Šílené superluxusní SUV vypadá nevyrobitelně, Lagonda to chce zkusit

aktualizováno 
Ženeva (Od zpravodaje Auto.iDNES.cz) - Před rokem na ženevském autosalonu představil Aston Martin futuristický koncept značky Lagonda, který sliboval autonomní řízení a nové pojetí luxusu. Letos přichází další koncept, tentokrát více ve stylu SUV a s realističtějším zaměřením. Do sériové výroby prý něco podobného zamíří v roce 2022.

Lagonda All-Terrain Concept | foto: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz

Na to, jak bude za tři roky sériové superluxusní SUV od značky Lagonda vypadat, jsme opravdu zvědaví. Koncept, který má chystanou novinku naznačit, totiž pokračuje v silně futuristickém pojetí, které loni ukázala netradiční limuzína Lagonda Vision Concept.

Lagonda All-Terrain Concept

Auto, které se tentokrát jmenuje Lagonda All-Terrain Concept, je totiž opět velmi neobvykle pojaté. Obří karoserie má netradiční profil se silným zkosením přídě i zádě, v obou případech vlastně ve zcela opačném směru, než je dnes obvyklé. Auto díky tomu působí nejen hodně nezvykle, ale tato vizáž také výrazně odlehčuje jinak obrovskou hmotu vozu. Veliká 22palcová kola sice maskují skutečné rozměry, ale zkoumavý pohled odhalí, že si SUV variace od Lagondy v rozměrech určite v ničem nezadá s největšími modely na trhu.

I když působí příď auta vzhledem k proporcím vlastně docela krátká (a proč by nebyla, to je totiž elektromobil, a tak by tomu mělo být i v sériové podobě), posádka sedí ve zkosené kabině posunuta docela vzadu.

Vynikne to obzvlášť po otevření obrovských dveří, kde se zadní otevírají proti směru jízdy a tak vznikne jeden obří vstupní otvor do kabiny vozu. Ty zadní mají ještě jednu specialitu: po jejich otevření se vyklopí vzhůru i část střechy, to aby měli pasažéři na zadních sedadlech nastupování a vystupování snazší.

Fotogalerie

Kabina je čtyřmístná a nabízí pohodlná křesla. I pojetí interiéru je hodně fururistické, včetně detailu, jakým je levitující klíček od vozidla. Miniaturní volant s velkým displejem uprostřed, který nahrazuje klasický přístrojový štít, naznačuje, že Lagonda do budoucna počítá s autonomním řízením. Kamery místo zrcátek jsou pak detaily, které určitě nikoho u takového konceptu nepřekvapí.

Otázkou je, co si bude moci ze studie budoucí vůz značky Lagonda vzít do sériové podoby. Tvary i mnohá technická a praktická řešení jsou tak neobvyklé, že se až nechce věřit, že by téměř cokoli z toho mohlo přejít do praxe. Nicméně Lagonda by i tak mohla být jakousi protiváhou luxusního Rolls-Royce Cullinan, který i přes veškeré své novátorství ve vztahu ke značce přece jen sází na konzervativní pojetí.

Nejčtenější

Blackout v zájmu elektromobility. Kolik aut zvládne nabít rozvodná síť?

Závod elektromobilů Wave 2017

Budování a rozšiřování elektromobility musí být možné nejen z politického, ale i z technického hlediska. Hrozí v...

Tichá hrozba. Elektromobily budou muset povinně vydávat hluk

Model X od Tesly

Jsou zelené, čisté a tiché. Tak vypadá ideální představa o elektromobilech. Že jsou ekologické, jen pokud se domníváme,...

Autohádanka: Kdo pozná žlutý sporťák, je machr

Těší i jejich dvě vnučky, které prarodiče v domě hojně navštěvují.

Podle kousku vykukujícího vraty garáže pozná to auto jen málokdo. Zkuste uhodnout, jaký vůz je na obrázku.

Vykuchaným filtrem pevných částic zabíjíte i sami sebe, prokázal test

Měření emisí u vozu s odstraněným filtrem pevných částic

Desetitisíce aut s vykuchaným nebo poškozeným filtrem pevných částic neotravují jen okolí, ale také vlastní posádku....

KVÍZ PRO ŘIDIČE: Udělali byste test na řidičské oprávnění? Otestujte se

Ilustrační snímek

Zvládli byste závěrečný test v autoškole? V seriálu iDNES.cz vám přinášíme desátý z dvanácti vzorových testů pro...

Další z rubriky

Škola smyku pro seniory má úspěch. Je zdarma, patronem je Monsieur Dakar

Všichni účastníci, kteří kurzem prošli v roce 2018, by jej doporučili dalšímu...

Projekt Jedu s dobou zaměřený na řidiče starší 65 let proškolil loni v učebnách i na polygonech na 3 300 seniorů. Ti se...

Musím prodat čtvrtinu elektroaut, abych splnil cíle, tvrdí šéf Seatu

Seat Minimó

Charismatický rodák z Milána Luca de Meo táhne vzhůru Seat. V rozhovoru pro iDNES.cz se chlubí mladými zákazníky, které...

KVÍZ PRO ŘIDIČE: Udělali byste test na řidičské oprávnění? Otestujte se

Ilustrační snímek

Zvládli byste závěrečný test v autoškole? V seriálu iDNES.cz vám přinášíme desátý z dvanácti vzorových testů pro...

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz