Drahé parkování u letišť rozpoutává boj domorodců s dovolenkáři

aktualizováno 
Parkování u letišť stojí často nehorázné peníze. Na to, že parkujete v polích kdesi za městem, jsou to často částky, které se při delším prázdninovém pobytu skoro vyrovnají cenám za letenku. Dovolenkáři se tak snaží ušetřit, parkování „nadivoko“ se však zase nelíbí obyvatelům přilehlých čtvrtí.

Neznámý vandal v květnu 2018 pomaloval dva automobily zaparkované v obytné oblasti nedaleko letiště v britském Manchesteru. | foto: Greater Manchester Police Wythenshawe

Britové žijící poblíž bristolského letiště mají plné zuby špatně parkujících aut. Aby odnaučili neukázněné řidiče parkovat v uličkách a na silnicích poblíž letiště, obmotávají jejich auta strečovou fólií a pomazávají je vejci. V Manchesteru bojují drsněji - po autech malují barvou a vypouštějí jim pneumatiky.

Když se řidič Peugeotu 107 vracel v bristolském Lulgate ke svému vozu, zřejmě se nestačil divit: jeho auto bylo celé obmotáno strečovou fólií a poházené vejci.

Takovou daň si vybírají místní lidé za to, že na místě parkoval ilegálně. V bristolském Lulgate je tato situace prý častá: místo leží v těsné blízkosti letiště, a aby se cestující vyhnuli poplatkům za parkování na letišti, nechávají svá auta na cestách a v bočních uličkách. Navíc se často stává, že zcela zablokují cestu, uvedl server Autoevolution. A místní lidé, kteří jsou z takové bezohlednosti unavení, se proto rozhodli vzít spravedlnost do svých rukou.

Peugeota, jehož fotky zveřejnil Bristol Live, nejenže obmotali  fólií a poházeli vejci, dokonce vypustili jednu pneumatiku a na auto dopsali řidiči vzkaz: Pokud si můžete dovolit dovolenou, můžete si dovolit i parkování. Vše samozřejmě velkými písmeny, aby bylo jasno, jak naléhavá zpráva to je.

Autorem snímků z Bristol Live je dvaadvacetiletý Sam Lakner. Ten potvrdil, že ilegálně zaparkovaná auta jsou zde běžnou záležitostí a dodal, že místní za tuto podivnou pomstu neviní, protože jsou podle něj v právu.

„V místě, kde žiji, je to časté. Lidé prostě opustí svůj vůz v boční uličce i na několik dní. Nedokážu pochopit, proč parkují takhle. Myslím, že místní už toho mají dost,“ dodal Lakner s tím, že jednou dokonce viděl tři auta zaparkovaná tak, že byl zablokovaný celý jízdní pruh. Řidiči se je totiž nenamáhali ani přistavit k obrubníku.

Podle Bristol Live jsou v tom však řidiči občas nevině, a to pokud si auta zaparkují na neautorizovaných parkovištích. Pracovníci parkovišť totiž často počkají, až lidé nastoupí do letadla a poté vezmou klíče od jejich auta, přeparkují je někde dál na silnici nebo na pole, kde nejsou pod dohledem, jen aby měli dostatečnou kapacitu. Řidiči prý tak často ani neví, kde jejich auto parkuje.

Nelegální parkoviště u bristolského letiště:

V Manchesteru neparkujte

Bristolský případ agrese vůči špatně zaparkovaným autům není ojedinělý. Podobný se objevil letos v květnu u letiště v Manchesteru. Někdo z tamních pomaloval a zničil dvě auta bílými nápisy „tady neparkujte“ a vypustil jim kola. Podle policie však patřilo jedno z aut lidem, kteří přijeli do ulice navštívit své známé.

Příčina tohoto drsného vzkazu však byla stejná jako v Bristolu. V souvislosti s odjezdy lidí na dovolenou ilegální parkování poblíž manchesterského letiště prudce narůstá a lidé tam nechávají svá auta opuštěná i týden. Manchesterský případ se však s pochopením nesetkal.

Neznámý vandal v květnu 2018 pomaloval dva automobily zaparkované v obytné...

Neznámý vandal v květnu 2018 pomaloval dva automobily zaparkované v obytné oblasti nedaleko letiště v britském Manchesteru.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2019

Plánujete letos cestu do Chorvatska autem? Zmapovali jsme pro vás cestu přes Slovinsko i Maďarsko. Mapa a popis trasy, poplatky a ceny pohonných hmot na jednom místě.

Nejčtenější

Škoda Kamiq se dá objednávat, ceny startují na 380 tisících

Škoda Kamiq

Cena Škody Kamiq na českém trhu bude začínat na 379 900 Kč, to je o 10 000 Kč více než u příbuzného modelu Scala....

Emisní regule prodraží auta velikosti fabie tak, že se je nevyplatí vyrábět

Nová generace Opelu Corsa se představuje nejprve v elektrickém provedení.

Američané jezdí velkými benzinovými auty, Evropané preferují menší vozy. Toto pravidlo pomalu přestává platit. Z...

Jak nejrychleji vychladit auto: otevřít okna a pak klimatizaci naplno

Podívejte se, jak pracuje autobilová klimatizace

Jaro pracuje na plné obrátky, začíná období, kdy je jedním z nejdůležitějších prvků v autě pro mnohé klimatizace. Ta je...

Mumifikace unikátu. Vědkyně lepí odchlíplý lak zpátky po kouskách

Porsche 910/8 Bergspyder

Jezdit tímhle autem by byla škoda. Už dvaapadesát let neutáhli na tomto vzácném závoďáku ani šroubek. V muzeu Porsche...

Autofotka týdne: Unikátní hotel na kolech zachraňují ve Vysokém Mýtě

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě zrekonstruuje na dvě etapy unikátní lůžkový...

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě zrekonstruuje unikátní lůžkový přívěs typu Karosa LP 30 z roku 1967. Vyrobila ho...

Další z rubriky

Newyorská policie píše Googlu, aby zrušil varování před hlídkami

Ilustrační snímek

Policejní oddělení v New Yorku se snaží zabránit společnosti Google, aby se mohli řidiči pomocí její aplikace Waze...

Šampionát řidičů kamionů vyhrál Nor, českého mistra zradila rozlitá voda

Čech skončil v evropské soutěži řidičů kamionů mezi osmnáctkou nejlepších z 20...

Jízda na přesnost, o co nejmenší spotřebu, nebo manévrování naslepo, jen podle kamer umístěných na autě, to bylo...

Výroba Passatu v Česku není jistá, říká odcházející šéf továrny v Kvasinách

Jiří Černý na konci června končí ve funkci ředitele závodu Škody Auto v...

Za jeho pětiletého působení závod Škoda Auto v Kvasinách zdvojnásobil kapacitu a připravuje se na výrobu prvního...

Najdete na iDNES.cz