VIDEO: Dominik zkoušel kapsář do auta, posloužil mu i v tramvaji

aktualizováno 
Moderátor Dominik Vršanský vyzkoušel několik pořadačů do auta. Kromě legrace, která se dá s touto autovychytávkou užít, se ukázalo, že není kapsář jako kapsář. Nedoporučujeme konkrétní značky, ale máme pár tipů, na co se při výběru pořadače do auta zaměřit. Například na způsob uchycení nebo počet kapes.

Kapsáře se vyrábějí s různým typem uchycením k přednímu sedadlu: od běžných šňůrek na zavazování přes suchý zip až po úchyty s plastovými přezkami. Pokud kapsář ponecháte natrvalo v jednom autě, není třeba zavazování nijak zvlášť řešit, levnější varianta se šňůrkami bohatě stačí. I tady však pozor. Některé z nich mají provázky krátké a po zavázání mohou tlačit řidiče či spolujezdce na předních sedadlech.

Suché zipy by měly mít dostatečnou plochu, aby zvládly kapsář udržet na sedadle i s těžším obsahem. Dají se však lehce rozepnout a kapsář může snadno putovat i s obsahem, autosedačkou a dítětem do druhého rodinného auta. Ideální a trochu dražší jsou kapsáře s plastovými přezkami, které drží nejlépe a velmi snadno se s nimi manipuluje.

Ilustrační snímek

Jedna kapsa nestačí

Čas od času se dětské pořadače objevují ve slevových akcích v supermarketech. Cena je lákavá, provedení jednoduché, ale dobře promyslete, jestli vám bude takový výrobek vyhovovat i tehdy, když dítě trochu povyroste a obsah pořadače před ním se změní.

Jedna kapsa zkrátka nestačí. I když je objemná, pojme spoustu věcí od plyšáků po krabici s velkými kostkami a děti v ní mohou lovit jako v truhle s překvapením. Ve finále je však nepřehledná a člověk se z místa spolujezdce bude neustále otáčet a poslepu nahmatávat žádané hračky, máme to vyzkoušeno na několika dětech.

Doporučujeme poohlédnout se po takovém, který má několik kapes o různých velikostech, ideálně s jednou průhlednou kapsou na vložení tabletu - nebudete tak muset shánět různé speciální držáky.

Kapsář by měl mít jednu širší hlubokou kapsu na objemnější hračky, síťovou hlubokou kapsu na lahev, menší na mobil, CD či drobnosti. Ty nejvychytanější pořadače mají i poutka na tužky či karabinku na klíče - zvažte však, zda je v pořadači pro dítě v autě využijete.

Při nákupu přemýšlejte také nad tím, zda se kapsa při naplnění příliš nerozevře a věci z ní v autě nakonec nevypadají, i taková je naše zkušenost.

Omyvatelné kapsáře se hodí

Spíše než na barvy a obrázky se zaměřte na materiál, ze kterého je kapsář vyrobený. Omyvatelný povrch se v případě nevolnosti lépe čistí. Materiál z tužšího materiálu, ze kterého se šijí batohy, zase zaručí, že se kapsy od základu nezačnou vlivem těžkých věcí uvnitř párat. Kapsy drží všechen obsah lépe, pokud jsou zakončené gumičkami. Uzavíratelné kapsy jsou lepší i z hlediska bezpečnosti.

Ceny kapsářů či pořadačů pro děti se pohybují v řádu několika stovek do cca pěti set korun. Vyzkoušeli jsme ten na šňůrky ze supermarketu za 59 korun i dražší za 350 korun. Zde se určitě vyplatí sáhnout po tom dražším, nejde o závratnou sumu, ale rozdíl je opravdu znatelný. Hlavně v použitém materiálu, který je odolnější.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2019

Plánujete letos cestu do Chorvatska autem? Zmapovali jsme pro vás cestu přes Slovinsko i Maďarsko. Mapa a popis trasy, poplatky a ceny pohonných hmot na jednom místě.

Nejčtenější

Škoda Kamiq se dá objednávat, ceny startují na 380 tisících

Škoda Kamiq

Cena Škody Kamiq na českém trhu bude začínat na 379 900 Kč, to je o 10 000 Kč více než u příbuzného modelu Scala....

Emisní regule prodraží auta velikosti fabie tak, že se je nevyplatí vyrábět

Nová generace Opelu Corsa se představuje nejprve v elektrickém provedení.

Američané jezdí velkými benzinovými auty, Evropané preferují menší vozy. Toto pravidlo pomalu přestává platit. Z...

BMW našlo lék na design u génia ve výslužbě a jeho ztracené studie

BMW Garmisch

Vyznavači mnichovské produkce se dnes přou, jsou-li ledvinky na přídích nových BMW majestátní, nebo prostě jen obludně...

Jak nejrychleji vychladit auto: otevřít okna a pak klimatizaci naplno

Podívejte se, jak pracuje autobilová klimatizace

Jaro pracuje na plné obrátky, začíná období, kdy je jedním z nejdůležitějších prvků v autě pro mnohé klimatizace. Ta je...

Mumifikace unikátu. Vědkyně lepí odchlíplý lak zpátky po kouskách

Porsche 910/8 Bergspyder

Jezdit tímhle autem by byla škoda. Už dvaapadesát let neutáhli na tomto vzácném závoďáku ani šroubek. V muzeu Porsche...

Další z rubriky

Newyorská policie píše Googlu, aby zrušil varování před hlídkami

Ilustrační snímek

Policejní oddělení v New Yorku se snaží zabránit společnosti Google, aby se mohli řidiči pomocí její aplikace Waze...

Dálniční poplatky v Evropě: Německo zdarma, draho je v zemích s mýtem

Mýtnice na novém dálničním mostě u Svinesundu

Dálniční poplatky v zahraničí se oproti loňsku příliš nezměnily. Ve většině okolních zemí zůstaly ceny stejné, mírně...

Dvacet let maloval Jaguary, koncem června končí. Callum ovlivnil i Teslu

Šéfdesignér Jaguaru Ian Callum

Ian Callum opouští po dvaceti letech Jaguar. Čtyřiašedesátiletý designér, který je podepsán pod modely F-Type nebo...

Najdete na iDNES.cz