Diskuse k článku

Motorkáři v lesích plaší zvěř. A ještě se diví, že se to nesmí

Jihočeští policisté mají o starost víc. Motorkáři se tu začali bavit tím, že jezdí na krosových motorkách nebo čtyřkolkách po lesích, na loukách a na polních cestách. Jejich stroje mnohdy nemají registrační značku. Motorkáři navíc obrovským hlukem ubližují zvěři.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

yz450f

... proberte se !!!

Co se teď začít bavit o LUFŤÁCÍCH a CHATIČKÁŘÍCH,kteří se chovají jak rádoby majitelé lesů. Já jsem majitelem polí které obdělávám(cca 20 ha) a části lesa a mám jich plné zuby!Za sebe můžu zodpovědně říct že v lese nenechám krom splodin ani krabičku od cigaret. Jenže těmto mravokárcům je líto platit za svoz odpadů, takže na konci chatových osad se hromadí jim nepotřebný materiál který zbyl z výstavby chaty či po jejich ůklidu. Seru jim do huby s tím že mi někdo bude vyčítat že lítáme po lese. Jsem z okraje prahy směr východ a je to tu fakt děs.Minulí týden mi někdo vyvezl na pole celé kusy favorita, sedačky, gumy, palubku atd. Jezdí se tu hobby enduro co já jen pamatuju a ještě mnohem dřív a žádnou ekologickou katastrofu za tím rozhodně není vidět.Minulí týden jsme ve čtyřech udělali enduro výlet na českou lípu a zpět. Celkem 340 km terénem. Způsobená škoda žádná.Když pojedu stejnou cestou za týden nenajdu po nás už ani stopy, kdežto hajzl mísy a ledničky sklopené poděl cest zůstávají.

0/0
14.4.2011 13:49

flames828

Re: ... proberte se !!!

To jsem byl já, dohromady sem ti tam naházel 340kg bordela a světe div se - ŠKODA ŽÁDNÁ.

0/0
9.5.2011 19:39

Farniente

A co takhle zákon?

Ten mi na motorce říká, že mohu vjet na jakoukoliv lesní i polní cestu, která není označena značkou Zákaz vjezdu nebo Zákaz vjezdu mot. vozidel. Potvrdil to Nejvyšší soud i s výkladem, proč je tento výklad nadřízen lesnímu zákonu.

Takže vemte za hefty, ať šotolína a bahno stříká až ke hvězdám. Na druhou stran, kdo vědo mezi vysázenej porost je hovado, bezmozek a motopámbu ho potrestá

0/0
5.4.2011 23:03

flames828

Re: A co takhle zákon?

Jezus, ale nadřazen je silniční zákon tam, kde má působnost, defacto ti tvoří jistou formu výjimky pro vjezd do lesního prostoru, kam jinam dle lesního zákona nemáš co páchnout. Když vyjedeš mimo účelovou komunikaci, tak se na tebe žádný silniční zákon nevztahuje. Je tím řečeno, že do lesa po účelové cestě vjet můžeš, neboť účelová cesta plní jakousi určitou funkci. Když odečtu hypotézu, že ty žádnou z těch funkcí nevyužíváš (protože jedeš prostě ocaď pocaď a chceš se projet), tak tu zbývá ještě fakt, že v okamžiku vyjetí z takové cesty se na tebe už silniční zákon nevztahuje a dožadovat se nadřazenosti můžeš leda tak do zdi. Taktéž s tím souvisí logika ´značka´. Mnoho motorkářů se holedbá, že není značka. Roky sem dělal v lese a nejeden mám prolezlý jak vlastní toaletní mísu a s poklidem řeknu, že na devíti z desíti příjezdových komunikací zákaz vjezdu prostě je a kupříkladu u městských lesů značka neznačka ještě taktéž jsou v platnosti místní vyhlášky upravující vzejzd do lesa.

0/0
9.5.2011 19:38

jirkaskalda

text1

Zdravím všechny. Už z dříve přečtených fór jsem věděl, že vztahy české veřejnosti k českým motorkářům nijak vřelé nejsou. To co se však dočítám tady mě hodně mírně řečeno pobuřuje a zaráží. Sám mám motorku, malé cestovní enduro. Nemůžu pochopit a vystát, proč někteří přispívatelé mají tak radikální a cholerické názory? Zvláště, když je na první pohled vidět, že jejich rozhled a rozum je velmi omezený. Nikdy bych neházel čtyřkolkáře a motorkáře do jednoho pytle. Proč? Většinou (pokud nemají jak motorku, tak čtyřkolku) je to úplně rozdílná sorta lidí, myslím si že čtyřkolkáři jsou o něco hůře vychovaní než motorkáři (ale nelze je taky všechny házet do jednoho pytle) a taky díky tomu, že jejich stroje jsou mnohdy více než třikrát těžší, než terénní motorky a mají o dvě kola víc, udělají po lese i na loukách více škody.

