Diskuse k článku

Bodový systém: Za co budou policisté zabavovat řidičáky

Loni v říjnu postavili policisté na nejvytíženější dálnici v zemi z Prahy do Brna radar. Ten snímal rychlost všech projíždějících aut. Změřili tak 190 000 vozidel. Výsledek? Každý pátý řidič jel rychleji, než se smí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Petr

Akorát se zvýší kriminalita policie

Jedinej výsledek, co tohle přinese, že pár lidí příjde o řidičáky, všude se bude jezdit tak, že se nikdo nikam nedostane včas, bude hormada kolon, bude víc nehod ve městě, protože jeden pojede pomalu a druhej to doněho pomalu napálí... A Kdo bude pokutovat policajty, kteří jezdí jako hovada, nerepspektují přikázaný směr, jízdy, nezajímá je jízda do jednosměrky, v obci jezdí 60, NEZNAJÍ PRAVIDLO PRAVÉ RUKY !!! neznají vyhlášku, jenom ty body co se jim hodí a například vůbec netuší k čemu je třeba takovej atest 8SD ("to je na nějaky folie") NE to je na všechno co je schváleny pro provoz na pozemních komunikacích. Tohle všechno sou moje osobní zkušenosti. V tomhle státě nejsou bezohledny prasata řidiči, protože ti jezdí rychle pořád a umí takovy situace zvládat, ale policajti, kteří jezdí jak se jim chce a nikdo na ně nemůže ! Že bude zákon a orgám, kterej je bude kontrolovat... těžko, nebude a když bude, tak rychle zanikde. Řekněte kolik případů korupce se v poslední době odhalilo

0/0
28.6.2006 22:18

Petr

Re: Akorát se zvýší kriminalita policie

pokračování: a kolik jich asi tak může ještě být ? Kolik lupičů bank už dopadli a kolik jich běhá na svobodě ! Je to naprosto stejny. K újmně příjdou jenom slušní lidi. Nechte čas a poznáte sami, tímhle si vysplelé země už prošly, my sme ale rozvojá, velice zaostalá zem a děláme skoky do neznáma, čitá ukázka nevyspělé rozvojovosti. >-

0/0
28.6.2006 22:21

2Mac7

Re: Akorát se zvýší kriminalita policie

v tomhle státě jezdí hodně velké množství řidičů jako bezohledná , tupá prasata :-/ A policie ? Nu, jací jsou občané, taková je i policie.  

0/0
28.6.2006 22:26

Petr

Re: Re: Akorát se zvýší kriminalita policie

Zvláčť když mají v očích výraz, my jsme bozi a tobě vemem řidičák, protoe se nám nelíbíš :-/

0/0
28.6.2006 22:40

davexx

Re: Re: Re: Akorát se zvýší kriminalita policie

Za to, že se někomu nelíbíte Vám řidičák nikdo nevezme. Za to, že budete porušovat pravidla, za to Vám jej vezmou. Řešení je jednoduché - neporušovat pravidla. Ty kolony pomalu jedoucích aut jsou pověra, dokonce, když pojedou všichni 50, tak budou silnice propustnější, protože nikdo nebude předjíždět. Proč, když je podle Vás policie tak špatná, tak 90 % nehod způsobí normální řidiči. Z Vaší strany to není nic jiného než zbavování se vlastní zodpovědnosti.

0/0
29.6.2006 13:48

honza158

Re: Re: Re: Re: Akorát se zvýší kriminalita policie

Vase pocinani na silnici by stalo rozhodne za shlednuti, jestli ona by ta svatozar trochu nezhnedla. ;-) Mimochodem opira se Vase vira v nasi policii o nejake zkusenosti nebo jste jen mel stesti, ze jste s ni nemel tu cest  ? Plati Vase vysoke mineni i o  mestske  ?

0/0
29.6.2006 14:07

davexx

Re: Re: Re: Re: Re: Akorát se zvýší kriminalita policie

Na úvod bych rád řekl, že normální je pravidla dodržovat.

S policií (PČR) jsem se na silnici za svou řidičstkou praxi setkal cca 20x v situaci, kdy mne zastavovali. Možná jsem měl opravdu štěstí, že jsem nenarazil na blbce, ale možná je to i způsobem komunikace s policisty (někdo tomu nevěří, ale jsou to taky lidé, takže slušným chováním nic nezkazíte). Když chtěli vidět doklady, ukázal jsem jim doklady, když chtěli vidět lékárničku, tak jsem jim ukázal lékárničku. Několikrát jsem pak pozoroval změnu v jejich chování směrěm: jó vy jste v pohodě, sedněte si do auta, my si to ještě zapíšeme a hned vám to doneseme. Úplně v pohodě.

S městskou policií zkušenost nemám, krom toho, že jsem se ptal na nějakou adresu, což sice nevěděli, ale poslali mně do infocentra, takže to vyřešili podle mého názoru taky v pohodě, jinou interakci si nepamatuju.

0/0
29.6.2006 15:10

Jo.seph

Zabaveni řidičáků

V zákoně je napsano : "(1) Policista je oprávněn z důvodů uvedených v § 118a odst. 1 písm. a) až h) zadržet řidičský průkaz. Po zadržení řidičského průkazu oznámí policista bez zbytečného odkladu zadržení řidičského průkazu registru řidičů, u zahraničních řidičů příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností." Bod i) - je podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti

provozu na pozemních komunikacích a je důvodné podezření, že se bude

vyhýbat přestupkovému řízení a nesložil kauci jako záruku, že se dostaví ke správnímu orgánu k projednání přestupku.

Z toho vyplývá, že můžou zadržet ŘP za jakýkoli přestupek i cizincům?

0/0
28.6.2006 14:38

Isbjoerna

Re: Zabaveni řidičáků

Ne, to z toho nevyplyva.:-)

1) zadržet ŘP za jakýkoli přestupek nesmi policista v ZADNEM pripade, i kdyz nekteri cesti policiste se tak chovajiRv. Zadrzet RP smi jen v zakonem stanovenem duvodu.;-)

2) Zadrzeni RP u cizincu: Cesky policista sice muze (jsou-li na to zakonne duvody) cizinci RP zadrzet, avsak zadny cesky policista/urednik/justice nemaji pravo RP cizincum odebrat; pouze muze cesky soud(ce) rozhodnout o zakazu rizeni tomuto cizinci na uzemi CR, ale mimo CR samozrejme cizinec ridit smi.:-)

0/0
28.6.2006 15:42

Jo.seph

Re: Re: Zabaveni řidičáků

Ale v zákoně je pod bodem i) uvedeno, že pokud nesložím kauci tak za každý, který policista uzná že naplňuje tento bod. Nikde jinde není nic uvedeno.

0/0
28.6.2006 18:10

Isbjoerna

Re: Re: Re: Zabaveni řidičáků

Policista smi zadrzet RP jen tehdy, lezi-li skutkove duvody uvedene v zakone - tedy, kdyz se ridic dopusti NEKTERYCH vybranych prestupku (ty prestupky jsou vyjmenovany), takze NE za JAKYKOLI prestupek.

K veci slozeni kaution: toto se vyzaduje jen v pripade DUVODNEHO podezreni, ze se ridic bude vyhybat justicnimu/policejnimu rizeni - napriklad, nema-li registrovane bydliste a pod.

Pro zachazeni s cizinci jsou separatni §.

0/0
28.6.2006 19:06

Jo.seph

Re: Re: Re: Re: Zabaveni řidičáků

Mám pocit, že jsi úředník, který zákon navrhoval, protože tvé vysvětlení se odvolává na zákon ve kterém není ani slovo o vybraných přesupcích vztahující se k písmenu i). Nikde, opravdu nikde v zákoně to co říkáš není napsáno. Policitista může na základě vlastní úvahy podle § 118a písmena i) rozhodnout o tom, že je řidič podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu atd.. a nikde ani slovo o registraci bydliště atd.. Důvodné podezření může získat z toho, že nechce zaplatit pokutu na místě a nechce zaplatit kauci. V tomto písmenu i) nejsou taxativně přestupky vyjmenovány a jsou všeobecné.

