Prozatím bezejmenná malá Alfa Romeo

Prozatím bezejmenná malá Alfa Romeo | foto: Autopista.es

Alfa mimino se chystá, vyberte mu jméno

  • 15
O nové malé Alfě Romeo, která se do modelové hierarchie zařadí pod přesluhující 147, se mluví už mnoho měsíců. Už se ví mnohé o technice, nabídce motorů... ale to skoro nejdůležitější ještě neví ani v Arese: Jak se bude jmenovat?

Vzpomínáte jak dostal jméno VW Tiguan? Malému SUVčku vybrali jméno čtenáři německého magazínů AutoBild.

Stejnou strategii zvolila Alfa Romeo. V říjnovém čísle jednoho z nejuznávanějších italských autočasopisů Quattroruote se dočteme o tom, jaké bude mít nová malá alfa rozměry, ceny, i to že jich chtějí prodávat 75 tisíc ročně.

K volbě jména ale byli vyzváni čtenáři na internetových stránkách Alfanaming.it.

Stejnou výzvu našli čtenáři i na stránkách dalších světových motoristických časopisů: "Autopista" ve Španělsku, "Top Gear" ve Velké Británii, "Car Graphic" v Japonsku atd.

Automobilka si ještě přidala jednu podmínku, raději by pro malou alfu jméno namísto číselného označení.

Původně vybrané označení Junior bylo pouze provizorní. V první fázi automobilka schraňovala návrhy. Nyní z nich vybere dvanáct finalistů, o kterých se bude hlasovat od prvního listopadu.

Nová malá alfa bude výhradně třídveřová, pět dveří je rezervováno pro nástupkyni 147, která dostane označení 149. Menší bude agresivní, větší spíše praktická.

Pro juniora se chystají technické speciality hodné aut o třídy výše. Mluví se o aktivním podvozku SDC a hlavně Manettinu. Pokud jste tohle slovo zvyklí čítat v souvislosti s jinou (i když také italskou) automobilkou, nelekejte se. Ovladač, který umožňuje měnit nastavní vozu přímo z volantu, se takto poprvé objeví v jiném autě než v tom z Maranella (tedy Ferrari).

Nabídka motorů by měla vypadat takhle: benzinové 1,4 Multiair 105 koní, 1,4 JTB 135 k, 1,4 JTB 180 k, 1,8 JTB 230 koní a naftové 1,6 JTDm 120 k, 1,6 JTDm 150 k.

Všechny motory dostanou šestistupňový manuál, k některým bude možno připlatit za selespeed, což je automatizovaná sekvenční převodovka řazená z volantu.

Prozatím bezejmenná malá alfa se představí v březnu na autosalonu v Ženevě. Vylosovaný hlasující, který pomůže vybrat to pravé jméno pro alfího dorostence, dostane Alfu Romeo Spider.