Jenže když nejde podvádět,to se pak musí pracovat,že..:)))...a chovat se podle pravidel,která NĚKOMU nevyhovují.Přece není na jedinci,aby "sám pro sebe" znovu hodnotil zákon,zda je dobrý či ne - prostě platí,tak ho dodržuj! Nevyhovuje Ti - zasad se o změnu! A jsme u voleb - nevolte lemply,kteří jen slibují a na nás obyčejný lidi serou...!

Prevence byla vždy nejlevnější - proč drahý systém,když stačí ZADARMO nepřipustit přihlásit vozidlo,které konstrukčně není schopné jet více jak povolenou rychlostí . Komu vadí kamery,odposlechy-jen tomu,kdo má co skrývat..!Jenže to by pak ani Ti "pánové nahoře" nemohli podvádět (a vydělávat na drahých autech)...:)))))) Nevěřte nikomu - i Ti,co tento systém nyní vymýšlí,dělaj to jen k vlastnímu prospěchu..:))))

0/0
16.1.2007 8:29

T.

Re: Prevence byla vždy nejlevnější...!

Dobrá prevence proti zločinnosti byla popsána ve filmu Minority Report. To byste chtěl? Argument "Komu vadí odposlechy ... atd. - jen tomu, kdo má co skrývat" - to je neuvěřitelné, že to někdo může myslet vážně. Doufám, že Vy to nejste... To může říci jen někdo, kdo si neváží vlastní svobody... a svoboda je možnost rozhodování. Chci páchat dobro z vlastního přesvědčení a ne proto, že mne k tomu nutí státní mašinerie! Chci mít i svobodu dělat něco, o čem si ostatní myslí, že to není správné! Nechci, aby o mně stát věděl víc, než nezbytně potřebuje! Nechci!!! Ať si policajti fotí všechny, co poruší nejvyšší povolenou rychlost, ale nechci, aby průběžně sledovali všechny! Vždyť je to zvrácené! To už opravdu stačí nastrčit do každého auta GPS, zabudovat tachografy a technicky umožnit řízení auta jen se současním snímáním oční rohovky. Policie bude okamžitě vědět, kdo kdy porušil jaké nařízení a kdo způsobil jakou nehodu a kdo byl vlastně za volantem. To opravdu chcete? Já tedy ne!

0/0
16.1.2007 14:42

Emil

Je to jen začátek

.... rychlostí to začne, pak budou vyhodnocovat obličeje, jestli někdo není hledaný, či nedluží za pokutu, pak přijdou záznamy finančnímu úřadu, kterej bude data používat pro kontrolu deníků jízd firemních aut, atd. atd. Policejní stát je myslím pouze začátek ;-(

0/0
15.1.2007 20:15

Dapik

Re: Je to jen začátek

Proč policejní stát ?

Myslím,že by ses na to díval jinak,kdyby Ti někdo zabil dítě,a policie by ho marně hledala nebo jsi byl majitelem auta a zaměstnanec by si s ním za tvé peníze stavěl barák...:)))

Nebo-li,opět vlastní osobnost jedince potlačuje práva ostatních....to je vpořádku,do určité míry,protože tato vlastnost zajištuje přežití druhu jako takového,ale přece jen - jsme LIDI,nejsme trošku myšlením už dál ??? Chcete Demokracii,ale naprostá většina si ji plete s anarchií....!

0/0
16.1.2007 8:41

sedlonj23

Prasárny...

Ať mě už nikdo neštve, ale největší dobytek je ten co nesleduje provoz... Jestli jedu 110, 150, nebo 220 může být každému z Vás ukradené, v zákoně je jasně že máte uvolnit cestu rychleji jedoucím vozidlům... Sám na to nemám auto, takže když se za mnou někdo řítí tak prostě uhnu ať si jede... Samotného mě pak s.re když mi tam někdo najede a já musím jak kretén brzdit... Vadí mi když ve městě někdo jede vlevo na 70-tce 50... Já pak kličkuji, jsem nebezpečný pro všechny kolem a sám pro sebe... Nestačilo by tedy jet vpravo? Pak mají všichni za dobytka mě, ale já přeci jedu 70... Takže není náhodou dobytek ten v tom levém pruhu, který toto způsobuje???!!!

Proto říkám: "Čumte kolem sebe a bude lépe"

Kolik mrtvých bylo na dálnici?! Je jich minimum... Takhle se každý pojede vyřádit, když to tak musím napsat někam na okresku, kde se neměří a bude ostatním ještě nebezpečnější...

0/0
15.1.2007 17:41

Zdenek

Re: Prasárny...