0/0
28.6.2006 22:22

DaM

Jdete se s temi kecy vycpat!

"Ostatní, kteří předpisy porušili pouze o třicet kilometrů v hodině a méně, by dostali ještě druhou šanci. Pokud by ale svůj závodnický kousek zopakovali ..." Jaky zavodnicky kousek?! 160 km/h na dalnici je normalni rychlost a ne zavodeni, vy novinarsky omezenci...

0/0
28.6.2006 4:12

nonick

Re: Jdete se s temi kecy vycpat!

Někdo je omezený novinář, jiný zase omezený řidič...

0/0
28.6.2006 7:38

honza158

Re: Re: Jdete se s temi kecy vycpat!

A nekdo zase omezeny obcan, ktery si necha libit vsechno.

0/0
28.6.2006 11:14

Na_admini_IDNES_nasranej_Helmu

Re: Re: Re: Jdete se s temi kecy vycpat!

Místo na dovči do Chorvatska, se jeď podívat na západ od našich hranic. Tam se tomu neříká omezování, ale slušné vychování.

0/0
28.6.2006 11:16

honza158

Re: Re: Re: Re: Jdete se s temi kecy vycpat!

Do Chorvatska nejezdim. Vy ano ? Prijde Vam v poradku: Prekroceni o 1km/h je hodnoceno body a  pokutou  - me ne. Zadrzeni RP po dvou chybach(i kdyby umyslnych) za ROK jejichz nebezpecnost je vic nez sporna - me ne,

500k pokuta za to, ze u sebe nemate druhou cast dalnicni znamky a dalsi variace za 500k - me ne. Mestsky policista je odmenovam v zavislosti na vybranych pokutach - me ne. K  Mestske policii vezmou kohokoli, staci absolvovat zvlastni skolu a byt vyuceny zednik - me ne. Urad  Vas neinformuje o tom, ze Vam byly odecteny nejake body - me ne. Dlouhodobe se neresi stav silnic a hlavne dopravniho znaceni - me ne.

Popotahovani lidi pri zjisteni jakeho koli mnozstvi alkoholu vetsiho nez 0, i kdyz fyziologicke mnozstvi v tele muze byt 0,3promile - me ne

Kdyz se tak ohanite tim jak je to na zapad od nas tak skvele, proc jsme tedy neprevzali bodoby system treba z Nemecka ? 

0/0
28.6.2006 12:04

Prostáček

Re: Re: Re: Re: Re: Jdete se s temi kecy vycpat!

Naprostý souhlas, pitomci, kteří nemají na to něco systémově vyřešit mají bohužel moc na to buzerovat lidi. V Německu se jezdí po dálnicích běžně 160, nesvítí se, je tam mnohem vyšší hustota provozu a přesto tam je relativně podstatně méně dopravních nehod než u nás. Tak v tom to asi nebude, že ano pane Šimonovský a Vám podobní.

0/0
28.6.2006 17:48

Marcela

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jdete se s temi kecy vycpat!

..a ostatní země v Evropě , tam je to s rychlostmi jak ? Zvláštní, že vždy se dává jako příklad pouze Německo, proč asi ? A to Německo , je tam méně (relativně) nehod - jestli to nebude tím, že u nás jezdí daleko více Čechů než v Německu ;-)

0/0
29.6.2006 13:54

Rudo Moritz

Re: Re: Re: Re: Re: Jdete se s temi kecy vycpat!

Absolutní souhlas, je to tady všechno postaveny na hlavu, už mi lezou krkem všichni Ti papaláši, kterým věnuju podstatnou část svých tvrdě vydělaných kačáků... Když pak člověk vidí, jak se s těmahle státníma penězma nakládá... Milane, to bys blil..  Přijde Vám normální, že když už teda ve vesnici měří, tak jsou dokonce tak vypatlaní, že ne aby na jednom měřili a jinde vybírali... oni měří... a prostě kdo překročí, za tím tou svou slavnou bílou oktávou vypálí tak, že se čudí od gum, motor řve, auto jde do p*če, benzínu hafo.... a kdo to zaplatí....????  Je mi na blití z toho, co se tady děje, máme tu takovej malej policejní stát. A bodový systém, v našem slangu zvaný bodík... můj názor je, že na něm budou profitovat zase jen a jen panáčci v uniformách... Bezpečnost na silníc, to jo, jsem pro, ale přijde

0/0
29.6.2006 8:15

Rudo Moritz

Re: Re: Re: Re: Re: Jdete se s temi kecy vycpat!

Vám tohle jako úplně férové řešení??? musím citovat honzu158 ,,mě ne!!!"  Možná je to jen důkaz toho, jak je to tady všechno hnusně zkorumpovaný a propletený - šašci v uniformách s tou dvoustovkou blbů, co to tady "vedou".   RvCzech RepublicRv  oooo díky, můj republice oddaný poslanče!!!!  FUCK!;-€

0/0
29.6.2006 8:15

honza158

Re: Re: Re: Re: Jdete se s temi kecy vycpat!

Kdy jste naposledy jel po silnich na zapad od nas, kolikrat jste tam

videl nesmyslne znaceni, kolikrat jste videl policisty merit v polich

skovane za krovim ... ? Mimochodem co Vase slusne vychovani ?

0/0
28.6.2006 12:04

2Mac7

Re: Re: Re: Re: Re: Jdete se s temi kecy vycpat!

za značení nezodpovídá policie , po silnicích na západ od nás jezdívám - jsou tam jiní řidiči.......jiní občané , tedy i jiní policisté

0/0
28.6.2006 14:06

zaba.kvak

w w w . T A J E . c z - perfektni vyprodej monitoru !

w w w . T A J E . c z - perfektni vyprodej monitoru !

0/0
27.6.2006 23:53

Alek

Re: w w w . T A J E . c z - perfektni vyprodej monitoru !

jdi perfektne do pierdele s tim spamem(Y)

0/0
28.6.2006 15:06

Grifit

Zlevní zákonné pojištění?

Zlevní zákonné pojištění Když teď budou řidiči "zklidnění" a ukázněnější, mohlo by docela logicky zlevnit.  :-)

http://www.novapravidla.nazory.cz/

0/0
27.6.2006 22:34

Jo.seph

Buzerace se bude zákonitě stupňovat

Já předpovídám, že to bude jako se zdražováním vody (čím je menší spotřeba, tím je dražší).

Čím méně budou řidiči dělat přestupků, tím více se budou policajti hodit na kravinách a finále bude, že 2500 pokuta bude za 50.5 km/h ve městě a o řidičách přijdete při předjetí cyklisty, který jede po slinici s plnou čárou.

0/0
27.6.2006 22:21

davexx

Re: Buzerace se bude zákonitě stupňovat

Proč by mělo být předjetí cyklisty trestné?

0/0
28.6.2006 12:04

Re: Re: Buzerace se bude zákonitě stupňovat

V případě, že je tam plná čára, jak je uvedeno, tak cyklistu nesmíte předjet - v nových pravidlech musíte dávat znamení o změně směru jízdy, aby jste na czklistu upozornil řidiče jedoucí zy vámi ...

0/0
28.6.2006 13:28

2Mac7

Re: Re: Re: Buzerace se bude zákonitě stupňovat

můžete uvést paragraf ??

0/0
28.6.2006 14:12

honza158

Re: Re: Re: Re: Buzerace se bude zákonitě stupňovat

Paragrafy tykajici se predjizdeni a plne cary=nelze predjizdet .

0/0
28.6.2006 18:39

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Buzerace se bude zákonitě stupňovat

1) Zakaz predjizdeni se NEvztahuje na predjizdeni cyklisty; cyklistu smite predjizdet.

2) Plna cara NEZNAMENA zakaz predjizdeni, ale zakaz prejizdet TUTO CARU (v tom je VELKY rozdil!). Pokud to je nevyhnutelne (kratke rangieren prostorneho auta, vjezd Busu do uzke zatacky a pod.), smite kratce pres tuto caru prejet. Je-li misto pro dve auta vedle sebe, smite normalne predjizdet, i kdyz je tam plna cara, pokud tuto caru neprejedete.