0/0
3.4.2011 10:05

flames828

Re: text1

To je vtipné dycky, když někdo mluvící o házení do jednoho pytle všechny nesouhlasné názory odpraví jako názory lidí s omezeným a rozhledem a rozumem. Navíc, když sám má očividně dost zásadní problém s elementární prezentací fyzikálních zákonů v praxi, žeano.

0/0
9.5.2011 19:30

firecracker

Vážné poškození ??

Ten kdo ničí stromky ježděním ve skolce tak je samozřejmě ko..t o tom se asi není třeba dál bavit. I když se přiznám že lať s hřebíkama nebo natažené lanko přes cestu mě přijde jako docela silné kafe, může na to totiž doplatit i někdo jiný než ten "motorkář". Nejsem myslivec ani odborník na faunu a floru ale přijde mě že když se projedu v lese po lesní cestě případně klasicky po lístí, jehličí tak tam nic nezničím ... samozřejmě pokud tam nebudu jezdit několikrát denně a nebudu umyslně nechávat protáčet zadní kolo ...

0/0
1.4.2011 15:03

ZdeněkM

kkkk

Tak jako jsou bezohlední pejskaři tak jsou i bezohlední motorkáři a celkově motoristé. Ale po lese se jezdit nemá. Povolil bych odstřel a zabavil bych motorku . Většina motorkářů by se taky rozčilovalo kdyby jim někdo vjel na pozemek a udělal by jim tam oraniště.[>-];-O

0/0
30.3.2011 21:23

Carlos

Re: kkkk

Áááá internetový silák. ;-D Nejste náhodou myslivec? :-P

0/0
3.4.2011 8:37

Carlos

Re: kkkk

http://www.youtube.com/watch?v=UEJGbHYyB48&feature=player_embedded

0/0
3.4.2011 8:38

pian1

kolik?

kolik, vy co si tu tak stěžujete, jste potkali při nedělní procházce dobytků co se chovají bezohledně? tim nemyslím že projedou a zmizí v dáli. Mě osobně se ani jednou nestalo že by mi někdo nadával když slušne projedu kolem, pokud potkám koně zastavím a vypnu motor a lidi místo nadávek děkují tak nechápu co to tady vykřikujete o strašném problému. Ti co se nejvíc ohání plašením zvěře nemají nejmenší tušení jak se to zvíře zachová když vidí na 100 metrů motorku. Pokaždé je potkávám a pokud nejsem hned vedle ní tak ani nehne brvou. Nejvíc tu jako vždy vyskakujou lidi co to viděli v televizi a to je samosřejmě svaté že? !!

0/0
30.3.2011 20:51

flames828

Re: kolik?

Ty si viděl jednu ztopořenou srnku a taky je z tebe expert na floru a faunu lesa, tak raději zavři zobák. Budu ti přede dveřma den co den řezat cirkulou a jsem zvědav, jak budeš žhavý do páření se svou samičkou.

0/0
9.5.2011 19:41

Gron

otázka

To Vám dává právo mrzačit ne-li zabít enduráře jen proto, že se projel po cestě? A vrahy jen zavřete do basy a ještě jim posloužíte? Je plno lidí kteří tam vjedou i autama,traktorama a lesní technikou která tam nemá co dělat když už ne enduráři. Na kácení a svoz káceného dřeva vždy stačili jen koně a dnes jen kvůli hamižnosti pro finance někdo může a druhý ne. Připadne mi to v tý debilní České republice jako v době kdy existovali otroci. To smíš a to ne a nečum a mlč když uviíš nás to dělat. Zvěř se nevysílí jen tím že přebíhá, že je motorkář vyplaší ale i myslivcema pěšími, letadly, traktory a taky třeba jen samy sebou.Žiju ve velmi blízkém okolí lesa a znám tu zvěř jak své boty. Toho co natahuje dráty i ostnaté toho bych zastřelil na místě aby pocítil co způsobil druhému. Je mi na blití co se v republice děje a jak se lidi změnili a už vůbec se řeší a pohlíží na věci které jsou v porovnání s lidmi kteří vedou a rozkrádají, rozpordávají náš stát i nás, úplné nic.Tak to všichni mlčíte.