To, jestli jedes 220 nikomu neni ukradene. Prekracujes timto povolenou rychlost a i kdybys mel nejlepsi auto na svete, tak nevylepsis sve smysly. Proste jsi chudak a svymi nazory jsi i nebezpecny. Chapu tvuj postoj, kdyz nekdo zbytecne omezuje provoz, s tim souhlasim,ale nepreji ti, aby tobe nebo nekomu z tve rodiny nejaky podobny chudak jako ty ublizil. To si potom v hlave premitas, jestli jet povolenou rychlosti nebo ne.Rv

0/0
16.1.2007 7:50

sedlonj23

Re: Re: Prasárny...

Já píšu že v zákoně je, že máš povinnost umožnit jízdu rychleji jedoucím vozidlům... Je tady snad někde něco o tom kolik jede?

Že mě nazýváš chudákem je od tebe hezké, ale jestli sis nevšiml, tak píši že nemám auto, které je na takovéto rychlosti, tudíž to sám nedělám, ale strašně mi vadí bezohlednost těch co mu tam najedou a sami si neuvědomují, že když to do nich napálí tak sice nehodu nezaviní, ale schytají to úplně stejně, ne-li hůř, protože ten co jede rychle má pořeci jen pevnější auto... To je jako napřechodu, je sice hezké, že tam někdo někomu vběhne, vleze a nezaviní to, ale nohy mu to nevrátí, nebo dokonce život, proto znovu píšu STAČÍ ČUMĚT OKOLO SEBE A NIC SE TAKOV0HO NEMUSÍ STÁT!!!

V čem jsi lepší když mu tam najedeš? Předpokládám že jsi jeden z těch co se pak byví na tom když na něj někdo bliká a myslí si o něm že je to dtrašnej kretén, ale ten hlupák jsi ty... Stačí nedělat naschvály... On se kolem v klidu prořítí a pak se do levého pruhu můžes zařadit a bezpečně...

0/0
16.1.2007 8:44

regazzi

Re: Prasárny...

Toto je kvalitní názor R^

0/0
16.1.2007 8:35

Dapik

Re: Prasárny...

:)))) Náležitý příklad,jak se dá zákon "otočit" tak,jak NĚKOMU vyhovuje.

V zákoně je také stanovena nejvyšší povolená rychlost,nebo-li kdo ji překračuje,páchá trestný čin.Jiný zákon ale stanovuje občanovi tohoto státu povinnost ZABRÁNIT trestnému činu ! (pokud neohrozí svůj život a zdraví).

Aha,a ted mudruj,kdo je v právu...ale především - dodržuj,co platí - nelíbí ? Tak se dej do politiky a ZMĚN ho PRO VŠECHNY !!!!  Jenže - to Tě pak zas nebude bavit,protože pojedeš stejně rychle jako ostatní.....to je totiž kořen věci:))))

0/0
16.1.2007 8:49

sedlonj23

Re: Re: Prasárny...

Takže když někdo pojede 220, ty mu tam vjedeš tak se sám neohrožuješ? Ohrožuješ! Ohrožuješ nejen sebe, ale i všechny okolo, způsobíš nehodu, o Vás se nabourají další auta, ale hlavně že jsi mu hrdino ukázal jak se má jezdit!

A o tom je to co píšu! Prostě bezohlednost!!! A porsím znovu si to po mě přečti, nemám na to auto a nejezdím tak!!! Jen prostě nikoho neohrožuju a neomezuju, tak jak to bylo v autoškole!!!

0/0
16.1.2007 9:04

Dapik

Re: Re: Re: Prasárny...

však nikdo netvrdí,že někoho ohrožuješ...:)

Nevidím ale důvod,proč by měl "někdo" ohrožovat "mě" - máme rovnoprávnost.... Základ je,že zákon platí pro všechny - i pro policejního ředitele...a vzhledem k tomu,že jsou jedinci,co ho porušují a není na ně metr,o to víc by to stát měl tvrději trestat. Doživotně brát řidičáky - ti lidi se totiž nezmění.Jen - proč tak DRAHÝ systém,když to jde udělat PODSTATNĚ levněji ? :)) To jsou hospodáři....i krávu bych jim měl strach dát podojit,aby to nez*urvili !

0/0
16.1.2007 9:15

sedlonj23

Re: Re: Re: Re: Prasárny...

Když ale do levého pruhu vjedeš v klidu až on tě mine, tak neohrozí on tebe a ani ty jeho, proč půlka lidí jede v lévém jen co spatří auto vpravo jak jede v dálce na obzoru...

