Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

VIDEO: Stradivariho štětec udělal z Mini unikát, vydraží se na iDNES.cz

  15:00
Luca Stradivari pomaloval Mini Cooper, pětidveřové provedení ikonického vozu mu posloužilo jako plátno. Jedinečný unikát, který se představil na festivalu Colours of Ostrava, jde do aukce na iDNES.cz. Česko je pro úspěšného italského architekta, designéra a nositele slavného jména druhým domovem.

Luca Stradivari je prapravnukem houslařského mistra Antonia Stradivariho, nejslavnějšího tvůrce hudebních nástrojů. Stradivari za svůj život vytvořil asi 1 100 houslí, viol, violoncell a kontrabasů. Do dneška se jich zachovalo přibližně 650, mají výjimečný zvuk a obrovskou cenu.

Luca Stradivari

Uznávaný italský architekt a designér, prapravnuk slavného italského houslaře Antonia Stradivariho, šíří odkaz rodu prostřednictvím Nadace Stradivari podporující talentované hudebníky. Kromě rodinné nadace působí především v oblasti luxusního interiérového designu ve společnosti Stradivari design. K České republice má silný vztah a Prahu považuje za svůj druhý domov. I díky své české přítelkyni.

Luca Stradivari hudební geny svého slavného prapředka podědil, vydal se ovšem na jinou dráhu, je z něj úspěšný architekt a designér. „Už nehraju. Každý člen rodiny Stradivari musí absolvovat alespoň tři roky konzervatoře. Je to starobylý zvyk,“ říká mimo jiné ve videorozhovoru pro iDNES.cz a dodává, že své dcery už ke studiu hudby nutit nechce. Luca navrhuje luxusní interiéry, pracuje jako architekt a zabývá se také průmyslovým designem. Mezi jeho české klienty patří například Lasvit, výrobce designových svítidel a uměleckých předmětů ze skla.

Potomka nejslavnějšího houslaře všech dob oslovil majitel skupiny CarTec Group Karel Kadlec a organizátoři festivalu Colours of Ostrava s netradičním úkolem. Jako plátno mu posloužila karoserie auta Mini Cooper, které dal do aukce právě Karel Kadlec.

Sám Stradivari řídí vůz značky Porsche. Mini je však také jedno z jeho oblíbených aut. Zaujal ho i festival Colours of Ostrava. „Jak název říká, je to velmi pestrý, mladistvý, živý festival. A tak musí být auto mladé, plné barev,“ konstatuje. A tak rozzářil jeho karoserii výraznými barevnými tahy. Pětidveřové provedení modelu ikonické značky dostalo kromě nezaměnitelného designu ještě pestrobarevný kabát, který vznikl v jediném exempláři. Luca na návrhu pracoval tři týdny.

Čtyřkolová hvězda ostravského festivalu nesoucí Stradivariho podpis je teď znovu na scéně, jde do aukce.

„Aukci pořádají zpravodajský portál iDNES.cz spolu s Nadačním fondem CarTec 20. září od 12:00. Její výtěžek podpoří mladou nadanou hudebnici,“ popisuje šéfredaktorka iDNES.cz Naděžda Petrová. Příběh mladé houslistky si budete moci přečíst už ve středu na auto.idnes.cz

Právě nadějné mladé hudebníky také podporuje nadace rodiny Stradivari, které je Luca prezidentem. Patronem aukce je Václav Hudeček, který v minulosti na jedny vypůjčené stradivárky hrál. Český houslový virtuos pomohl s výběrem hudební naděje, na jejíž další rozvoj výtěžek aukce půjde.

„Prapravnuk slavného italského houslaře Antonia Stradivariho naše Mini tak nádherně ozdobil zcela bez nároku na jakýkoliv honorář,“ říká Karel Kadlec, majitel skupiny CarTec Group, který je také hlavou celé akce.

Peníze pro nadanou Elišku Kukalovou

Přečtěte si celý příběh o talentované houslistce.

Vyvolávací cena jediného exempláře tohoto automobilu na světě je stanovena na pouhých 30 procent jeho odhadované hodnoty, tedy na 300 tisíc korun. Základní provedení pětidveřového Mini přitom obvykle startuje na 538 tisících. Z celkové částky získané v aukci půjde prostřednictví Nadačního Fondu CarTec minimálně 300 tisíc korun na podporu studia v zahraničí a další umělecký „rozjezd“ mladé houslistky s mimořádným talentem a pohnutým rodinným osudem. Podrobnosti najdete v Pravidlech aukce.

Vůz je nyní vystaven v Pařížské ulici před hotelem InterContinental, kde bude k vidění do 21. září.

Mini patří mezi nejslavnější auta vůbec. Britská značka, kterou dnes vlastní BMW, si zakládá na nezaměnitelném designu a skvělých zábavných jízdních vlastnostech. Pětidveřové provedení přidává navrch praktičnost.

  • Nejčtenější

Policisté tasí radary v pátek. Víme, kde budou měřit

18. dubna 2024

Číňanům jsme předali automobilový byznys na zlatém podnosu, říká šéf Brano

17. dubna 2024,  aktualizováno  18.4 16:25

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

S miniskútrem Tokio můžete bez řidičáku vyrazit na silnici i cyklostezku

18. dubna 2024

Tatra má nejmladšího šéfa vývoje v historii, třicetiletého veteránistu

23. dubna 2024

Slovenská superstar Kabaň namaluje auta pro Číňany. Dohlédne i na tvary MG

23. dubna 2024

Milánský ohňostroj kreativity. Podívejte se na auta trochu jinak

25. dubna 2024

VW chystá restart v Číně. Nový koncept jsme prozkoumali jako jediní na světě

24. dubna 2024

Tesla 3 je v ČR nejlevnější v historii, značce klesají prodeje

24. dubna 2024

Pozemní biz-jet startuje. Excentrický lexus inspiroval svět letecké dopravy

24. dubna 2024

Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO

Každý den po celý tento týden můžete vyhrávat jedinečné dárky od značky BEBELO.

Manželé Babišovi se rozcházejí, přejí si zachovat rodinnou harmonii

Bývalý fitness trenér Kavalír zrušil asistovanou sebevraždu, manželka je těhotná

Herečka Hunter Schaferová potvrdila románek se španělskou zpěvačkou

Největší mýty o zubní hygieně, kvůli kterým si můžete zničit chrup

Tenistka Markéta Vondroušová se po necelých dvou letech manželství rozvádí