Diskuse k článku

Čínská elektroautomobilka BYD chce prodávat své kopie v Evropě

Čínská automobilka BYD, která se výrazně zaměřuje na elektromobily, chce od roku 2012 prodávat svá auta v Evropě, i proto se přijela ukázat na autosalon do Ženevy. Americký investor Warren Buffett ale možná začíná cítit, že jeho investice nebyla tou pravou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

falda

Proč kopie?

Protože pocházejí z Číny? Ten Zeman měl před lety pravdu, že novináři jsou banda debilů!

0/0
23.3.2011 8:54

radik

Re: Proč kopie?

Asi proto, že 80% činských aut jsou kopie jiných aut ikdyž maji jiný logo.

0/0
23.3.2011 10:32

falda

Re: Proč kopie?

Víte, co to je kopie? Hovoříte o designu nebo o technickém řešení? V případě designu je to velmi subjektivní záležitost a s technickým řešením to nemá naprosto nic společného. Co se týká technického řešení, jsou čínské "kopie" často dokonalejší než originál. I kdybyste měl s těmi 80 % pravdu, tak to nikoho neopravňuje tvrdit, že jsou "kopie" i těch zbylých 20 %. Kromě toho si myslíte, že jinde se nekopíruje? Kdybych měl vycházet z Vaší logiky, tak bych mohl tvrdit, že všichni inženýři a doktoři by měli vrátit diplomy, protože 80 % procent z nich opsalo všechny písemnmé práce včetně závěrečné. Ono to občas chce používat na vše stejný metr, ne takový, který se právě hodí.

0/0
23.3.2011 17:16

radik

Re: Proč kopie?

Design je subjektivní záležitost? ;-D Ale když jsou tvary karoserie stejné, jen jiná světla nárazníky atd... tak to prostě je kopie ikdyž se snažily udělat všechno pro to aby to nebylo zřejmé na první pohled. ;-D čínská technika je dokonalejší? Kde žijete? To že tam vyrábí i sony apod. neznamená že technika je čínská - ta je japonská, jen se tam vyrábí. Ukažte mi jeden čínskej padělek oproti pravému výrobku který je lepší - dokonalejší... žádnej takovej neni. A vy si laskavě uvědomte že mezi kopií a inspirací z práce jiného je velkej rozdíl... už jste viděl že by škoda nebo audi udělalo auto který je na pohled stejný jako jiný BMW? Ne? V číně to je ale normální...

Myslet si že oni sami vyvijeli celé auto a jen náhodou vypadá téměř stejně jako jiné auto co už pár let jezdí je k smíchu... to si fakt může myslet jen ignorant.

0/0
23.3.2011 17:58

radik

Re: Proč kopie?

A bohužel těch 20% co nekopíruje mají tu smůlu že žijou ve společnosti

která kopíruje. To je jako s cik... ehm romama. Pár jich je slušnejch,

ale všichni si o nich myslíme svoje protože naprostá většina z nich je

nepřizpůsobivá - tak to prostě je.

0/0
23.3.2011 17:59

Najdete na iDNES.cz