0/0
16.1.2007 9:22

Dapik

Re: Re: Re: Prasárny...

...mimochodem - mysle jsi bezohlednost k bezohlednému ?? :))  Ten si ji přece ale zaslouží,když na ostatní prdí,ne ?

0/0
16.1.2007 9:20

sedlonj23

Re: Re: Re: Re: Prasárny...

čím je ale bezohledný jen tím že jede rychle, vždyť to samo o ničme není. Jestli si chce někde rozbít držku, tak já to přece nebudu urychlovat, ať mě hezky mine a rozbije si ji sám někde o strom...

Ale já prostě zastávám názor že tohle je bozohlednost a hlavně nepozornost, z toho je většina nehod, ne z toho že jel rychle...  

0/0
16.1.2007 9:25

Dapik

Re: Re: Re: Re: Re: Prasárny...

No vidíš-já si to nemyslím.Je jen otázka času,kdy rychlostí někoho ohrozí,a pak třeba zničí život více lidem.Takže opět prevence.Zákon,který nařizuje zabránit trest.činu,to nedělá jen v případě Tvého ohrožení,protože to nemůže,ale NEZAKAZUJE Ti to,takže je prostor pro Tvé rozhodnutí - na rozdíl,od toho,co jede rychle,ten zákon porušil,pak zaslouží trest.Podaří se tyto lidi někdy vymýtit ? Určitě rychleji,když se o to zasadíme všichni - ustupováním sice přežijem,ale budou nás stále dál terorizovat...

0/0
16.1.2007 9:42

sedlonj23

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prasárny...

Ale já to tak neberu, budu stále opakovat, vše je hlavně o nepozornosti!

Přežít chci a proto mu tam logicky nevjedu, stejně tak ale nechci nikoho omezovat, samotnému mi to vadí...

Prevence je prada! To souhlasím, ale kolik mrtvých je na dálnici? Minimum!!! Všichni bourají na okreskách, do stromů, lítají do příkopů, lidé umírají na přechodech, ale to přece není o rychlosti ale o nepozornosti, chlast samozřejmě patří jinam...

0/0
16.1.2007 9:52

Dapik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prasárny...

Já to samozřejmě taky nedělám - nemám tu odvahu a chci přežít.Nepovažuju to ale za bezohlednost,pokud v levým jede max.povolenou rychlostí ikdyž brzdí auta za ním - zabranuje totiž po právu trest.činu. A taky zastávám názor,že platím státu dost,aby on se postaral o potrestání takovýchto jedinců.Jen mi vadí,že to nedělá - a když jo,tak jen někoho a velmi draze ! Husákovu řidiči měli dávno sebrat řidičák na furt,a on,který má na dodržování zákona dohlížet,dávno odstoupit. Jen další mafián.

0/0
16.1.2007 10:08

Mak1

Praha - Brno

To jako, že si mě za Prahou zaregistrují, já si pojedu 180, v půlce cesty se stavím na kafe a u Brna jim vyjde, že jsem jel 120 ??? ;-D;-D

0/0
15.1.2007 8:28

Flasi

Re: Praha - Brno

Pokud budou mezi Prahou a Brnem pouze 2 kamery, pak máte pravdu. Nicméně na to bych opravdu nespoléhal :-)

0/0
15.1.2007 10:44

datel.gambler

jestli to tak půjde dál...

...že nás těma bránama budou čím dál víc sledovat, tak bude mít čím dál víc lidí zájem na tom, aby nefungovaly. Nemyslím si, že by byly příliš odolné proti vandalům. Možná by stačilo vyřadit ten dieselagregát...

0/0
13.1.2007 23:15

Si0

Re: jestli to tak půjde dál...

Co třeba poškozování veřejně prospěšného zařízení? A co tam přidat nějaké bezpečnostní kamery pro odhalení pachatele?

0/0
15.1.2007 12:55

Petr

se vám divím

Se divím vždyť je jedno jestli jedete 130 nebo 170Km v té rychlosti jste stejně na kaši. Tak jaképak snížení. Na dálnicich bych povolil 150 a zbytek tak jak je;-D;-D

0/0
13.1.2007 20:32

venda

konečně

Proč takový taškařice.

Já chci bezpečný silnice a dálnice a chci to co nejdřív ! Proč to dělaj tak složitě v době satelitů a GSM ? Já bych začal tim že bych dal každýmu čip do auta. Kdo by nemněl čip přišel by okamžitě o řidičský oprávnění.

Další nutnost je snížit rychlostní limity na 40 - 80 - 110. Ve švédsku a finsku maj dokonce na dálnicich jen 90 až 100 a taky to dodržujou.