Mnozi pisatele zde zamenuji dva NAPROSTO rozlicne cinnosti:

"preDjizdet auto" a "prejizdet caru". Ja jen doufam, ze ti, kterych se to tyka, NERIDI zadne auto ci motorcycle! :-/

0/0
28.6.2006 19:29

honza158

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Buzerace se bude zákonitě stupňovat

Samozrejme problem je ta plna cara v pripadech kdy neni cesta dostatecne siroka  coz je napr. ve vesnickach  skoro vsude, na to aby jste cyklistu predjel ale neprejel plnou caru. Paragrafy o predjizdeni jsem zninoval jen pro to ze vyse se zminovalo predjizdeni  :)

0/0
28.6.2006 21:06

2Mac7

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Buzerace se bude zákonitě stupňovat

je-li silnice rozdělena plnou čárou - je daná minimální šíře pruhu ;-) , pravda  je, že já nerada jedu blízko cyklisty , takže ho objedu

0/0
28.6.2006 22:23

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kdy neni cesta dostatecne siroka

Inu, predjizdet se smi jen tam, kde je DOSTATEK mista. Tam, kde je predjizdeni dovoleno, a neni tam ani plna cara, NEsmi ridic predjizdet cyklistu, pokud nema misto pro bezpecnostni odstup vedle cyklisty; pak nezbyva nic jineho, nez vradit 2. chod a "rychlosti" 17 km/h rollovat za cyklistou, ackoli by ridic auta mohl projet treba rychlosti 70 km/h, kdyby tam ten cyklista nejel. Nastesti mame takovych mist jen absolutni minimum, prevazna vetsina silnic ma separatni cestu/pruh jen pro cyklisty. :-)

0/0
28.6.2006 22:44

honza158

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kdy neni cesta dostatecne siroka

;-)

0/0
29.6.2006 9:29

vůdů

Zabavujte!

Byl bych rád, kdyby silnice sloužily jen k přepravě lidí a zboží. Ne k prezentaci narušeného ega.

0/0
27.6.2006 20:31

pepa1

se zákonem částečně souhlasím

Dobrý den,

něco s tím dělat měli, ale měli to dělat postupně a ne takovým šokem.

Vy co tu píšete, že je to nutnost a za celý rok najezdíte 1500Km za rok z jedné vesnice do druhé do práce a na nákup. Vyjet kousek dál to by bylo nehod.

Co však řidiči který najezdí 30.000-100.000Km za rok. Jelikož to vyžaduje jejich zaměstnání.

Už jsme slyšel jak měsští policisté kteří kterým logika nic neříká. Už se těší jak budou nastavovat radary na 51Km/h. To je pošlu rovnou někam.

0/0
27.6.2006 18:47

pepa1

se zákonem částečně souhlasím

Před lety jsme mluvil se známým který měl jít dělat bezplatného poradce pro dopravu deseti placeným poradcům.

Kdo tito placení poradci byli?

50 letí pánové z toho 9 jich nemělo ŘP a ten 10 ho měl, ale naposled řídil auto před 5 lety.

To nám Paroubek pěkně zavařil.

Pane Topolánek zruště to nebo udělejte předčasné volby.

0/0
27.6.2006 18:46

pepa1

se zákonem částečně souhlasím

Jinak si myslím že toto bude mít další dopad na ekonomiku.

- sníží-li se nehodovost začnou krachovat autoservisy a lavinovitě se to projeví na dalších oborech

- pojištovny začnou ještě více vydělávat a méně vyplácet

- policisté budou korumpovat

0/0
27.6.2006 18:46

Na_admini_IDNES_nasranej_Helmu

Re: se zákonem částečně souhlasím

si děláš prdel? 8-o;-DR^

0/0
28.6.2006 11:18

pepa1

se zákonem částečně souhlasím

- vyčuránci si budou hrát na fiktivní nehody a budou vydírat jiné řidiče pod pohruškou zavolání policie.

