Vše o poplatcích na staré ojetiny
Konec rozhovoru
Osobnost již neodpovídá. Čtenáři se ptali do 19. listopadu 2008 do 10:38
OTÁZKA:
Ještě jsem si vzpomněla na jeden dotaz: Když má tento zákon sloužit k omlazení vozového parku a k omezení dovozů, proč na něj budou doplácet staří lidé se Š120, kterou budou chtít darovat např. vnukovi či již mnou zmínění studenti, kterým nikdo leasing na základě brigády nedá (o půjčce ani nemluvě)? Chápala bych, že se tedy zpoplatní registrování aut dovezených, ale rozhodně nechápu, proč když se mi sešly dvě auta a jedno je stále prodejné za 5000 bude mít ze dne na den hodnotu rovnající se nule a vůz, který je v naprostém pořádku a udržován, bude muset být sešrotován a nebo zrezne někdo na parkovišti.
Aya
OTÁZKA:
Já to nějak nechápu.... Když se říká: Z dikce zákona vyplývá, že poplatek se platí při první registraci v ČR, či první přeregistraci po změně zákona. To znamená, že to zaplatí jen první kupující po změně zákona a když se bude auto prodávat dále tak už se neplatí???
nechápající
OTÁZKA:
Poplatky se tedy nevztahují na motocykly.Rozumím tomu správně?
DanS
OTÁZKA:
Trochu jiná otázka, co bude s penězi, které se vyberou za ekologickou daň?
Svatopluk
OTÁZKA:
Opravdu si myslíte, že předmětná auta jsou tak škodlivá a nebezpečná a vozy po roku 2000 jsou bezpečná pro nás pro všechny a zajistí tak větší bezpečnost na silnicích??? Nemyslíte, že je to o řidičích a né autech?
Daniel
OTÁZKA:
Mému staršímu autu klesne hodnota 1.1.2009 o 10.000,- korun. Koho mohu zažalovat o náhradu?
Michal
OTÁZKA:
Dobrý den, vztahuje se tento poplatek i na odhlášení vozu z evidence (ekologickou likvidaci vozu)? Děkuji za odpověď
Vítek
| předchozí | 1 2 3 | další |

