A dávat za příklad skopčáky z německa který jezděj jak blázni a dobytek i nad 130 to je nebezpečný ! I kdiby měla rychlost 40 - 80 - 110 zachránit jeden život tak je to přínos.

0/0
13.1.2007 17:54

Honza

Re: konečně

A kde máte jistotu, že  40 - 80 - 110 jsou ty správné rychlosti? Není to náhodou 30 - 70 - 90, nebo třeba 20 - 50 - 70? A co kdyby před každým autem běhal někdo s praporkem? To už tady bylo a nějak se to neosvědčilo. Bezpečnost na silnicích není jenom o rychlosti. Je to o plynulosti, ohleduplnosti a pozornosti.

0/0
13.1.2007 18:33

normální řidič

Re: Re: konečně

co vám furt všem vadí snížení rychlosti a ještě větši pokuty ? Lidi uznejte konečně že se jezdí rychle. Po dálnici se řítěj auta 130-cítkou a každou chvíli někdo umře. Tu 30 v obci bych dal dvacet metrů před každým přechodem jinak bych nechal 50, mimo obec bych dal těch 80 a na dálnici 100 - 110 podle uvážení odborníků na bezpečnost.  

A brát si za příklad němce je hloupost. Ty sou zvyklí jezdit 150 - 160 a maj lepší auta než my. Já mám Fábii a nad 110 -120 ji nehoním, proč taky.

0/0
13.1.2007 18:46

honza158

Re: Re: Re: konečně

;-DRv

0/0
13.1.2007 18:49

Mak1

Re: Re: Re: konečně

.... kdybys měl Meďáka, viděl bys to jinak .....

0/0
13.1.2007 20:11

Bubrak

Re: Re: Re: konečně

Vcera jsem jel zrovna s Fabii 1.9SDI, a 160 byla vecer kolem 22h na poloprazdne dalnici takova normalni rychlost, jednou jsem se pristihl pri 180. Neni to tolik o vozovem parku, s horsim autem (obecne) kazdy muze jet pomaleji, limit neznamena nutnost. Jezdete si 110 a ostatni nechte jezdit rychleji, kdyz chteji. Dulezita je ohleduplnost, nikoliv samotna rychlost.

0/0
15.1.2007 0:09

Mak1

Re: konečně

Bože, ty seš ale hovado ......;-(. Pokud chceš bezpečný dálnice, tak by se měli dát peníze nejdřív na jejich opravu, aby nepřipomínaly tankodromy. Ale dát radary nad polňačky - to může fakt vymyslet jenom magor(Y)

0/0
13.1.2007 20:10

Si0

Re: konečně

Nejvíc životů bude zachráněno, až se vrátime k praporkovému zákonu.

0/0
15.1.2007 12:56

Dapik

Re: konečně

Proč čip do auta - já bych dal rovnou každému do těla.....!

...JENŽE....

kde vezmete jistotu,že ten,kdo bude "čip ovládat" toho nezneužije k vlastnímu prospěchu a manipulaci s ostatními lidmi ?! Proto nelze nic takového dopustit ! At hodí kamenem ten,kdo je spravedlivý...! Nenajdete nikoho,protože je to proti přírodě....jakýkoli druh či společnost,co akceptovala kolektivní a morální spravedlnost - nepřežila.

0/0
16.1.2007 9:02

lev1

Stává...

Nesmíme dopustit aby se znovu u nás stal policejní stát - jako za komunismu, aby nás hlídali a policie poroučela co můžem a co ne.... začne to na silnici a konče obušky ....:-©:-© Jestli se zachránilo 100 životů tak o to více se utopilo - každý to máme spočítané: někdo na silnici _ někdo ve vodě....;-O

0/0
13.1.2007 13:26

medick

Re: Stává...

Předpokládám, že Anglii nebo Nizozemsko považuješ za svobodnou zemi. A přesto tam měří rychlost pevně instalované radary každých 25-50 km. Ve městech a na okreskách dokonce někde každých 10 km.

0/0
13.1.2007 13:35

Ben

Re: Re: Stává...

Nepovažuju. Jsou to chudáci..a nás to čeká taky Rv

0/0
13.1.2007 18:10

VitaminS

Re: Stává...

Pokud policejní stát spočívá  tvrdém postihování lidí, co jezdí jako dobytek, tak se na něj těšim

0/0
13.1.2007 15:06

honza158

Re: Re: Stává...

Jak byste nazval ridice na nemeckych dalnicich ? O nekterych uz si opravdu zacinam myslet, ze jsou opravdu jednodusi - rychlost=dobytek.