0/0
30.3.2011 13:35

neverleft

Re: otázka

mne je na bliti z tebe, ze musim s tebou sdilet tenhle stat. takovy stupidni nazory se hned jen tak nevidi.

0/0
30.3.2011 15:04

macarát

Re: otázka

Navrhni jiné opatření, které dostane motorkáře z lesů.

0/0
30.3.2011 16:06

mpes3

Re: otázka

pokud se jedná o soukromý les a majitel mu to povolil, tak je všechno v nejlepším pořádku. Možná jsi tam potom navíc ty a ne on.

PS. Nejsem motorkář.

0/0
2.4.2011 12:47

ajsek1

člověk na mašině v lese je nepřizpůsobivý šmejd,

a to je u nás nepostižitelná sorta; tak šťastnou cestu;

0/0
30.3.2011 13:04

horší než komunisti

IQ 50

proč se nemůžou střílet jako škodná?

0/0
29.3.2011 16:35

habr

Re: IQ 50

Nemohou, ale ani oni nesmí jezdit do lesa. A broková střela se nedá zjistit z které zbraně byla vystřelena.:-(

0/0
29.3.2011 22:14

ADix

...

A co haldy tady na Ostravsku? Je to les nebo pole? Já myslím, že ne...tak proč lidem vadí, že tam někdo jezdí? Vemte lidem zábavu a fakt tu na ostravsku nezbyde nikdo kdo by nechlastal a nefetoval

PS: nemám čtyřkolku ani crossku natož enduro, po lese jezdím jen na kole a chodím pěšky...

0/0
29.3.2011 13:51

Scarlett from Scottland

jen tak mimochodem

že si někteří houbaři dovezou zadky i košíky až pomalu k tý houbě..... o bordelu v lese ani nemluvím.....

0/0
29.3.2011 10:34

ADix

Re: jen tak mimochodem

přesně tak...znám pár motorkářů co po lese jezdí a krom toho co jim vyjde z výfuku tam nic nenechaj...naopak si ty trasy i čistí a párkrát i vyhnaly lidi, kteří si chtěli založit černý skládky.... Ono je jasné, že ti co nemají jinou zábavu, než svými hustokrutodrsnými texty na idnesu a pod. nic  jiného neumí a nemají...

0/0
29.3.2011 13:55

neverleft

Re: jen tak mimochodem

tys me rozesmal...

0/0
30.3.2011 15:07

flames828

Re: jen tak mimochodem

Oni na těch motorkách vlastně jezdí chránit zvěř a kytky. 8-o

0/0
9.5.2011 19:42

Scarlett from Scottland

ale v lese se chovají jako prasata

i jiní lidé, nejen motorkáři a čtyřkolkáci.....

0/0
29.3.2011 10:29

l.g

Re: ale v lese se chovají jako prasata

To ovšem motorkáře a čtyřkolkáře neomlouvá.

0/0
29.3.2011 12:33

Scarlett from Scottland

Re: ale v lese se chovají jako prasata

ne, ale taky ani nikoho jiného, takže ať si všichni zametou před svým prahem.

0/0
29.3.2011 12:42

ADix

Re: ale v lese se chovají jako prasata

R^

0/0
29.3.2011 13:52

WIFI

hm

    "Myslel jsem, že tam, kde není značka, jet můžu. Když jsem jel po polní cestě a vedle mě jeli policajti, tak nic neříkali," píše například uživatel s přezdívkou Štembi na internetovém fóru motorkari.cz.

Myslet znamená ho..no vědět. Příplatek za blbost alespoň 100 % v případě chycení.

Pokud jezdí po stejných místech, pěšinách, není nic lehčího, než na cestu umístit prkno s několika zatlučenými hřebíkami špičkou vzhůru. Pomůže to mnohem efektivněji než policejní kontroly

0/0
29.3.2011 7:00

T.Lojza

Re: hm

Zajimalo by mne, zda vlastnite nejaky ten les, ze mate takove bezva napady?

0/0
29.3.2011 10:00

WIFI

Re: hm

vyzkoušeno na nelesním pozemku. 1x tam propíchnul 2 pneu a od té doby klid. Louka je od produkce trávy  a ne aby s přes ní jezdil kdo chce. Abych nezapomněl, prvním krokem bylo umístění info o zákazu vjezdu - soukormý pozemek. Ale evidentně dotyčný byl negramot.

