Unikátní pick-up Škody v akci. Mountiaq je obr do terénu i na mejdan

aktualizováno 
Oranžový obr působí patřičně majestátně. Dojem drsňáka podtrhuje mohutný rám s navijákem, osvětlení v mřížce chladiče a světelná lišta na střeše. Škoda Mountiaq existuje v jediném kusu. S pick-upem, který značce chybí v nabídce už skoro dvacet let, jsme se svezli.

Dovnitř se nastupuje výš než do výchozího SUV, s tím pomáhá zpevněný práh s nášlapnou plochou z lesklého plechu. Škoda Mountiaq má přece jen s 29 centimetry o 10 centimetrů vyšší světlou výšku než Kodiaq, ze kterého studenti škodováckého učňovského střediska svůj letošní koncepční vůz postavili. Šest dívek a devětadvacet chlapců z učiliště Škody pracovalo na Mountiaqu osm měsíců. Je to už šestý projekt, kterým se učni automobilky chlubí. 

Sedadla se speciálním logem modelu si nastavíte elektricky, ani v kabině nechybí oranžová. Vyniká zářící hlavice řadicí páky. Chybět nesmí výzbroj pro výlet do divočiny, na výlety nechybí třeba deka.

Pro večerní party se hodí svítilna a spacák uložený za sedadly a samozřejmě na míru vyrobený audiosystém. Infotainment systém Columbus výchozího modelu žáci doplnili o speciální audiosystém: k reproduktorům o výkonu 320 Wattů dodali zesilovač a subwoofer o výkonu 2 000 Wattů. Nechybí integrovaná chladnička, ozdobné prvky z 3D tiskárny na kolech nebo dvě vysílačky.

Fotogalerie

Na černém stropě září logo značky s okřídleným šípem jako souhvězdí na noční obloze složené z 233 diod. Vedle osvětlené ložné plochy je osvětlena také maska, logo značky na kapotě a motorový prostor. Přední dveře promítají na vozovku logo značky, příď pick-upu zdobí nové mlhovky.

Koncept pojmenovaný Mountiaq je oproti výchozímu sériovému modelu Kodiaq o jeden pár dveří kratší, namísto zadních sedadel a zavazadlového prostoru má auto objemnou korbu. 

Pick-up je 4 999 milimetrů dlouhý, 2 005 milimetrů široký a 1 710 milimetrů vysoký. Rozvor činí 2 788 milimetrů a hmotnost dosahuje 2 450 kilogramů. Montáží nových kol se rozchod rozšířil o tři centimetry. Pod kapotou má benzinový čtyřválec 2,0 TSI o výkonu 140 kW (190 k).

Žáci začali zesílením karoserie, následně odstranili střechu a vyrobili zadní stěnu pro kabinu řidiče i nová zadní a boční okna. Pod ložnou plochou se nachází dodatečné skryté odkládací prostory. Studenti zkrátili a rozšířili dveře. Kromě toho upravili přední a zadní nárazník. Nejnáročnějším úkolem byla integrace plně funkčního zadního výklopného víka.

Pick-up chybí v nabídce mladoboleslavské značky od roku 2001, kdy ukončili výrobu této užitkové škodovky odvozené z felicie.

Cesta do Chorvatska 2019

Plánujete letos cestu do Chorvatska autem? Zmapovali jsme pro vás cestu přes Slovinsko i Maďarsko. Mapa a popis trasy, poplatky a ceny pohonných hmot na jednom místě.

Témata: Škoda Auto, Felicia

Nejčtenější

NASA píše Italům k výročí tragédie v Janově. Most se hýbal už v roce 2015

Střední část mostu, který byl postaven v 60. letech na rušné dálnici A10, se...

Před rokem v Janově pršelo, Martin Kučera přejížděl chvíli před polednem po Morandiho mostě propojujícím západní...

Nová Škoda Octavia v plné parádě. Prototypy trénují v Česku

Škoda Octavia

Do odhalení nové Škody Octavie zbývají měsíce. Premiéra se podle posledních informací ze zákulisí stihne ještě letos....

Obří dodavatel autoprůmyslu věští průšvih. Trh klesá, nevěří ani baterkám

Řešení pro snížení emisí od koncernu Continental

Německý koncern Continental, který patří k největším světovým dodavatelům součástí pro autoprůmysl, připravuje změny....

Prodeje dodávek se zvyšují, ale ne kvůli ekonomickému růstu

Toyota Proace City

Zatímco registrace nových osobních aut letos citelně klesají, těch lehkých užitkových naopak rostou. Říká to něco o...

Unikátní pick-up Škody v akci. Mountiaq je obr do terénu i na mejdan

Škoda Mountiaq

Oranžový obr působí patřičně majestátně. Dojem drsňáka podtrhuje mohutný rám s navijákem, osvětlení v mřížce chladiče a...

Další z rubriky

Audi Q7 zvyšuje sebevědomí, má ovládání vesmírné lodi a svítí si lasery

Audi Q7

Dlouhodobě nejprodávanější vůz od Audi na českém trhu, model Q7, se po čtyřech letech dočkal modernizace. Pro druhý...

Cadillac XT4. Chlapácký Američan vyžehlí českou okresku

Přípravy motoristické slavnosti Legendy

Přesně tak má vypadat SUV: svaly, mohutnost, sportování jen s rozumem. Cadillac XT4 je novinka tradiční americké...

Nejvíce high-tech elektromobil hýčká komfortem a postraší spotřebou

Audi e-Tron

Audi e-Tron není běžný elektromobil. Je to výkladní skříň nejnovějších technologií, kterými se snaží řidiče i posádku...

Najdete na iDNES.cz