0/0
13.1.2007 16:06

Ben

Re: Re: Re: Stává...

Tihle jednodušší spoluobčané totiž nerozlišují, pro ně "rychlá jízda" = "dobytek"...  Oni za to snad ani nemohou -  přitom sami jezdí často právě jako ten dobytek. Ale pěkně v limitu ;-D;-D 

0/0
13.1.2007 18:09

normální řidič

Re: Re: Re: Stává...

Před dvěma rokama sem jel po německý dálnici a musím říct - sou to hazardéři a nechci aby se u nás dělala stejná chyba. Několikrát nás míjel němci ktarý jeli snad 170 a výš.  Lidi to chcete jezdit jako blázni 150 a ohrožovat nás ostatní ?

0/0
13.1.2007 18:52

honza158

Re: Re: Re: Re: Stává...

160 bez ohrozovani

0/0
13.1.2007 19:31

Bubrak

Re: Re: Re: Re: Stává...

Co je hazardu na tom ze Vas nekdo predjel ve 170??? Pred lety, kdyz byl limit 110 byste to same rekl o nekom kdo vas predjede v Nemecku ve 130. Je to cele nesmysl. Je akorat videt, ze pouze nejste na vyssi rychlosti zvykly, je to pro Vas neco pohadkoveho a vubec si nedokazete predstavit co to vubec znamena jet takovyma rychlostma. Proto se o nich radeji nevyjadrujte.

0/0
15.1.2007 0:12

AAA

Re: Re: Re: Re: Stává...

A dokonce .... povazte tu HRUZU ... nektery z nich mohli byt i TEZCE OZRALI ... tedy az 0.5 promile ... dle nasich zakonu tezky zlocin!!! Ja se vzdycky v Nemecku klepu strachem o zivot a tesim se domu a citim se teprve bezpecne az mi prvni policejni hlidka zkontoluje lekarnicku... Fakt nechapu jaktoze se nemci jeste nepozabijeli navzajem!

0/0
15.1.2007 14:56

VitaminS

Re: Re: Re: Stává...

Ani v tebou zmíněném německu nelze jezdit beztrestně na 110 200 km a pod. Jednou je rychlost omezená (asi z nějakýho důvodu, na tom se snad shodnem), tak je nutné si dodrřžování těchto pravidel vynucovat.

0/0
15.1.2007 13:44

scalia

Statistika?

Zajimalo by me jake procento nehod na dalnici je zpusobeno rychlou jizdou? To ze me bude sledovat kamera me omezuje v osobni svobode. Ted kdyz jedu po praze uz nedelam nic jinyho jen koukam na tachometr abych nahodou nejel rychleji a jestli to same bude i na dalnici tak toto je buzerace. V obci at merej ale mino obec na dalnici je moje vec jestli jedu 130 nebo 150 to uz neni tak velky rozdil (pokud neridite skodu 120)

0/0
13.1.2007 13:03

goober

Proč ne?

Hlavně by bylo dobré předem řidiče upozornit, že úsek může být monitorován. Nejde o to, aby se vybralo co nejvíce pokut, ale aby se snížila rychlost řidičů na předepsanou rychlost a tím se snížila nehodovost.

P.S.: Myslím, že policejní prezident Husák bude mít velké problémy ;-D

0/0
13.1.2007 12:53

Jirrka

Re: Proč ne?

Ten už má RZku v seznamu značek, které budou "nečitelné";-D

0/0
13.1.2007 13:15

QuuQ

pryč z dálnic

Jediné co mě na tom teší je, že ušetřím za dálniční známku a když ze těch 200 koníků vezmu, tak po souběžné silnici s dálnicí tam budu dřív než se ploužit po dálnici 130... hurá na "starý"...

0/0
13.1.2007 12:49

Jirrka

Re: pryč z dálnic

To jo, akorát se budeš motat mezi kamiony, které tam už jezdí kvůli mýtnému ;-)

0/0
13.1.2007 13:16

Brainwashington

1984

[>-]:-P(Y)

0/0
13.1.2007 10:57

policista

zákon

My vás naučíme dodržovat zákon uvidíte ! ! Jen víc a víc kamer ať vás máme pořád pod dohledem ! ! Ať to stojí kolik chce. !!!!!!

0/0
13.1.2007 0:56

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Kdo létá, ničí planetu. Greta probouzí výčitky v mladé generaci

Letadla vyšla z módy, zatěžují prý klima. Když měla mladá aktivistka Greta Thunberg mluvit v OSN, do Ameriky radši...

Najdete na iDNES.cz