0/0
29.3.2011 10:07

T.Lojza

Re: hm

Hmm, ja nastesti s motorkari problem nemam, ale s konickari, co se tam prohani na tom svojem zvirectvu ano. Poradte tedy jak toto resit? Mam tam taky rozmistit hreby a lanka mezi stromy?

0/0
29.3.2011 10:09

Scarlett from Scottland

Re: hm

8-o že se někdo projede v lese na koni je problém?

0/0
29.3.2011 10:29

T.Lojza

Re: hm

No, to si lidi prave moc neuvedomuji, ale z meho pohledu je to skoro horsi nez motorka! Cesty v lese mam proto, abych mohl celym lesem v pohode projet a jit treba porubat drevo, ale vesela kopa eko. konickaru mi je tak zrajtuje, ze se do lesa s lehkou technikou temer nedostanu.

0/0
29.3.2011 10:50

WIFI

Re: hm

s koňmi jsem problém nikdy neměl, jsme asi chudý kraj. Ale osobně si myslím, že pokud není terén rozbahněný, rozmáčený, udělá kůň vždy řádově menší škodu než čtyřkolka, motorka, traktor.

0/0
29.3.2011 10:52

T.Lojza

Re: hm

Jiny kraj, jiny problem. Ja pouze chtel poukazat na tu partyzanskou valku proti motorkarum. Pouzit neco podobneho v mem pripade - asi by to ten konik uz moc nerozchodil. I kdyz skripu zubama, tak mam stale tolik soudnosti, ze bych to neudelal!! Pekny den.

0/0
29.3.2011 11:10

habr

Re: hm

Budeš se divit, ale kůň nadělá také hodně hluboké šlápoty. na vlhké louce, pěšině či cestě  se boří několika násobně víc než člověk. Tím, že rozšlapou pěšiny, lidi začínají chodit vedle a tak dále.

Řešení je - domluvit se s majiteli stájí jak a kde se bude jezdit a případně o patnerství při opravě cest.

0/0
29.3.2011 22:18

Carlos0001

Re: hm

A co uděláte až na to prkno šlápne dítě, které jde s rodičem na procházku? Cyklista až si píchne duši, kůň si zničí nohu... Ještě štěstí, že takováto individua se touhle partyzánskou prasárnou většinou někde pochlubí a pak se stačí jenom šikovně zeptat a přetáhnout dotyčného daným prknem přes záda, protože nic míň si nezaslouží... Kde není rozum, tam ani nic jiného nepomůže.

Mimochodem pro vaší informaci, není problém do motorky koupit pěnovou výplň místo duše, která nejde nijak píchnout a přes prkno vám může motorkář projet klidně stokrát a o ničem neví.... A kdo to odnese? Zase někdo nevinný...

0/0
30.3.2011 13:46

NapraP

jímá mě smutek...

Taky rád jezdím v terénu. Mám jak cestovní enduro, tak krosku. Na krosce bych NIKDY do lesa nejel. Na krosce jezdím jenom po mx tratích, protože hluk a orba zadním kolem je intenzivní. Krom toho bych si na krosce v lese nezajezdil tak, aby mě to bavilo. Na enduru je to jinak. Mám sériový výfuk (motorka na volnoběh není téměř slyšet), nejezedím porostem, ale jen po polních a lesních cestách. Když potkám třeba lidi se psem/koněm, tak klidně zastavím, chcípnu motor a počkám až projdou. Vnitřně necítím, že bych dělal něco špatně. Zákony a vyhlášky nejsou jednotné a o tom, kdy a kde se v lese LEGÁLNĚ dá a nedá jet. Hlavní problém vidím v netolerantnosti nás obyvatel ČR. Je to vidět i v provozu na silnici. Když jsem byl malý dítě, trávil jsem celý víkendy na fichtlu v lese a jezdila nás tam celá banda - myslivcům to nikdy nevadilo. Problém je, že dneska si spousta lidí sobecky myslí, že si můžou v lese dělat co chtěj a kazí to pojem o všech motorkářích.

0/0
29.3.2011 0:05

WIFI

Re: jímá mě smutek...

zákony jsou poměrně jednotné v tom, že na lesních pozemcích se jezdit nesmí.

0/0
29.3.2011 7:03

habr

Re: jímá mě smutek...

