Unikátní pick-up Škody v akci. Mountiaq je obr do terénu i na mejdan

aktualizováno 
Oranžový obr působí patřičně majestátně. Dojem drsňáka podtrhuje mohutný rám s navijákem, osvětlení v mřížce chladiče a světelná lišta na střeše. Škoda Mountiaq existuje v jediném kusu. S pick-upem, který značce chybí v nabídce už skoro dvacet let, jsme se svezli.

Dovnitř se nastupuje výš než do výchozího SUV, s tím pomáhá zpevněný práh s nášlapnou plochou z lesklého plechu. Škoda Mountiaq má přece jen s 29 centimetry o 10 centimetrů vyšší světlou výšku než Kodiaq, ze kterého studenti škodováckého učňovského střediska svůj letošní koncepční vůz postavili. Šest dívek a devětadvacet chlapců z učiliště Škody pracovalo na Mountiaqu osm měsíců. Je to už šestý projekt, kterým se učni automobilky chlubí. 

Sedadla se speciálním logem modelu si nastavíte elektricky, ani v kabině nechybí oranžová. Vyniká zářící hlavice řadicí páky. Chybět nesmí výzbroj pro výlet do divočiny, na výlety nechybí třeba deka.

Pro večerní party se hodí svítilna a spacák uložený za sedadly a samozřejmě na míru vyrobený audiosystém. Infotainment systém Columbus výchozího modelu žáci doplnili o speciální audiosystém: k reproduktorům o výkonu 320 Wattů dodali zesilovač a subwoofer o výkonu 2 000 Wattů. Nechybí integrovaná chladnička, ozdobné prvky z 3D tiskárny na kolech nebo dvě vysílačky.

Fotogalerie

Na černém stropě září logo značky s okřídleným šípem jako souhvězdí na noční obloze složené z 233 diod. Vedle osvětlené ložné plochy je osvětlena také maska, logo značky na kapotě a motorový prostor. Přední dveře promítají na vozovku logo značky, příď pick-upu zdobí nové mlhovky.

Koncept pojmenovaný Mountiaq je oproti výchozímu sériovému modelu Kodiaq o jeden pár dveří kratší, namísto zadních sedadel a zavazadlového prostoru má auto objemnou korbu. 

Pick-up je 4 999 milimetrů dlouhý, 2 005 milimetrů široký a 1 710 milimetrů vysoký. Rozvor činí 2 788 milimetrů a hmotnost dosahuje 2 450 kilogramů. Montáží nových kol se rozchod rozšířil o tři centimetry. Pod kapotou má benzinový čtyřválec 2,0 TSI o výkonu 140 kW (190 k).

Žáci začali zesílením karoserie, následně odstranili střechu a vyrobili zadní stěnu pro kabinu řidiče i nová zadní a boční okna. Pod ložnou plochou se nachází dodatečné skryté odkládací prostory. Studenti zkrátili a rozšířili dveře. Kromě toho upravili přední a zadní nárazník. Nejnáročnějším úkolem byla integrace plně funkčního zadního výklopného víka.

Pick-up chybí v nabídce mladoboleslavské značky od roku 2001, kdy ukončili výrobu této užitkové škodovky odvozené z felicie.

Cesta do Chorvatska 2019

Plánujete letos cestu do Chorvatska autem? Zmapovali jsme pro vás cestu přes Slovinsko i Maďarsko. Mapa a popis trasy, poplatky a ceny pohonných hmot na jednom místě.

Témata: Škoda Auto, Felicia

Nejčtenější

NASA píše Italům k výročí tragédie v Janově. Most se hýbal už v roce 2015

Střední část mostu, který byl postaven v 60. letech na rušné dálnici A10, se...

Před rokem v Janově pršelo, Martin Kučera přejížděl chvíli před polednem po Morandiho mostě propojujícím západní...

Obří dodavatel autoprůmyslu věští průšvih. Trh klesá, nevěří ani baterkám

Řešení pro snížení emisí od koncernu Continental

Německý koncern Continental, který patří k největším světovým dodavatelům součástí pro autoprůmysl, připravuje změny....

Za volantem v kůži seniora: špatně vidím, neslyším a nemohu se hýbat

Redaktor Roman Švidrnoch si vyzkoušel, jaké je to řídit v kůži seniora.

Auuuu, vždyť se tam ani neposkládám! Pořádně neohnu nohu v koleni, asi artróza; ruce jsou na tom podobně. Ta pravá se...

Unikátní pick-up Škody v akci. Mountiaq je obr do terénu i na mejdan

Škoda Mountiaq

Oranžový obr působí patřičně majestátně. Dojem drsňáka podtrhuje mohutný rám s navijákem, osvětlení v mřížce chladiče a...

BMW 3 dorostlo k ideálu. Potvrzuje, že za velká kola je lepší ušetřit

BMW 330d Touring xDrive

Tradiční vůz řady 3 je pro BMW i v dnešní době jedním z nejdůležitějších modelů. Premiérově jsme se svezli s provedením...

Další z rubriky

Ioniq je ideální na každodenní dojíždění. Hyundai ho zlevnil

Hyundai IONIQ Electric

Elektromobil Hyundai Ioniq již čeká na svého nástupce, přijít má na podzim. I díky tomu se nyní prodává za docela...

Unikátní pick-up Škody v akci. Mountiaq je obr do terénu i na mejdan

Škoda Mountiaq

Oranžový obr působí patřičně majestátně. Dojem drsňáka podtrhuje mohutný rám s navijákem, osvětlení v mřížce chladiče a...

Milují ho vojáci i celebrity. Mercedes G slaví čtyřicátiny na nové opičí dráze

Mercedes-benz třídy G

Jeden z nejdéle vyráběných a také jeden z posledních pravověrných off-roadů, Mercedes-Benz třídy G, slaví letos...

Najdete na iDNES.cz