Drahé parkování u letišť rozpoutává boj domorodců s dovolenkáři

aktualizováno 
Parkování u letišť stojí často nehorázné peníze. Na to, že parkujete v polích kdesi za městem, jsou to často částky, které se při delším prázdninovém pobytu skoro vyrovnají cenám za letenku. Dovolenkáři se tak snaží ušetřit, parkování „nadivoko“ se však zase nelíbí obyvatelům přilehlých čtvrtí.

Neznámý vandal v květnu 2018 pomaloval dva automobily zaparkované v obytné oblasti nedaleko letiště v britském Manchesteru. | foto: Greater Manchester Police Wythenshawe

Britové žijící poblíž bristolského letiště mají plné zuby špatně parkujících aut. Aby odnaučili neukázněné řidiče parkovat v uličkách a na silnicích poblíž letiště, obmotávají jejich auta strečovou fólií a pomazávají je vejci. V Manchesteru bojují drsněji - po autech malují barvou a vypouštějí jim pneumatiky.

Když se řidič Peugeotu 107 vracel v bristolském Lulgate ke svému vozu, zřejmě se nestačil divit: jeho auto bylo celé obmotáno strečovou fólií a poházené vejci.

Takovou daň si vybírají místní lidé za to, že na místě parkoval ilegálně. V bristolském Lulgate je tato situace prý častá: místo leží v těsné blízkosti letiště, a aby se cestující vyhnuli poplatkům za parkování na letišti, nechávají svá auta na cestách a v bočních uličkách. Navíc se často stává, že zcela zablokují cestu, uvedl server Autoevolution. A místní lidé, kteří jsou z takové bezohlednosti unavení, se proto rozhodli vzít spravedlnost do svých rukou.

Peugeota, jehož fotky zveřejnil Bristol Live, nejenže obmotali  fólií a poházeli vejci, dokonce vypustili jednu pneumatiku a na auto dopsali řidiči vzkaz: Pokud si můžete dovolit dovolenou, můžete si dovolit i parkování. Vše samozřejmě velkými písmeny, aby bylo jasno, jak naléhavá zpráva to je.

Autorem snímků z Bristol Live je dvaadvacetiletý Sam Lakner. Ten potvrdil, že ilegálně zaparkovaná auta jsou zde běžnou záležitostí a dodal, že místní za tuto podivnou pomstu neviní, protože jsou podle něj v právu.

„V místě, kde žiji, je to časté. Lidé prostě opustí svůj vůz v boční uličce i na několik dní. Nedokážu pochopit, proč parkují takhle. Myslím, že místní už toho mají dost,“ dodal Lakner s tím, že jednou dokonce viděl tři auta zaparkovaná tak, že byl zablokovaný celý jízdní pruh. Řidiči se je totiž nenamáhali ani přistavit k obrubníku.

Podle Bristol Live jsou v tom však řidiči občas nevině, a to pokud si auta zaparkují na neautorizovaných parkovištích. Pracovníci parkovišť totiž často počkají, až lidé nastoupí do letadla a poté vezmou klíče od jejich auta, přeparkují je někde dál na silnici nebo na pole, kde nejsou pod dohledem, jen aby měli dostatečnou kapacitu. Řidiči prý tak často ani neví, kde jejich auto parkuje.

Nelegální parkoviště u bristolského letiště:

V Manchesteru neparkujte

Bristolský případ agrese vůči špatně zaparkovaným autům není ojedinělý. Podobný se objevil letos v květnu u letiště v Manchesteru. Někdo z tamních pomaloval a zničil dvě auta bílými nápisy „tady neparkujte“ a vypustil jim kola. Podle policie však patřilo jedno z aut lidem, kteří přijeli do ulice navštívit své známé.

Příčina tohoto drsného vzkazu však byla stejná jako v Bristolu. V souvislosti s odjezdy lidí na dovolenou ilegální parkování poblíž manchesterského letiště prudce narůstá a lidé tam nechávají svá auta opuštěná i týden. Manchesterský případ se však s pochopením nesetkal.

Neznámý vandal v květnu 2018 pomaloval dva automobily zaparkované v obytné...

Neznámý vandal v květnu 2018 pomaloval dva automobily zaparkované v obytné oblasti nedaleko letiště v britském Manchesteru.

Autor:

Nejčtenější

Zpovykaná Evropa přestává automobilky bavit. Brexit je poslední kapka

Ilustrační snímek

Honda během jednoho dne dost jasně ukázala Evropě, jak dnes vidí svět kolébku automobilismu. Kontinent, kde motorismus...

Kráska za volantem fekálního vozu: Práci mužům neberu. Nechtějí ji dělat

Ženy za volantem: Veronika Viktorinová jezdí s fekálním vozem

Tlačí se do profese, která odjakživa patřila mužům. Však si od nich na cestách také občas vyslechnou něco peprného....

Umělec u soudu žádá Škodu o stažení SUV a nově i ráfků pro Scalu

Návrhy designu SUV značky Škoda od malíře a designéra Vlada Vovkaniče

Malíř a designér Vlado Vovkanič požaduje, aby společnost Škoda Auto stáhla z trhu vozy Kodiaq a Karoq i modely kol Vega...

S nejmenšími auty je amen. Regule je prodražují a elektřina je nespasí

Fiat 500

Nejmenší auta jsou ohrožený druh, Volkswagen a PSA naznačují, že nové generace VW UP! nebo Peugeotu 108 se nedočkáme....

Nečekaný rozsudek. Německý soud rozhodl kvůli dieselgate ve prospěch VW

Ilustrační foto

Německý soud v dolnosaském městě Braunschweig rozhodl ve prospěch společnosti Volkswagen (VW) v případu, kdy zákazník...

Další z rubriky

Žebříčku nejméně spolehlivých aut vévodí v Británii Tesla S

Tesla Model S 85D

Jen polovina exemplářů daného modelu neměla za poslední rok nějaký technický problém. Takové hodnocení si odnesla Tesla...

VIDEO: Kolik Ameriky stihne zneuctít hybridní toyota za 60 sekund?

Toyota Corolla 2019

Spot propagující novou Toyotu Corolla vypadá na první pohled naprosto nevinně. Nejednomu Američanovi se z něj ale...

Také Honda utíká z Británie. Výroba Civicu se přesune

Nákladní vůz odváží nově vyrobené Hondy Civic z fabriky v britském Swindonu.

Japonská automobilka Honda Motor na mimořádné tiskové konferenci oznámila, že v roce 2021 plánuje uzavřít svou továrnu...

Najdete na iDNES.cz