Přečti si lesní zákon a máš to jednoznačně dané. V krajině na mimolesních pozemcích platí zákon o ochraně přírody a taky ještě zákon o myslivosti, vodní zákon (všechyn tyto i v lesích) a na všechny tyto zákony se odvolává i silniční zákon (odvolání na speciální zákony). Mimo to polní a lesní cesty jsou převážně evidovány jako účelové, tedy pro jízdu za prací či na nemovitosti přilehlých k těmto účelovým komunikacím.

0/0
29.3.2011 22:26

Mumrli (ještě monokulturnější)

A proto když si chci zablbnout,

jedu na sousedovo pole a do sousedova lesa - vše s povolením vlastníka.

0/0
28.3.2011 22:40

Highdriver

Znám jednoho co taky jezdil, teď jezdí na vozíku

Tohle se stalo před několika lety blízko vsi kam jezdím na chalupu. Panáčka hledali celou noc, našli ho až druhý den dopoledne. Povídalo se i o tom drátě mezi stromy, ale žádný se nenašel. Co znám tamní lidi, tak bych se tomu nedivil. Tak teď je rád, že si dojede na vozíku do místního konzumu.

0/0
28.3.2011 20:23

Rambo-x

No je to hrozný co si někdo dovolí

Tady u nás se taky začal projíždět jeden lesem na čtyřkolce,nepomohlo nic,cajti byli jako vždy bezmocní,tak jsme si vypozorovali kde jezdí a pod jehličí jsme natáhli pásek s hřebíkama,pořádně se tam rozbil a už nikdy jsme ho neviděli a je klid:-)..............někdy se musí vzít spravedlnost do vlastních rukou,když ji kompetentní nedokáží zaručit,na ježdění mají dráhy,nemusí ničit přírodu,no ale to by nebyl pro ně adrenalin...........doporučuji všem které to se...re udělat to samé jak jsme to vyřešili my a bude mít klid,policie nevyřeší totiž skoro nic,jenom ti dokážou poslat pokutu že někde špatně zaparkuješ,to jsou pak aktivní víc než dost,ale aby řešili co je třeba je ani nenapadne

0/0
28.3.2011 19:55

profesoralbertprazak

Re: No je to hrozný co si někdo dovolí

ty taky jezdis ve meste 50 mimo obec 90 a na dalnici 130...nikdy neporusujes predpisy atd......vsem jste to ukazali.......

0/0
28.3.2011 23:22

Rambo-x

Re: No je to hrozný co si někdo dovolí

No tak se škodou 120 se ani víc než 130 jezdit nedá,50 a 90 dodržuji,nechce se mě platit pokuty zbytečně

0/0
29.3.2011 13:40

lycman

Re: No je to hrozný co si někdo dovolí

Hm, podle téhle logiky bych každému, kdo mě autem ohrozí, cestou do práce na motorce, mohl beztrestně prostřelit nohu? No to by za chvilku vypadalo.. Jezdím na Viragu 500, takže žádné závodění se nekoná, pro rýpaly. 

0/0
29.3.2011 7:00

Rambo-x

Re: No je to hrozný co si někdo dovolí

No zachvíli to tak na silnicích a všude dopadne že lidi budou řešit spory jak na divokým západě jestli policajti nezačnou něco dělat,řidiči na silnicích,na čtyřkolkách v lese a pod....si dovolují co chtějí a nikdo jim nic nemůže udělat,když špatně zaparkuju dostanu pokutu 5000 a za vraždu dneska dostanu možná nejvýš 3 roky a zachvilku mi je hej,taková je dneska spravedlnost,tak ať se někdo nediví že když mě něco nase......re a rok a půl proti tomu nikdo nic nedělá tak si to nenechám líbit donekonečna

0/0
29.3.2011 13:45

WIFI

Re: No je to hrozný co si někdo dovolí

asi tak. Nemůžou se pak divit, že vlastníci lesa proti nim použijí podobné metody, když jsou tito rádoby řidiči tak stateční, že si na stroj nedají ani SPZ a před kontrolou nezastaví. Tak se holt musí hledat jiné metody.....

0/0
29.3.2011 7:05

ezredfordul

Re: No je to hrozný co si někdo dovolí

Hele Rambo,můžeš nám tu popsat,jak se tam ten dotyčný rozbil? To když píchneš kolo na terénní motorce nebo čtyřkolce,tak se "rozbiješ"? To jsi viděl v nějakém USA filmu béčkové kvality,že?:-)

0/0
30.3.2011 15:37

Najdete na iDNES.cz