- jinak doporučím obracet se na DASku díky ní jsem se už vyhnul pokutě za 1700Kč a to díky nějakému špehujícím důchodci který celý den nevidí na silnici

- sníží se prodejnost automobilů

PS. ČSSD na ty dluhy které nasekalo potřebuje nějak vydělat.

0/0
27.6.2006 18:46

honza158

Ja sem ten slusnej proto jsem pro.

Novy zakon povazuji v te podobe jake je za spatny a nikdy nemel vstoupit v platnost, bohuzel se tak presto stane. Zastance tohoto dila, kteri pouzivaji motorove vozidlo bych chtel jen upozornit, ze prijit o ridicak je tak jednoduche "dvakrat a dost“, ze i oni prijdou na radu. Uvidime co budete rikat potom az prijdete o rp rekneme na pulroku.

0/0
27.6.2006 15:10

Mak1

Vážení,

líbí se mi, jak polovina přispěvovatelů píše o tom, že zákon je nesmysl a druhá polovina o tom, že je potřeba. Zajímalo by mě, kolik z těch, kteří tu tvrdí, že ho nebudou dodržovat zklidní svojí jízdu natolik, že budou bez bodíku a naopak kolik těch zuřivých zastánců změní názor až třeba zaplatí 2500 za to, že zapomněli rozsvítit při cestě od masny do drogérie. Prostě - dali jsme do rukou policie ( vč. městské ) bič sami na sebe a teď můžeme jen čekat, co to s nimi udělá. Jestli je to přiměje k tomu, aby dopravu řídili a i sami se zasadili o opravu špatného značení, nebo jestli si dají na dálnici 30 a za ní radar. Je to na nich a hlavně na nás ;-)

0/0
27.6.2006 14:55

Orlovák

Nevěřím, že s to změní !

Je týden před novým systémem a obavy mají jen ti slušní. Motorkářům, kteří tu v 50 jezdí přes centrum Orlové o víkendech přes 100 a s vylágrovanými výfuky jsou policajti šuma fuk. Však ti jsou někde schovaní a bojí se vystrčit nos. Nepsaným pravidlem je i předjíždění vlevo, nejlépe na zastávkách či přechodech. Díky vám potencionální dárci orgánů, proto vás asi zatím tolerujeme.;-D

0/0
27.6.2006 12:45

Hondzik

B

me je bodovy system uuuuuuplnej cumak....dokud bude tak malo poldu na silnici tak at si ¨vybiraj ridicaky jak chtej:))) stejne vetsinou vim kde poldove jsou a za druhy ve meste jezdim vzdy skoro 50 a kde je upravena rychlost napr. na 80 ci 70 tak vzdy uberu, protoze je logicky ze tam muzou stat...to same na dalnici a zbytek silnic???? jezdim tak abych nikoho neohrozil a kdyz jedu v noci tak si to klidne na norm. silnici valim 150 .....zakon je jen buzerace!!!! (vse musi zacit vychovou...hmmm jsem zapomnel....jsem v CR) souhlasim s bodovym sys. , ale ne s paskvilem. misto aby se poucili v zahrasnici a vybrali si z toho to nejlepsi.

0/0
27.6.2006 11:55

ToddBertuzzi

Re: B

No vidíš jak si tě vycvičili R^;-)

0/0
27.6.2006 12:07

Hondzik

Re: Re: B

asi jo:))) ale 50 dodrzuju.....nedokazu si predstavit ze bych dp smrti zil s tim, ze jsem prejel male dite ktere na me vyskocilo  z poza auta....brrrr.....jo jinak rekord na d11 285 (samozrejme tam bude urcite nejaka odchylka dolu) s audi S8 ( bez omezovace)......a nebylo tam zadne auto...stal jsem 1 v zacpe po nejakym cistenim vozovky.....takze jsem nikoho neohrozoval...nez se na me vrhnete:)))

0/0
27.6.2006 14:09

mrazik

Re: Re: Re: B

Ale podle organu jsi ohrozoval natolik, ze si zaslouzis minimalne zastrelit na miste.

Organi totiz nerozlisuji, kde ridic jede o tech par km vic.

0/0
27.6.2006 14:52

Najdete na iDNES.cz